۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۸
کد خبر: 8148

اختتامیه خشت طلایی/۱۹

خشت طلایی از بستر جهانی در فضای محلی استفاده کرد

حضور سفرا و نمایندگان کشورهای دیگر در این جشنواره نشان از موفقیت دیپلماسی شهری است
خشت طلایی از بستر جهانی در فضای محلی استفاده کرد

شهر: سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: در دیپلماسی یک اصل وجود دارد و آن این است که باید جهانی فکر کرد و محلی عمل کرد . هیچ مساله‌ای مانند کرونا این اصل را به خوبی نشان نداد.

به گزارش خبرنگار شهر، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در آیین اختتامیه خشت طلایی که عصر سه شنبه ۷ بهمن در برج میلاد برگزار شد، گفت: من تهرانی هستم و کم پیش می‌آید که تهرانی ها اینچنین که امروز در این مراسم میبینم دور هم جمع شده باشند و بتوانند با هم گفتگو کنند. مکان هایی مانند دربند ، درکه و دیگر محله های تهران همه یادآور پویایی این شهر هستند.
او در ادامه با اشاره به پاندمی کرونا گفت: در دیپلماسی یک اصل وجود دارد و آن این است که باید جهانی فکر کرد و محلی عمل کرد . هیچ مساله‌ای مانند کرونا این اصل را به خوبی نشان نداد. ما همه باید بدانیم که سرنوشت ما به هم پیوسته شده است و تنها نیستیم و باید بتوانیم سلامت خود و محیط را حفظ کنیم .
خطیب زاده گفت: شهر سالم و شهریت سالم تنها یک مفهوم نیست بلکه پاسخی به چرایی است. اینکه بتوانیم چگونه از بستر جهانی در فضای محلی استفاده کنیم. 
او گفت: برای پاندمی کرونا سه نظریه مطرح شده است؛ مهمترین اینکه آیا کرونا پایان عصر گفتگوی جهانی است یا اینکه آنچه در دنیا با این بیماری اتفاق افتاد سرعت خواهد گرفت و در نهایت این نظریه که آیا کرونا می‌آید و می‌رود و تاثیر چندانی نیز در جهان نخواهد گذاشت.  به گفته او پاندمی کرونا در برخی حوزه ها مانند ارتباطات تغییراتی ایجاد کرده است. 
سخنگوی وزارت خارجه افزود: من به شخص از شهردار تهران تشکر و به او تبریک می گویم که همکارانشان به خوبی این جشنواره را پیش بردند. به تمام آنچه گفتیم و درباره‌اش صحبت کردیم عمل کردند.

او در پایان گفت: دیپلماسی شهری یکی از بسترهای گفتگویی میان شهرها و کشورهاست و حضور سفرا و نمایندگان کشورهای دیگر در این جشنواره نشان از موفقیت این دیپلماسی دارد.

خبرنگار: اکبر بیاتی

۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۸
کد خبر: 8148

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =