آغاز فاز دوم ممیزی انرژی در ۹ ساختمان اصلی

در راستای تحقق برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران و برنامه راه ابلاغی از سوی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار، فاز دوم ممیزی انرژی در ۹ ساختمان شهرداری منطقه۲۱ با هدف بهینه سازی مصرف انرژی شروع شد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۲۱، در فاز اول کار میدانی تجهیزات اداری و دستگاه های برقی مورد استفاده و تعداد آنها در هر واحد اداری و تاسیساتی، سیستم های سرمایش و گرمایش و میزان مصارف آنها، تعداد و نوع لامپ ها و میزان مصرف هر یک، وضعیت پنجره ها و دو جداره بودن آنها جهت جلوگیری از هدر رفت انرژی و سایر موارد توسط کارشناسان متخصص مورد ارزیابی قرار گرفت و در چک لیست مربوطه ذکر شد.

در ادامه، فاز دوم فعالیت میدانی که در حال حاضر در ساختمان های اصلی منطقه۲۱ در حال انجام است، مربوط به اندازه گیری پارامترهایی مانند شدت نور، آسایش(دما و رطوبت) و حرارت و اندازه گیری میزان جریان برق در تابلوهای برق مطابق با بند۵-۵ استاندارد ۵۰۰۰۲ISO  است و در نهایت با استفاده از داده های به دست آمده، تحلیل بار گرمایشی و سرمایشی سالانه ساختمان ها و مدلسازی نرم افزاری ساختمان ها با نرم افزار Design Builder انجام می شود.

همچنین امکان سنجی فنی انجام اقدامات صرفه جویی انرژی در ساختمان و مشخص کردن فرصت های صرفه جویی انرژی در زمینه تاسیسات، معماری و برق بدون در نظر گرفتن موارد اقتصادی  و راهکارهای پیشنهادی صرفه جویی و بهینه سازی مصرف انرژی و اقتصادی بر اساس استاندارد ۵۰۰۰۲ISO از نتایج جمع آوری داده ها و اندازه گیری ها می باشد و رده انرژی(برچسب انرژی) ساختمان ها براساس استاندارد تعیین می شود.

در همین راستا فاز دوم ممیزی انرژی در ساختمان های اصلی منطقه۲۱ شامل ساختمان مرکزی، شماره دو۲، نواحی سه گانه، ستاد ویژه مدیریت بحران، معاونت ترافیک، ساختمان بازیافت و محل موتوری سنگین انجام خواهد گرفت.

۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۹
کد خبر: 8159

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 8 =