دست‌سازه‌های مادران شهر تهران در قلب طهران

شهردار منطقه ۱۲ از برپایی بازارچه مناسبتی دست‌سازه‌های مادران شهر تهران، ویژه هفته زن و ایام دهه فجر در این منطقه خبر داد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۲، علی‌محمد سعادتی، شهردار منطقه با حضور جمعی از مدیران ارشد شهری این منطقه به بازدید از بازارچه مناسبتی دست‌سازه‌های مادران شهر تهران واقع در میدان شهدا پرداخت.

او در این بازدید ضمن قدردانی از اقدامات انجام‌شده برای برپایی این بازارچه گفت: هر جای دنیا که زنان توانمند و کوشا بتوانند در عرصه‌های مختلف جامعه حضور فعال داشته باشند، آن منطقه شاهد رشد و شکوفایی خواهد بود.

شهردار قلب طهران با تأکید بر ضرورت برنامه‌ریزی برای استفاده حداکثری از حضور زنان در جامعه ادامه داد: به همین منظور، برنامه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار برای کسب توان لازم در مورد مدیریت عرصه‌های مختلف زندگی و بالارفتن عزت نفس بانوان، همچنین به منظور کسب هویت فردی و جمعی و بهبود جایگاه اقتصادی و اجتماعی در دستور کار اداره امور بانوان شهرداری تهران قرار گرفته که در این برنامه، کمک به اشتغال به عنوان گام نخست در این برنامه‌ریزی در نظر گرفته شده است.

او افزود: بازارچه مناسبتی «دست‌سازه‌های مادران شهر تهران» ویژه هفته زن-دهه فجر با تعداد ۱۵ غرفه در میدان شهدا، ابتدای خیابان ۱۷ شهریور شمالی راه‌اندازی شد که در این بازارچه، بانوان سرپرست خانوار به فروش کالا و اقلام تولیدی خود پرداختند. این غرفه‌ها از تاریخ ۱۲ تا ۲۲ بهمن‌ماه به فعالیت مشغول بودند و ساعت بازدید از این غرفه‌ها ۱۰ صبح تا ۲۰ اعلام شد که به مدت ۱۰ روز به منظور فروش تولیدات بانوان سرپرست خانوار در این منطقه دایر بود.

در حال حاضر ۱۴۵۱ زن سرپرست خانوار در منطقه ۱۲ وجود دارند که از این بین ۱۳۲ نفر در مراکز کوثر و همچنین به صورت مشاغل خانگی و خوداشتغالی مشغول‌به‌کارند. منطقه ۱۲ در این دوره در حال به‌روزرسانی زنان سرپرست خانوار است و بر اساس گروه سنی و جامعه هدف برای آنها برنامه‌ریزی خواهد شد؛ بدین صورت که برای گروه سنی ۲۵ سال تا ۴۵ سال توانمندسازی، اشتغال و کارآفرینی و برای گروه سنی ۵۵ تا ۶۵ سال برنامه‌های حمایتی در نظر گرفته شده است؛ همچنین یک سری برنامه‌ها نیز برای فرزندان و دختران خانواده زنان سرپرست خانوار مانند آموزش، توانمندسازی و اوقات فراغت در نظر گرفته شده است. در بحث توانمندسازی نیز ایجاد توانایی به لحاظ شخصیتی، رفتاری، خودشناسی و مواردی مانند آموزش، اشتغال، کارآفرینی و مهارت آموزی مورد نظر شهرداری این منطقه است.

۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵
کد خبر: 8474

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =