انتقال آب از تصفیه‌خانه‌های فیروز بهرام و اکباتان به منطقه ۲۱

شهردار منطقه ۲۱ از انتقال آب دو تصفیه‌خانه فیروز بهرام و شهرک اکباتان به این منطقه با هدف جبران کمبود آب فضای سبز خبر داد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۱؛ در جلسه بررسی تامین آب خام فضای سبز منطقه که با حضور معاونین و مدیران اجرایی منطقه ۲۱ برگزار شد؛ جانمایی مخازن آب، احداث تصفیه خانه پساب، اجرای طرح مشارکتی انتقال آب از اکباتان و همکاری با شرکت دانش بنیان جهت تولید پساب مورد بررسی قرار گرفت.

"محمدرضا پوریافر" شهردار منطقه ۲۱ در این جلسه توجه به وضعیت کم آبی موجود و همچنین کاهش برداشت آب خام از منابع زیرزمینی و لزوم تامین آب جهت آبیاری فضای سبز را امر مهم دانست و گفت: استفاده از روان آب ها و پساب صنعت، احداث و راه اندازی تصفیه خانه در دستور کار این معاونت های اجرایی این منطقه قرار گرفته است.

وی با توجه به اهمیت شبکه آبرسانی و احداث مخازن افزود: با توجه به خشکسالی و مشکلات موجود در منطقه و پایین رفتن سطح آب چاه ها، طبق طرح جامع علاوه بر اصلاح شبکه های آبرسانی و برنامه ریزی و احداث مخازن در طی چند سال، برای احداث تصیفه خانه هم برنامه ریزی های شده تا نیاز آبی رفع شود.

شهردار منطقه ۲۱ در ادامه اظهار داشت: انتقال آب از دو تصفیه خانه موجود شهر تهران که تصفیه خانه فیروز بهرام به طول ۷ هزار مترطول و تصفیه خانه شهرک اکباتان به طول ۵ هزار متر طول از ظرفیت های موجود برای تامین کمبود آب و نیاز آبی منطقه در سال ۱۴۰۳ پیش بینی شده است.

وی با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای استفاده از پساب های صنعتی در منطقه برای تامین آب موردنیاز در فضاهای سبز گفت: با توسعه استفاده از تصفیه خانه درصنایع منطقه بخشی از کمبود آب فضای سبز منطقه برطرف خواهد شد.

لازم به ذکر است در این جلسه جانمایی دو مخزن بتنی با ظرفیت روزانه ۲ هزار متر مکعب در تهرانسر جهت ذخیره آب به همراه ایستگاه پمپاژ و آبیاری فضای سبز منطقه و همچنین بررسی و مشارکت شرکت دانش بنیان جهت تولید پساب برای آبیاری فضای سبز منطقه مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

شایان ذکر است در این جلسه در خصوص احداث تصفیه خانه لوکان در رمپ و لوپ متوسلیان تقاطع آزادگان مورد بررسی و بازدید میدانی قرار گرفت و همچنین در این جلسه خرید لوله توسط منطقه و اجرای طرح مشارکتی انتقال پساب اکباتان به منطقه به ظرفیت روزانه ۳ هزار متر مکعب نیز بررسی و در دستور کار معانت های این منطقه قرار گرفت.

انتهای پیام/

۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۰
کد خبر: 56038

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =