• جلسه مدیران روابط عمومی و مسئولین ملاقات مردمی مناطق ۲۲ گانه

  جلسه مدیران روابط عمومی و مسئولین ملاقات مردمی مناطق ۲۲ گانه

  جلسه مدیران روابط عمومی و مسئولین ملاقات مردمی مناطق ۲۲ گانه با حضور آقای صدر مسئول پیگیری ویژه دفتر شهردار چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ برگزار شد.

 • آیین رونمایی از سردیس سردار شهید حسین همدانی

  آیین رونمایی از سردیس سردار شهید حسین همدانی

  صبح روز چهارشنبه ۲۶ مردادماه ۱۴۰۱، در مراسمی با حضور ناصر امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران، سردار حسن حسن‌زاده فرمانده سپاه حضرت محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ، رضا صیادی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران و وحیدرضا انارکی محمدی شهردار منطقه ۲۲ شهر تهران از سردیس سردار شهید حسین همدانی در ابتدای اتوبانی مزین به نام آن شهید رونمایی شد.

 • بیمارستان کودکان حکیم

  بیمارستان کودکان حکیم

  شهرداری تهران با مشارکت بخش خصوصی، یک بیمارستان مخصوص کودکان در جنوب شهر تهران را احداث کرده است که به زودی این بیمارستان به منظور ارائه خدمات به شهروندان تهرانی و به ویژه کودکان آغاز به کار خواهد کرد.

 • نشست صمیمانه رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اصحاب رسانه

  نشست صمیمانه رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اصحاب رسانه

  نشست صمیمانه مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران و علیرضا نادعلی شهرستانکی با اصحاب رسانه، دوشنبه ۲۴ مرداد ماه ۱۴۰۱ در سالن شیبانی ساختمان شورای شهر برگزار شد.

 • مراسم امضا تفاهم‌نامه واگذاری زمین دپوی خط ۱۰ مترو

  مراسم امضا تفاهم‌نامه واگذاری زمین دپوی خط ۱۰ مترو

  ظهر امروز دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ مراسم امضا تفاهم‌نامه «واگذاری زمین دپوی خط ۱۰ مترو» به مساحت ۲۵/۸ هکتار میان شهرداری منطقه ۲۲ و شرکت راه آهن شهری تهران و حومه برگزار شد.

 • نشست صمیمانه شهردار منطقه ۲ با خبرنگاران

  نشست صمیمانه شهردار منطقه ۲ با خبرنگاران

  بعد از ظهر روز دوشنبه ۲۴ مردادماه ۱۴۰۱، نشست صمیمانه شهردار منطقه ۲ با خبرنگاران و اصحاب رسانه در سالن کنفرانس ساختمان منطقه ۲ شهرداری تهران برگزار شد.

 • مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در جمع اصحاب رسانه

  مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در جمع اصحاب رسانه

  عصر یکشنبه ٢٣ مرداد ۱۴۰۱ علیرضا زاکانی شهردار تهران به مناسبت روز خبرنگار در جمع اهالی رسانه در عمارت مسعودیه حضور یافت و با آنها دیدار و گفتگو کرد.

 • مراسم بزرگداشت روز خبرنگار

  مراسم بزرگداشت روز خبرنگار

  مراسم بزرگداشت روز خبرنگار با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و اهالی رسانه در عمارت مسعودیه تهران برگزار شد.

 • بیست و هفتمین جلسه قرارگاه اجتماعی شهر تهران

  بیست و هفتمین جلسه قرارگاه اجتماعی شهر تهران

  بیست و هفتمین جلسه قرارگاه اجتماعی شهر تهران صبح امروز -یکشنبه ۲۳ مردادماه ۱۴۰۱- به ریاست علیرضا زاکانی شهردار تهران و با حضور نمایندگان دستگاه های مسئول در حوزه آسیب های اجتماعی برگزار شد.

 • رای قاطع شورا به ریاست مجدد مهدی چمران

  رای قاطع شورا به ریاست مجدد مهدی چمران

  صبح امروز یکشنبه بیست سوم مرداد ماه ۱۴۰۱ دومین دوره انتخابات هیات رییسه شورای شهر تهران با حضور اعضا شورا شهر تهران در محل ساختمان شورا شهر تهران برگزار شد.

 • بازدید اعضای شورای شهر از بیمارستان کودکان حکیم

  بازدید اعضای شورای شهر از بیمارستان کودکان حکیم

  مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران به همراه علیرضا نادعلی شهرستانکی عضو شورا و محمد جواد خسروی شهردار منطقه ۱۸ از بیمارستان کودکان حکیم، مرکز طبی کودکان ۲ منطقه ۱۸ شهرداری تهران، شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ بازدید کردند.

 • تجمع مردم تهران در اعتراض به جنایت‌های اخیر رژیم صهیونیستی

  تجمع مردم تهران در اعتراض به جنایت‌های اخیر رژیم صهیونیستی

  تجمع مردم تهران در اعتراض به جنایت های اخیر رژیم صهیونیستی علیه مردم نوار غزه سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ در میدان فلسطین برگزار شد .

 • خیمه سوزان غروب عاشورا

  خیمه سوزان غروب عاشورا

  همزمان با عاشورای حسینی(ع)، مراسم خیمه سوزان غروب عاشورا با حضور اقشار مختلف مردم، دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ در محله بریانک برگزار شد.

 • ظهر عـاشورا در تکیه حصاربوعلی

  ظهر عـاشورا در تکیه حصاربوعلی

  داستان از آنجایی آغاز شد که «بوعلی سینا» برای مداوای «همایون» دوسال در حصار آن زیست تا نام «حصار همایونی» برای همیشه به «حصار بوعلی» تغییر یابد؛ حصاری که با آن تکیه حدودا ۲۰۰ساله اش سال هاست که برای حسین فاطمه(س) سینه می زند و «نخل» را می گرداند. فقط کافی است در کوچه پشت میدان نیاوران که نام «خان سفید» را یدک می‎کشد به سمت پایین حرکت کنید تا به تکیه ای با گنبد سبز که در دوره ناصری بنا شده برسید؛ همان تکیه ای که به روایتی اولین «تکیه شمرون» است و عزاداری در آن تا روز ۲۵ محرم ادامه دارد. این تکیه در دو طبقه بنا شده است؛ طبقه نخست که دارای حجره هایی است که در قدیم برای غریبه‏ها، کودکان و بزرگان محله فضای نشستن و عزاداری کردن بود و طبقه دوم که به زنان تعلق داشت . ستون های چوبی این بنا با آن قدمت شان هم روایت دیگری است که به جای خود بازگو خواهد شد و منبر آن هم با ۵پله و ۲۷هزار برش، گفته می شود که برداشتی از منبر۸۰۰ساله مسجد گوهرشاد است.

 • مراسم شب هشتم محرم در کهف الشهدا

  مراسم شب هشتم محرم در کهف الشهدا

  شامگاه جمعه ۱۴ مردادماه ۱۴۰۱، مراسم شب هشتم محرم با حضور عزاداران حسینی در کهف الشهدا برگزار شد.

 • محرم در «طهران»

  محرم در «طهران»

  تکیه های تهران را به 3دسته می توان تقسیم کرد؛ تکیه های صنفی، تکیه های اقوام و تکیه های محلی.در اسناد معتبر ذکر شده وقتی «طهران» 5محله داشته، بیش از 50 تکیه متفاوت داشته که امروزه تعدادی از آنها باقی مانده است. در این گزارش چهار تکیه؛ «سادات اخوی»، «رضاقلی خان هدایت»، «کربلایی ها» و « مسجد اردبیلی ها» به تصویر کشده شده است.

 • مراسم عزاداری هیئت ریحانه النبی در امام زاده صالح(ع)

  مراسم عزاداری هیئت ریحانه النبی در امام زاده صالح(ع)

  شامگاه چهارشنبه ١٢ مردادماه ۱۴۰۱، مراسم عزاداری شب ششم محرم درهییت ریحانه النبی با مرثیه خوانی محمد حسین پویان فر و حضور عزاداران حسینی در امام زاده صالح(ع) برگزار شد.

 • مراسم یادبود ارشا اقدسی

  مراسم یادبود ارشا اقدسی

  یکسال از حادثه تلخ و غم انگیز از دست دادن هنرمند جوان و بدلکار بین المللی کشورمان، ارشا اقدسی گذشت. به همین مناسبت مراسم یادبود وی عصر پنج شنبه ١٣ مرداد ماه ١٤٠١ با حضور خانواده وی، جمعی از هنرمندان و اهالی سینما، دوستداران و اعضای تیم بدلکاران ۱۳ در موزه سینما برگزار شد.

 • تشییع پیکر شهدای مدافع حرم

  تشییع پیکر شهدای مدافع حرم

  عصر روز پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱، مراسم تشییع پیکر شهدای تازه تفحص شده مدافع حرم، عبدالله اسکندری، رحیم کابلی، مصطفی تاش موسی، محمد امین کریمیان با حضور و سخنرانی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سردار سرلشکر حسین سلامی در میدان امام حسین(ع) برگزار شد.

 • بازدید اعضای شورای شهر از نمایشگاه نشان عاشقی

  بازدید اعضای شورای شهر از نمایشگاه نشان عاشقی

  صبح دوشنبه دهم مرداد ماه ۱۴۰۱ مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران به همراه جمعی از اعضای شورا و مدیران شهری از نمایشگاه نشان عاشقی واقع در میدانگاه هفت تیر بازدید به عمل آوردند. در بخشی از بازدید حجت الاسلام والمسلمین قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی هم به این جمع پیوست و از نمایشگاه دیدن کرد.

 • امدادرسانی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران به مناطق سیل زده یزد

  امدادرسانی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران به مناطق سیل زده یزد

  سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با به کار گیری ماشین آلات سنگین و سبک خود و ماشین های لجن کش به کمک نیروهای امدادی استان یزد رفت تا با استفاده از تجهیزات تخصصی به روند تخلیه اب و لجن در مناطق مختلف یزد کمک کند.

 • دیدار آیت‌الله اراکی با شهردار تهران

  دیدار آیت‌الله اراکی با شهردار تهران

  آیت‌الله اراکی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با حضور در ساختمان شهرداری تهران با علیرضا زاکانی دیدار و گفت‌و‍‌گو کرد.

 • او «عاشق» است

  او «عاشق» است

  «محمدرضا اصغری» ۳۱ساله ، یکی از معدود جوانانی است که به دلیل «عشق» و «ارادت» به سید وسالار شهیدان ۱۰سالی می‎شود که «علم» و«کتل» می‎سازد. او معتقد است که «علم» جدای فلسفه آیینی خاص خودش، «موزه سیار» سیدالشهدا (ع) است.

 • امداد رسانی شهرداری منطقه ۱۴ به مناطق سیل زده فیروزکوه

  امداد رسانی شهرداری منطقه ۱۴ به مناطق سیل زده فیروزکوه

  بارش های اخیر باران سبب وقوع سیل در مناطق مختلف کشور شده است که بر اثر این رخداد تعدادی از هموطنان جان خود را از دست داده‌ و یا با خسارات مالی مواجهه شده اند. شهرداری منطقه ۱۴ تهران نیروهای خود را برای امداد رسانی به مناطق سیل زده فیروزکوه اعزام کرده است تا با کمک به سایر نیروهای امدادی حاضر در این منطقه عملیات پاکسازی خسارات ناشی از سیل را با سرعت بیشتری انجام دهند.

 • نشان عاشقی

  نشان عاشقی

  اولین رویداد نقاشی‌خط (کالیگرافی) ۵۰۰ تیغه علامت، منقش به القاب اباعبدالله الحسین(ع) تحت عنوان نشان عاشقی به همت هنرمندان جوان و پیشکسوت و حمایت سازمان زیباسازی شهرداری تهران در میدان شهدای هفتم تیر اجرایی شد. قرار است این تیغه‌علم‌های طراحی و نقاشی شده، در ۱۲۱ نقطه شهر پایتخت نصب شود.

 • آبِ روان

  آبِ روان

  پس از بارش های شدید و گسترده باران در روزهای ۶ و ۷ مردادماه در شهر تهران، با همت کارکنان معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، آب های جاری در ارتفاعات شهر و آب های سطحی در مسیر درست مسیل های خروجی قرار گرفتند.

 • گل روبی و عملیات جست و جوی مفقودین سیل منطقه کن

  گل روبی و عملیات جست و جوی مفقودین سیل منطقه کن

  سازمان مدیریت بحران شهر تهران با بهره گیری از تمام ظرفیت های مجموعه شهرداری و نیروهای خدمات شهری، آتش نشانی، مدیریت پسماند و مناطق مختلف شهری و با همکاری هلال احمر و نیروهای امدادی داوطلب بیش از ۳۵ ساعت از وقوع سیل در منطقه کن همچنان بی وقفه در حال ارائه خدمات و امداد در این منطقه می باشند.

 • امامزاده داوود(ع) یک روز پس از سیل

  امامزاده داوود(ع) یک روز پس از سیل

  سیل شب گذشته در منطقه کن و امامزاده داوود(ع) تاکنون ۶ کشته و ۱۴ مفقود در پی داشته است؛ به گفته مسئولان بارندگی عصر امروز پنجشنبه نسبت به بارش شب گذشته شدیدتر است و به همین دلیل از ساکنان این محدوده خواسته شده فوراً منازل خود را ترک کنند.

 • آیین سلام بر محرم

  آیین سلام بر محرم

  آیین "سلام بر محرم" در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد برگزار شد. در این مراسم بزرگترین پرچم امام حسین(ع) به اهتزار در آمد.

 • اهتزاز اَبَر پرچم متبرک ابا عبدالله حسین(ع)

  اهتزاز اَبَر پرچم متبرک ابا عبدالله حسین(ع)

  عصر امروز پنج شنبه ششم آمرداد ماه ۱۴۰۱ آیین اهتزاز اَبَر پرچم متبرک ابا عبدالله حسین(ع) با حضور جمعی از شهروندان تهرانی در میدان امام حسین (ع) برگزار شد.