پروژه گلبرگ تا ۲ هفته آینده افتتاح می‌شود/ بازگشایی دسترسی بزرگراه رسالت به یاسینی مردادماه

صداقتی با اشاره به پروژه‌هایی که در آینده افتتاح خواهد شد، گفت: در دو ماه پیش رو چند پروژه تحویل شهروندان خواهد شد. پروژه گلبرگ در آخر تیرماه افتتاح می شود که تداخل های ترافیکی در بزرگراه باقری را حل می کند.

به گزارش خبرنگار شهر؛ آیین افتتاح دوربرگردان غیرهمسطح شرق به شرق بزرگراه شهید حسین همدانی صبح امروز -دوشنبه ۱۸ تیرماه ۱۴۰۳- در قالب یکصد و سی و دومین پویش امید و افتخار با حضور هادی حق بین معاون فنی و عمران شهرداری تهران، نصرتی شهردار منطقه ۲۲، مهدی صداقتی مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.

 مهدی صداقتی درباره افتتاح این پروژه گفت: بنا داریم که امسال ۲۵ پروژه اینچنینی افتتاح کنیم البته تاکنون ۴ پروژه در سال جاری افتتاح شده است. هر ماه پروژه ها را تکمیل وتحویل شهروندان ‌خواهیم داد. با ۲۵ پروژه سال های گذشته و ۴ پروژه به ۲۹ پروژه تکمیل تقاطعات رسیدیم.

وی با بیان اینکه این پروژه ها تنها مربوط به بخش های بزرگراهی است، خاطرنشان کرد: با لحاظ کردن پروژه های آسفالتی و موارد مشابه تعداد پروژه های تکمیلی بیش از ۲۹ پروژه خواهد شد.

صداقتی با اشاره به این مطلب که این پروژه زیرگذر شرق به شرق بزرگراه شهید همدانی در ابتدای این دوره مدیریت شهری برای شهرداری تهران به صورت ضرب‌العجل تعریف شد، بیان داشت: در ابتدا مدت زمان ۴۵ روز محور بزرگراه شهید همدانی به جهت اصلاح روی عرشه پل مسدود شد. اقدام اصلاحی انجام شده ما را بر این داشت که دسترسی را در این مسیر تعریف کنیم که با زیرگذری به طول ۹۰۰ متر و با کاهش مسیر ۳ کیلومتری دسترسی های بزرگراه همدانی را تکمیل کنیم.

مدیرعامل سازمان مهندسی عمران گفت: در انجام این پروژه چند معارض ملکی و تاسیساتی وجود داشت. زمین متعلق به شرکت لاستیک سازی با همکاری شهرداری منطقه ۲۲ در اختیار پروژه قرار گرفت و بلافاصله عملیات عمرانی باقی مانده تکمیل شد. غیر از این موضوع ما معارض برقی را در تقاطع با این پروژه داشتیم که توسط مدیریت اداره کل برنامه ریزی حوزه فنی و عمران و شرکت برق منطقه ای به بهترین نحو پیش رفت و عملا این دو موضوع اصلی به سرانجام رسیدند. 

وی ادامه داد: سال گذشته اندکی قبل، پروژه R12 را داشتیم که این پروژه هم تحت قرارداد با قرارگاه خاتم انجام شد که در منطقه اثرگذار بود و در این دوره مدیریت شهری تعدد پروژه ها را در این منطقه داشتیم تا عقب ماندگی زیرساخت های شریانی در این منطقه را کم‌ کنیم.

صداقتی با اشاره به پروژه هایی که در آینده افتتاح خواهد شد، اظهار کرد: در دو ماه پیش رو چند پروژه تحویل شهروندان خواهد شد. پروژه گلبرگ در آخر تیرماه افتتاح می شود که تداخل های ترافیکی در بزرگراه باقری را حل می کند. در بزرگراه باقری ۷ پروژه تعریف کردیم و بعد از این ۷ پروژه وضعیت این بزرگراه مطلوب خواهد شد. در مردادماه دو افتتاح خواهیم داشت.بازگشایی اول مربوط به فاز سوم پروژه نواب تندگویان است که نقش موثری در رفع اختلال ترافیکی خواهد داشت و دومین بازگشایی دسترسی بزرگراه رسالت به یاسینی است که جزو پروژه‌های قدیمی شهر است.

مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران با بیان اینکه رویکرد شهردار تهران تکمیل پروژه های معطل مانده از دوره های قبلی است، خاطرنشان کرد: نوید ما به هم شهروندان غرب تهران این است که ابرپروژه محور دو گاز که قراردادش با پیمانکار منعقد شده و عملیات اجرایی آن که ادامه محور کرمان خودرو با فهمیده است را در برنامه کاری داریم که احتمالا به این دوره از مدیریت شهری نخواهد رسید اما برنامه های آن تنظیم و تهیه شده است.

انتهای پیام/

۱۸ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۷
کد خبر: 57293

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 9 =