نشست هم اندیشی بانوان فعال منطقه ۲۲

معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۲۲، با هدف بررسی مسائل و مشکلات مربوط به زنان در منطقه، اقدام به برگزاری نشست هم اندیشی بانوان فعال اجتماعی منطقه کرد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، ادب معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه در این باره گفت: در این جلسه که با حضور مدیران بانوان منطقه، اساتید رشته های روانشناسی، جامعه شناسی و مددکاری، شورایاری محلات ۱۲ گانه منطقه، بانوان فعال اجتماعی، سمن ها، خیریه ها و NGO ها وکارشناسان معاونت اجتماعی برگزار شد،  مسائل، مشکلات و موضوعات مرتبط با زنان منطقه مورد بررسی قرار گرفت.

ادب در ادامه گفت: یکی از موضوعات مهم در حوزه بانوان، بحث امنیت زنان در منطقه است. از آنجا که منطقه ٢٢ جزء مناطق در حال شکل گیری است، به همین دلیل فضاها و نقاط بی دفاع شهری آن نسبت به سایر مناطق بیشتر است. بنابراین شناسایی و احصاء فضاهای بی دفاع منطقه، از مسائلی است که در این نشست با حضور بانوان فعال مورد بررسی قرار می گیرد.

در این نشست در باره موضوعات مختلف از جمله؛ پیشگیری از آسیب های اجتماعی، کودکان کار، بانوان بی خانمان، مشارکت و همدلی بانوان فعال محلات، استفاده از پتانسیل ها، ظرفیت ها و تجربیات بانوان فعال، معرفی و شناخت ۵ مرحله دوران کرونایی(مرحله ناشناختگی و بیگانه کوید ۱۹، مرحله پویایی کوید ۱۹، مرحله مقاومت، مرحله افسردگی و مرحله بحرانی، نقش  زنان در احیای بهداشت روانی کودک و نوجوان، بهداشت روانی خود و همسر، بهداشت جسمی، اجتماعی و تغذیه خود در دوران کرونا) ، سلامت معنوی بانوان، مشارکت حداکثری بانوان محلات منطقه در اداره محله مطالبی ارائه شد.

 پناهیان استاد حوزه و دانشگاه که در این نشست حضور داشت از تعهد مسئولین منطقه برای اطلاع رسانی و آگاهی شهروندان از شرایط معنوی و رشد اخلاقی و انسانی آنان بخصوص جوانان منطقه تشکر کرد و خواستار فراهم شدن مکانی مناسب در مناسبتها و شرایط خاص برای فعالیت نیروهای جوان، مستعد و متعهد بمنظور تربیت جوانان منطقه، رشد معنوی و جلوگیری از مسائل اخلاقی و انسانی آنان شد.

در پایان این نشست به کمبودها، چالش ها و ظرفیت های موجود در محلات نیز اشاره و نظرات و پیشنهادات بانوان در خصوص مسائل و مشکلات بانوان مطرح شد.

۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۹
کد خبر: 6129

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 13 =