گران فروشی آرم طرح ترافیک در سالهای گذشته وجود داشته است

شهر: رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان ارائه گزارش حسابرس رسمی شورای شهر تهران در خصوص حسابرسی از سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اعلام کرد: در ارزیابی کلی نبود رعایت شفافیت در صورت های مالی و قراردادها، مباحث مالیاتی، واگذاری املاک بدون اخذ مجوزهای قانونی، گران فروشی آرم ورود به محدوده طرح ترافیک در سنوات گذشته و جریمه ناشی از آن در سال مالی ۱۳۹۳ مشاهده شده است.

به گزارش خبرنگار شهر، گزارش حسابرسی رسمی شورای سهر تهران در خصوص حسابرسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برای سال مالی ۱۳۹۳ در دویست و چهل و هفتمین نشست شورای شهر در دستور کار قرار گرفت.

مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان بررسی گزارش حسابرس رسمی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص حسابرسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به برخی مبانی قانونی گفت:  به موجب بند ج  ماده ۴۴ آیین نامه مالی شهرداری ها و بند ۳۰ ماده ۷۱ قانون شوراهای اسلامی کشور ‌رسیدگی نهایی و ممیزی حساب شهرداری ها به وسیله شورای اسلامی شهر از طریق بررسی گزارشهای مالی و گزارش حسابرسان مذکور و اعلام موارد نقض و تخلف به شهردار و پیگیریهای لازم بر اساس مقررات قانونی انجام می گیرد.

او درباره گزارش حسابرس منتخب شورای اسلامی شهر تهران، افزود: حسابرسی از سازمان حمل و نقل و ترافیک در سال ۱۳۹۳ توسط موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت آوند (دارای درجه کیفی «ب» بر اساس رتبه بندی جامعه حسابداران رسمی ایران) انجام شده است.

فراهانی بیان کرد: حسابرس منتخب شورا با ذکر ۴ بند (بندهای ۴ تا ۷) به عنوان مبانی اظهارنظر مردود بر مواردی که در صورت نبود رعایت موارد اساسی در رعایت استانداردهای حسابداری توسط واحد رسیدگی، حسابرس نظر مردود اظهار می کند. موقعی که حسابرس با کسب شواهد حسابرسی کافی به این نتیجه برسد که تحریف ها به تنهایی یا در مجموع نسبت به صورتهای مالی با اهمیت و فراگیر است و مطلوبیت کلی صورت مالی را مخدوش می کند گزارش حسابرس به صورت مردود صادر می شود.

او ادامه داد: همچنین حسابرس منتخب شورا با ذکر ۱۲ بند (بندهای ۸ تا ۱۹ ) به عنوان مبانی اظهارنظر مشروط بر مواردی که تحریف صورتهای مالی و محدودیت در رسیدگی در مجموع و یا به تنهایی دارای اثر با اهمیت ولی غیر اساسی بر صورت مالی باشد گزارش حسابرسی خود را به صورت مشروط ارائه کرده است؛ گزارش مشروط یک نوع اظهارنظر مقبول است اما به استثنای مواردی که در بندهای مبانی تعدیل اظهارنظر بنا به دلایل فوق ذکر شد و در بند اظهارنظر نیز استثنا شده باشد.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران گفت: در ارزیابی  کلی کمیته صورت های مالی و گزارش حسابرس منتخب شورا درباره این سازمان، عدم رعایت شفافیت در صورت های مالی و قراردادها، مباحث مالیاتی، عدم پایبندی به رعایت اساسنامه و مصوبات و الزامات قانونی مصوب شورای اسلامی شهر تهران، واگذاری املاک بدون اخذ مجوزهای قانونی، گران فروشی آرم ورود به محدوده طرح ترافیک در سنوات گذشته و جریمه ناشی از آن در سال مالی ۱۳۹۳  و... مشاهده شده  است.

گزارش حسابرس رسمی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص حسابرسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با ۱۴ رای موافق به تصویب اعضای شورای شهر تهران رسید.

خبرنگار: سمیرا امیرچخماقی

۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴
کد خبر: 6034

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =