«شهر هوشمند» ابزاری برای تحقق حکمرانی خوب است

شهر: شفافیت، پاسخگویی و عملکرد مناسب از اضلاع حکمرانی خوب است که می‌تواند در ایده شهر هوشمند، محقق و باعث رصد شهروندان از خدمات شهری و سنجش عملکردها شود.

به گزارش شهر، غلامحسین محمدی، مشاور شهردار و رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در حاشیه بازدید از  نمایشگاه آثار برگزیده مسابقه کارتن شهر هوشمند تهران من با بیان اینکه شهرداری تهران با نگاهی که مبتنی بر تجارب جهانی است، «شهر هوشمند» را به یکی از مسائل کلیدی تبدیل کرده است، گفت: از اضلاع حکمرانی خوب شفافیت ، پاسخگویی و عملکرد مناسب است که شاید در ایده شهر هوشمند تعین خوبی پیدا کند تا شهروندان بتوانند از خدمات شهری استفاده کنند و دریافت و رصد بهتری از مسائل شهری داشته باشند و عملکردها را منطبق بر داده های واقعی بسنجند.

او این موضوع را از اهداف شهرداری خواند و افزود: این اتفاقی است که از خروجی ها و کسب منفعت هایی بدست می آید که زیرساخت شهر هوشمند به ما می دهد.

محمدی اضافه کرد: برای این که یک مساله مورد توجه مردم واقع شود و اذهان عمومی آن را ببینند نیاز به فعالیت های ترویجی و فرهنگی دارد و مشارکت شهروندان در فعالیت ها این توجه ها را تشدید می کنند.

مشاور شهردار تهران برگزاری کارگاه ها و نمایشگاه هایی توسط سازمان فناوری اطلاعات و مرکز ارتباطات شهرداری با مشارکت هنرمندان را در راستای تبلیغات جدی تر برای موضوع شهر هوشمند و استفاده از نظرات مردم و هنرمندان دانست و ادامه داد: در این نمایشگاه هم هنرمندان و تصویرگران خوبی حضور داشتند و نگاهشان را به شهر هوشمند توسعه داده اند.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با بیان اینکه در کنار آن نیز کارگاهی برای تبلیغ سوپر اپ «تهران من» برای نمایش هوشمندی و شفافیت خدمات شهر ترتیب داده شده، یادآور شد: برگزاری این نمایشگاه اتفاق مهمی است و نیاز به مشارکت همه در ترویج فعالیت های  مرتبط  دارد.

۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
کد خبر: 8673

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =