قدردانی شورای شهر از خدمات شهرداری تهران در ایام کرونا 

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در صحن علنی این شورا از بخش های مختلف شهرداری با تشریح فعالیت هایشان در حوزه کرونا قدردانی کرد.

به گزارش شهر، الهام فخاری، عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در صحن این شورا در رابطه با خدمات ارائه شده توسط شهرداری تهران در ایام بیماری کرونا گفت: همواره نیروهای درگیر با بحران ها ، تلاش فراوانی می کنند اما خدمات بی دریغ بسیاری از آنها کمتر مشاهده می شود. تلاش کرده‌ام از فرصت نطق در صحن شورا برای بیان اموری که در کارهای شهری کمتر دیده می شود، استفاده کنم. 

او تاکید کرد که ماه هاست در ارتباط با مدیریت بحران و مسئله همه گیری بیماری کوید ۱۹ سخن گفته می شود. به درستی و به جا از نیروهای میدانی درگیر با این بیماری قدردانی می شود. جامعه ایران نیز همواره قدرشناس زحمات خدمت رسانان است.

فخاری با بیان اینکه باید در ماجرای مدیریت بحران کوید ۱۹ از نیروهای پشتیبان و سنگربان از جمله دبیرخانه‌ها،  نیروهای روابط عمومی ها که پشت دوربین هستند و صحنه ها را ثبت و در ارتباط با این بیماری اطلاع رساندند و به ویژه نیروهای پشتیبان شهرداری تهران یادکنم، افزود: آتش نشانان ، نیروهای شرکت شهر سالم و حوزه های اجتماعی شهرداری برای تامین امنیت اجتماعی آنها در همه گیری بیماری کوید ۱۹ کوشیدند، همچنین اداره کل پشتیبانی شهرداری شرایط تدارکات و سالم سازی فرآیندها را انجام داده است.

رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران ادامه داد: از باب قدرشناسی و یادکرد از افرادی که خدمات آنها به ندرت دیده می شود و فردی از آنها نام نمی‌برد، باید به این بخش از خدمت شهری اشاره کرد  به ویژه اینکه مسئولیت تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و موادگندزایی و کنترل بهداشت پیرامونی به اداره کل پشتیبانی سپرده شده است. 

او با بیان اینکه تهیه اقلام و مواد بهداشتی، انجام خدمات بهداشتی و گندزدایی محیطی و پایش فضاها در این مدت بر عهده این حوزه بود، اضافه کرد: این اقدامات با چالش هایی روبرو بوده که شاید در هیاهو و حجم اخبار متنوع  مشاهده نشده اما از باب قدر شناسی باید از این خدمات یاد کرد به خصوص در اسفند سال گذشته که بازار به علت تقاضای زیاد دچار شوک شد و در این فضا تامین مواد لازم دچار مشکل بود اما با وجود کمبود اقلام بهداشتی حوزه پشتیبانی شهرداری تلاش کرد مواد لازم را تهیه کند، تمامی شهرداری را پوشش دهد و اقلام مورد نیاز را برای خدمت رسانی کارکنان شهرداری فراهم کند.

عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه همواره نیروهای درگیر با بحران ها تلاش فراوانی می کنند اما خدمات بی دریغ آنها کمتر قابل مشاهده است، گفت: این نیروها در نهادی مانند شهرداری تهران که سازمان‌ها و شرکت های مختلف و مناطق ۲۲ گانه و ۱۲۲ ناحیه را زیر پوشش خود دارد، از دشواری برخوردار است. تامین چنین نیازهایی و انجام چنین خدماتی قطعا نیازمند بهبود سیستم های خدمات رسانی است و انتظار این است که مدیریت امور پشتیبانی شهرداری تهران با استحکام بیشتر و با طرح های موثرتر ضمن ایجاد سیستمی پویا در این حوزه خدمات  ارائه شده را به صرفه تر کرده و نیروهای اجرایی خود را کارآمد ترکند و تفاوت بین کار درستی که در مجموعه شهری انجام می شود را  با قدرت بیشتری به نمایش گذارد.

 فخاری به اقدامات صورت گرفته در امور پشتیبانی اشاره کرد و گفت: این اقدامات شامل پایش و ضدعفونی ساختمان ، دوره های توجیهی آموزشی  و تامین اقلام بهداشتی برای پرسنل شهرداری است.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه این نوع خدمات با زحمات کارکنان، کارگری و کارمندی شهرداری تهران در اداره کل پشتیبانی در شهر قابل مشاهده است، عنوان کرد: اگر شهرداری ها به مردم خدماتی ارائه می دهند با تکیه بر انجام کار درست در حوزه پیشیبانی است و نیروهای خدمات شهری در این مدت باوجود خطرها، بدون تعطیلی وظایف خود را انجام داده اند و به‌درستی باید از ۵ همکار جان باخته در مسیر ارائه خدمات  به شهروندان که به علت بیماری کوید۱۹  فوت شده اند، یادکرد.

۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴
کد خبر: 720

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 10 =