۱۱ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۶
کد خبر: 56930

تکمیل پیچیده‌ترین پروژه عمرانی غرب تهران با مشارکت مردم

هادی حق‌بین؛ معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران
تکمیل پیچیده‌ترین پروژه عمرانی غرب تهران با مشارکت مردم

تزریق منابع مالی به پروژه‌های زیرساختی در دوره ششم مدیریت شهری و ظرفیت بالای تعامل شهرداری تهران با نهادهای کلیدی کشور از یک سو و رویکرد تحولی معاونت فنی و عمرانی شهرداری مبتنی‌ بر شعار تهران شهر تلاش و سرزندگی از سوی دیگر، نویدبخش اتمام پروژه‌های بر زمین مانده سنواتی شده است.

اتمام کلان‌پروژه‌های نیمه تمام در حوزه فنی و عمرانی پایتخت، به طور معمول نیازمند رفع گلوگاه‌های مهم مالی، ملکی، نهادی و تاسیساتی است؛ گلوگاه‌هایی که در مواردی حتی باعث توقف کامل عملیات اجرایی در سنوات گذشته شده‌اند.

بدون تردید، تزریق منابع مالی به پروژه‌های زیرساختی در دوره ششم مدیریت شهری و ظرفیت بالای تعامل شهرداری تهران با نهادهای کلیدی کشور از یک سو و رویکرد تحولی معاونت فنی و عمرانی شهرداری مبتنی‌بر شعار تهران شهر تلاش و سرزندگی از سوی دیگر، نویدبخش اتمام پروژه‌های بر زمین مانده سنواتی شده است.

بر همین اساس، خروج بزرگراه یادگار امام (ره) از بن‌بست کنونی در میدان جی و در نهایت اتصال آن به بزرگراه آزادگان از طریق احداث شاخه غربی و در ادامه اتصال به بزرگراه شهید بروجردی، دسترسی بزرگراهی شمالی جنوبی در نیمه جنوبی پایتخت را عملیاتی می‌کند.

۵ شهریورماه ۱۴۰۱، کلنگ‌زنی ادامه بزرگراه یادگار امام (ره) انجام شد تا پیچیده‌ترین پروژه عمرانی پایتخت، جان دوباره‌ای بگیرد؛ پروژه‌ای که هرچند از سال ۱۳۹۲ آغاز شده، اما به جهت معارضان متعدد نهادی و تاسیساتی و تنگنای مالی از سال ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۱ با وقفه اجرایی مواجه شده بود.

بر این اساس، اتمام این کلان پروژه شهری نه تنها به جهت کارکردهای مهم ترافیکی در غرب تهران، بلکه برای خاتمه بخشیدن به عارضه‌های اجتماعی گذشت یک دهه از برپایی کارگاه‌های مرتبط در محدوده میادین فتح و جی، اهمیت مضاعفی پیدا کرده تا خاتمه پروژه مذکور به مهم‌ترین مطالبه شهروندان ساکن در مناطق ۹ و ۱۰ شهرداری تهران مبدل شود.

از روز یکشنبه ۲۷ خردادماه ۱۴۰۳، انسداد منتهی‌الیه جنوبی بزرگراه یادگار امام (ره) ،حد فاصل خیابان امام خمینی تا میدان جی (هرمزان)، پس از تصویب در شورای تامین استان تهران و جلسات فشرده هماهنگی با پلیس محترم راهور تهران بزرگ، عملیاتی شد.

مهم‌ترین تعهد همکارانم در حوزه فنی و عمرانی شهرداری تهران به شهروندان، گسترش محدوده اجرایی پروژه و به‌کارگیری حداکثر ظرفیت ممکن برای پایان بخشیدن به این پروژه حیاتی ظرف یک سال آتی است.


امری که مشارکت و تعامل شهروندان برای تحقق آن، یک پیش شرط اساسی و کلیدی است. همراهی شهروندان در یک سال پیش رو برای افتتاح پروژه، به مثابه تحقق شعار سال بوده و انگیزه بازوی تخصصی عمرانی کلانشهر تهران برای تلاش بی‌وقفه در پروژه را افزایش می‌دهد. به محض اتمام هر یک از فازهای تعریف شده، دسترسی‌های جدید به بهره‌برداری می‌رسند. از این‌رو انتظار می‌رود، پیش از پایان سال نیز فازهایی از این پروژه زیر بار ترافیکی برود.

انتهای پیام/

۱۱ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۶
کد خبر: 56930

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =