کوچه دوستی طرحی تأثیرگذار در افزایش نشاط شهروندان

آیین افتتاح طرح دوستی در کوچه سرو منطقه ۱۹ با حضور شهردار و مدیران شهرداری منطقه و مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران برگزار شد.

به گزارش شهر به نقل ازروابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، در این مراسم علی توکلی شهردار منطقه ضمن تشکر از اداره کل امور بانوان شهرداری تهران در ابتکار و ارائه طرح کوچه دوستی در مناطق شهر تهران بیان کرد: در همین راستا با اولویت قرار دادن این طرح در برنامه های اجرایی این شهرداری، کوچه سرو در ناحیه سه این منطقه که ناحیه ای کم برخوردار است انتخاب و این طرح با موفقیت در آن  اجرا شد.  
او با اشاره به استقبال خوب شهروندان از این طرح گفت: طرح کوچه دوستی با توجه به مشارکت شهروندان در اجرای آن تأثیر بسزایی در کاهش هزینه ها و افزایش روحیه نشاط و شادابی شهروندان داشته و تلاش می کنیم تا بتوانیم این طرح را در کوچه های دیگر نیز تعمیم دهیم.  
در این مراسم همچنین زهرا بهروز آذر مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران ضمن تشکر از شهردار منطقه ۱۹ در حمایت از این طرح، فلسفه اجرای کوچه دوستی را افزایش مشارکت اجتماعی زنان و کودکان دانست و گفت: سوق دادن روحیه زیبایی، نشاط، حیات و امید از خانه ها به کوچه ها و تعریف کوچه به مثابه خانه از دیگر اهداف اصلی این طرح محسوب می شود.  
این مسئول با اشاره به اینکه طرح کوچه دوستی بعنوان زیرپروژه های ۱۴۰۰ و استقبال از نوروز برای تحویل قرن تعریف شده است، ادامه داد: این طرح گامی در راستای تحقق رویکرد مدیریت شهری جدید تهران مبنی بر تبدیل شهر سازه محور به انسان محور است و در همین راستا نیز تلاش می کنیم شهر تهران را با مشارکت شهروندان طراحی و زیست پذیر کنیم.  
او منطقه ۱۹ را  از مناطق پیشرو در اجرای طرح کوچه دوستی عنوان کرد و افزود: بار اصلی این طراحی به عهده زنان و کودکان بود و شهرداری نیز با در اختیار گذاشتن منابع این کار را برای آن ها تسهیل کرد.

۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹
کد خبر: 9311

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =