اجرای فعالیت‌های فرهنگی، تفریحی و آموزشی تابستانه با استفاده از ظرفیت مساجد

شهردار منطقه۱۴ بر اجرای فعالیت‌های متنوع فرهنگی، تفریحی و آموزشی ویژه اوقات فراغت کودکان و نوجوانان با استفاده از ظرفیت مساجد و پایگاه‌های مذهبی دارالمومنین تهران تاکید کرد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۴، امیر شهرابی طی هم اندیشی با ائمه جماعات مساجد دارالمومنین تهران که با حضور سید محمد آقامیری عضو شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد، ضمن اشاره براهمیت پیوندهای اجتماعی نوجوان و جوان با مسجد، بر اهتمام ویژه  مدیریت شهری منطقه درراستای اجرای «طرح آرمان» و حضور پرشور تر نسل جدید و مشارکت پذیریشان در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی مسجد محور تاکید کرد.
سید محمد آقامیری عضو شورای اسلامی شهر تهران مساجد را پایگاهی معنوی و عبادی دانست و گفت: مساجد پاتوق معنوی برای امورات اجتماعی همه اقشار است و وقتی پیوندهای اجتماعی نوجوان و جوان ما در مسجد رقم بخورد، فعالیت های اجتماعی او نیز رنگ و بویی معنوی می گیرد.

وی با اشاره به وجود بیش از ۲هزار مسجد، حسینیه و پایگاه مذهبی در منطقه ۱۴، دارالمومنین تهران را از قطب های مهم مذهبی پایتخت و موثر در طرح آرمان برشمرد.
شهرابی در ادامه با تاکید بر اینکه مسجد یکی از مؤثرترین موقعیت‌های تربیتی برای نسل امروز است از برنامه‌ریزی مدیریت شهری منطقه برای توسعه و ارتقاء فعالیت‌های تابستانی در مسیر غنی‌سازی طرح اوقات فراغت دانش‌آموزان با بهره‌مندی از ظرفیت مساجد و مدارس خبر داد.

شهرابی گفت: بر این اساس از پتانسیل فضاهای آموزشی و زمین های ورزشی و بازی همجوار مساجد برای اجرای صدها عنوان برنامه های فرهنگی و اجتماعی و ورزشی همچنین برگزاری کلاس های تربیتی و آموزش محور ویژه تفریح و آموزش کودکان و نوجوانان در تابستان استفاده خواهد شد.

شهردار منطقه۱۴ در پایان یادآور شد: طرح پیوند دانش‌آموز، مسجد و محله در تابستان پیش رو با هدف انس بیشتر کودکان و نوجوانان با مسجد و اجرای برنامه های فراغت تابستانه مورد نیاز این نسل با همکاری ظرفیت های مذهبی در ۲۱ محله و بیش از۸۰ کانون و پایگاه مذهبی در مساجد همچنین پایگاه مدرسه‌ای منطقه به جدیت پیگیری می‌شود.

ائمه جماعات دارالمومنین تهران نیز با طرح این مهم که تعامل کنون های مساجد با مدارس می تواند در اثر بخشی اجرای برنامه های متنوع موثر باشد، بیان داشتند که ظرفیت روحانیون و مساجد برای اجرای طرح آرمان و فعالیت های تربیتی، تفریحی و فرهنگی ویژه دانش آموزان همچنین فعالیت های ایام مذهبی پیش رو ویژه نسل جدید آماده است.

انتهای پیام/

۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۱
کد خبر: 55946

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =