ارتقای کالبدی چهارراه معزالسلطان

شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: در ادامه عملیات اجرایی برای ثبت جهانی خیابان ولی عصر (عج)، ارتقای کیفیت کالبدی و محیطی در حد فاصل چهارراه معزالسلطان تا پل امیر بهادر با مشارکت کسبه و ذی نفعان آغاز شد.

به گزارش شهر روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱، نصراله آبادیان در این باره به برنامه اجرایی که از طرف پایگاه ثبت جهانی خیابان ولی عصر (عج) ابلاغ شده است؛ اشاره کرد و ادامه داد:۴ کیلومتر از خیابان ولی عصر (عج) در محدوده این منطقه واقع شده و برنامه ریزی برای ارتقای کیفیت کالبدی و محیطی در این خیابان حد فاصل چهارراه معز السلطان تا پل امیر بهادر آغاز و عملیات اجرایی آن با تسهیلگری شهرداری منطقه ۱۱ در حال انجام است.

آبادیان افزود: این عملیات شامل حذف زوائد بصری، شستشو، رنگ آمیزی و همچنین پیرایش است که با مذاکره های چهره به چهره و شرح این پروژه، اهداف و نتایج حاصله از آن به مالکین، کسبه و ذی نفعان نسبت به آگاه سازی و بیان اهمیت آن به مردم اقدام شد.

شهردار منطقه ۱۱ با تأکید بر اهمیت مشارکت مردمی در اجرای حذف زوائد بصری بیان کرد: در صورت عدم همکاری مالکین برای جمع آوری زوائد بصری اعم از کولر، تابلو، میله، لوله و ...از روی بالکن ها و نمای ساختمان اخطارهایی در ۳ مرحله برای آنان ابلاغ خواهد شد و پس از سومین اخطار شهرداری منطقه اقدام به حذف زوائد می کند.

او همچنین از انتخاب ۵ ملک واجد ارزش میراثی و تاریخی در محور خیابان ولی عصر (عج) نبش خیابان های مافی، قزوین، مدرس و معز السلطان برای پیرایش خبر داد و گفت: پس از گفتگوهایی که با مالکین داشتیم هم اکنون تفاهم نامه ای با آنان منعقد شده است که با امضای مالک عملیات پیرایش توسط شهرداری آغاز خواهد شد.

به گفته شهردار منطقه ۱۱، جمع آوری تابلوهای متفرقه و فرسوده  از ۱۱۰ واحد صنفی با اجرای طرح یکسان مطابق طرح ابلاغی پایگاه ثبت جهانی خیابان ولی عصر (عج) به زودی انجام خواهد شد که در این طرح نیز شهرداری منطقه ۵۰ درصد از هزینه های تعویض و نصب تابلو را با مالکین مشارکت می کند.

۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۶
کد خبر: 9957

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =