تمدید مهلت ارسال آثار به مسابقه سراسری مخاطرات شناسی محله

مهلت ارسال آثار به مسابقه «مخاطرات شناسی محله» تا ۲۰ اردیبهشت ماه امسال تمدید شد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، شهروندان برای شرکت در مسابقه «مخاطرات شناسی محله» می توانند مخاطرات محتمل محل زندگی خود را در محله و منطقه شناسایی و با تهیه و ارسال عکس معرفی کنند و جایزه بگیرید.

این مسابقه با هدف حساس سازی شهروندان نسبت به مخاطرات محتمل محل زندگی آنها طراحی شده و پیش بینی می شود شرکت کنندگان با بهره گیری از اطلاعات منتشر شده در پرتال و سایر منابع، مخاطرات محل زندگی خود را بررسی و شناسایی کرده و با ارسال عکس و طرح مخاطرات محتمل در مسابقه شرکت نمایند و پیشنهادات احتمالی خود را نیز برای رفع مخاطرات ارائه دهند.

بر اساس این گزارش، شناسایی و ارزیابی مخاطرات از جمله فعالیت هایی است که نقش موثری را در کاهش اثرات سوانح ایفا می نماید، از این رو با شناسایی مخاطرات محتمل و ارزیابی آنها، می توان سناریوهای محتمل وقوع این مخاطرات را ترسیم کرد و سپس با توجه به منابع و ظرفیت های موجود، برنامه عملیاتی را تدوین کرده و بدین ترتیب میزان مواجهه و آسیب پذیری در مقابل مخاطرات محتمل را به حداقل رساند. این فعالیت می تواند از خانه و محل کار آغاز شود و تا شهر و کشور گسترش یابد.

در این مسابقه شهروندان می توانند با شناسایی مخاطرات محتمل محله و منطقه خود حتی مخاطرات بسیار کوچک از جمله گودال ها و چاله های خطرناک و مسیل های ناایمن، دیوارهای درحال ریزش، اجسام مهار نشده و در حال سقوط در معابر عمومی، تجمع مواد شیمیایی، بافت فرسوده، ایمن نبودن معابر و سایر موارد با ارسال حداکثر ۵ عکس در این مسابقه شرکت نمایند.

براساس گزارش دفتر پرتال سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، پس از داوری مسابقه به حداقل سه پیشنهاد برتر جایزه اعطا و پیشنهاد دهندگان بر روی پرتال معرفی می شوند.
همچنین با توجه به ضرورت و اهمیت بهره گیری از نظرات بازدیدکنندگان از پرتال، طرح نظرسنجی نیز بر روی پرتال فعال شده و به بهترین پیشنهادات جوایزی اعطا خواهد شد.  

علاقمندان برای شرکت در این مسابقه می‌توانند به سایت tdmmo.tehran.ir  مراجعه نمایند.

مسابقه «مخاطرات شناسی محله» با توجه به قرار گرفتن تهران در معرض مخاطرات گوناگون در مناطق ۲۲گانه، طراحی شده زیرا شناسایی این مخاطرات در گام اول برای افزایش ایمنی شهروندان از اهمیت زیادی برخوردار است و با توجه به این امر، سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در قالب برگزاری مسابقه شناسایی مخاطرات محله برآن است تا شهروندان با شناسایی مخاطرات محتمل در محله و منطقه زندگی خود بتوانند علاوه بر معرفی این مخاطرات به سازمان های ذی صلاح، آمادگی خود را برای رویارویی با این مخاطرات افزایش دهند.

این مسابقه از نیمه دوم بهمن ماه سال گذشته آغاز و زمان مهلت ارسال آثار تا ۲۰ اردیبهشت ماه امسال تمدید شده است.

۲۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۹
کد خبر: 9780

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =