۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶
کد خبر: 6441

مدیرکل خدمات شهری پس از ۴۸ ساعت بارش:

آبگرفتگی قابل توجه وجود نداشته است

۳۰ هزار کارگر شهرداری نظارت کامل بر بارش دارند
آبگرفتگی قابل توجه وجود نداشته است

شهر: مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران اعلام کرد که بعد از حدود ۴۸ ساعت بارش باران در تهران همه چیز عادی و تحت کنترل است،در حالی که حجم باران در ۲۴ ساعت اول بیش از ۵۰ میلیمتر بوده اما هیچگونه آبگرفتگی جدی وجود نداشته است.

اصغر عطایی، مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار شهر درباره وضعیت پایتخت در بارندگی های ۴۸ ساعت اخیر گفت: بارندگی وارد ۲۴ ساعت دوم شده است و خوشبختانه شرایط خیلی خوب است.

او با اشاره به اینکه همه عوامل در سطح شهر حضور دارند بیان کرد: نزدیک به ۳۰ هزار نفر کارگری که در بخش خدمات شهری و فضای سبز در سطح شهر تهران در روزهای عادی اقدامات مربوط به بوستان ها و رفت و روب را انجام می دهند کاملا بر بارش ها نظارت می کنند.

عطایی گفت: علاوه بر این افراد، عوامل دیگری نیز مانند کارگرهای مسیل های نواحی و ...  به صورت ویژه در زمان بارش کار می کنند. همه گشت ها و کنترل ها چه در ستاد و چه در بخش های دیگر کاملا آماده هستند. در خود ستاد نیز در معاونت خدمات شهری شهرداری، شهر را پهنه بندی شده است مسئولیت هایی تعیین شده و به صورت مستمر کنترل می شود.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران توضیح داد: به وسیله دوربین های کنترل ترافیک نیز شهر و آبگرفتگی ها کنترل می شوند. هیچگونه آبگرفتگی که قابل توجه باشد تاکنون وجود نداشته و آبگرفتگی های مختصری که به وجود آمده است نیز به دلیل حضور عوامل به سرعت رفع می شود. شرایط بسیار خوب است.

عطایی گفت: بارش پرحجمی بوده است. حجم باران در ۲۴ ساعت اول بیش از ۵۰ میلیمتر بوده است که معمولا در شهرها نزدیک به ۲۵ تا ۳۰ میلی متر بارش باعث اعلام خطر برای آبگرفتگی های زیاد و حتی سیل می شود که در حاشیه رودخانه ها کسی اتراق نکند. خوشبختانه در تهران همه چیز عادی و تحت کنترل است. همه عوامل مجاری ها را تحت کنترل دارند و مشکل خاصی به وجود نیامده است.

او گفت: با توجه به اینکه هواشناسی اعلام کرده بارندگی ها تا پایان هفته ادامه دارد، این آمادگی وجود دارد که هم در موضوع باران و هم افزایش برودت هوا در بلندی ها و شمال شهر و امکان بارش برف اقدامات لازم انجام شود.

عطایی درباره برخی آبگرفتگی های قابل مشاهده در تهران نیز گفت: آبگرفتگی به این معنا است که خللی در رفت و آمد ایجاد شود.  اینکه در جایی به دلیل گیرکردن زباله نهری گرفته می شود و خیلی سریع هم رفع می شود، موضوع جزئی است که مرتبا برطرف می شود و خیلی طبیعی است. آبگرفتی آن چیزی بود که در سال های گذشته پیاده روها و مغازه ها را دچار اختلال می کرد.

خبرنگار: سمیرا امیرچخماقی

۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶
کد خبر: 6441

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =