از فردا طرح ترافیک به صورت آزمایشی در تهران اجرایی می شود

شهر: فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران از اجرای آزمایشی طرح ترافیک در تهران از فردا خبر داد و گفت: این طرح به صورت آزمایش اجرا و تحلیل خواهد شد و در صورت ایجاد تغییرات شگرف در زمینه گسترش بار بیماری کرونا با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، در مورد بازنگری آن تصمیمات جدید اتخاذ می شود.

به گزارش شهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی؛ علیرضا زالی با تاکید بر این که سفرهای بین استانی به صورت جدی می تواند خطرآفرین باشد ، گفت: قطعا مسافرت های غیرضروری روند کنترل بار بیماری کرونا را تحت الشعاع قرار خواهد داد. 


او با اشاره به وضعیت همه گیری کرونا در تهران اظهار کرد: استمرار این که  بیماری کووید ۱۹ هنوز در پیک اول یا در مرحله شکل گیری پیک دوم قرار دارد، مستلزم بررسی همه گیر شناسی و فرصت مناسب برای تحلیل است.


او با تاکید بر این که آمار بار مراجعان مبتلا به کرونا در شهر تهران روبه افزایش است ، خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعتی که گذشت میزان مراجعان سرپایی در حوزه درمان بالغ بر ۷,۹ دهم درصد رشد داشته است. همچنین افزایش ۱۰.۱ دهم درصدی مراجعان به حوزه بهداشت و درمان در مقایسه با روزهای گذشته نشان از افزایش بار بیماری کرونا دارد.


فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران با بیان این که سفر یکی از عوامل اصلی ابتلابه ویروس کووید ۱۹ است ، گفت: بررسی مبتلایان جدید نشان می دهد که ۶۰ درصد این افراد در ۱۰ روز گذشته سابقه سفربه دیگر استانها را داشته اند.قطعا موج جدیدی از کرونا که در تهران شکل می گیرد مربوط به سفرهای غیرضروری است.


او با تاکید بر این که سفرهای بین استانی به صورت جدی می تواند خطرآفرین باشد گفت: قطعا مسافرت های غیرضروری روند کنترل بار بیماری کرونا را تحت الشعاع قرار خواهد داد.


فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران استفاده از ماسک را در ترددهای بین شهری خصوصا برای افرادی که از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده می کنند ضروری برشمرد و توضیح داد: عدم استفاده حتی تعداد کمی از شهروندان از ماسک، می تواند به میزان قابل توجهی بار بیماری کرونا را افزایش دهد.

۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۴
کد خبر: 918

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =