• نامگذاری خیابانی به نام شهید مسیحی

  نامگذاری خیابانی به نام شهید مسیحی

  شهرداری منطقه ۶ به مناسبت آغاز سال جدید میلادی، فعالیت هایی از جمله آذین بندی و فضاسازی محیطی در محله های ارمنی نشین و بوستان حضرت مریم، نامگذاری خیابانی به نام شهید آندرانیک از شهدای مسیحی و برگزاری مراسم آیینی مذهبی در کلیساها انجام داده است.

 • حق بر محیط‌زیست از حقوق بدیهی شهروندان

  یادداشت تصویری چهاردهم

  حق بر محیط‌زیست از حقوق بدیهی شهروندان

  درموضوع محیط زیست و حقی که شهروندان می‌توانند داشته باشند باید گفت حق بر محیط‌زیست جزء حقوق بدیهی به شمار رفته و شهروندان باید از آن برخوردار باشند. بهره‌مندی از هوا، آب و خاک سالم در واقع همه از حقوق بدیهی محیط‌زیستی است که باید شهروندان داشته باشند.

 • منابع اطلاعاتی دوچرخه‌سواری نداریم

  منابع اطلاعاتی دوچرخه‌سواری نداریم

  مهدی مرادی، شهروند دوچرخه‌سوار است که از سال ۹۰ به طور حرفه‌ای رکاب می‌زند و خاطرات خوبی از دوچرخه‌سواری در جنوب کشور دارد. او می‌گوید مسیرهای دوچرخه، نمادین بوده و بیشتر برای پارک خودروها یا مسیر رفت‌وآمد موتورها استفاده می‌شود.

 • بیست بیست / قسمت بیستم

  بیست بیست / قسمت بیستم

  برنامه خبری بیست بیست با نگاهی جدید به خبرهای تهران نگاه می کند. قسمت بیستم این برنامه را ببینید.

 • چالش پیاده‌رو برای شهروندان

  چالش پیاده‌رو برای شهروندان

  یکی از شهروندان ساکن منطقه ۷ تهران، با ارسال ویدئویی، چالشی به نام کمبود یا نبود پیاده‌رو در برخی از کوچه‌های این منطقه را عنوان کرده است. معاون فنی و عمرانی شهردار منطقه ۷، در پاسخ به این شهروند، از برنامه‌های شهرداری برای توسعه محلات در قالب پروژه‌های کوچک‌مقیاس محله‌محور می‌گوید. «پیگرد» برنامه‌ای از شبکه شهر که در آن مدیران شهرداری تهران به شهروندان پایتخت پاسخ می‌دهند.

 • ورزش در محیط کار/ قسمت نهم

  ورزش در محیط کار/ قسمت نهم

  بسیاری از آسیب‌هایی که به سلامتی جسمانی افراد وارد می‌شود ناشی از نشستن طولانی مدت پشت میز کار است. بسیاری از افراد شاغل امکان حضور در باشگاه‌های ورزشی را ندارند اما با انجام حرکاتی ساده در محیط کار می‌توان از آسیب‌های جسمانی جلوگیری کرد.

 • آیا فروش تراکم منبع درآمدی پایدار برای شهر است؟

  یادداشت تصویری سیزدهم

  آیا فروش تراکم منبع درآمدی پایدار برای شهر است؟

  زمانی که صحبت از فروش تراکم می‌کنیم باید در نظر بگیریم که فروش تراکم به دو دسته تقسیم می شود. یکی فروش تراکم مازاد بر طرح تفصیلی است که اصطلاحا به آن فروش تراکم غیرمجاز می‌گویند و نوع دیگر فروش تراکم بر اساس طرح تفصیلی است.

 • شب سیاه نیست

  شب سیاه نیست

  پدیده بی‌خانمانی چهره متفاوتی به شب‌های تهران داده و شهرداری تنها نهادهای درگیر با پدیده بی‌خانمانی است. با مددکاران شیفت شب همراه شدیم تا چهره سخت بی‌خانمانی و تلاش‌های آن‌ها را نشان دهیم.

 • بیست بیست/ قسمت نوزدهم

  بیست بیست/ قسمت نوزدهم

  برنامه خبری بیست بیست با نگاهی جدید به خبرهای تهران نگاه می کند. قسمت پانزدهم این برنامه را ببینید.

 • کوله‌ای پر از کتاب

  کوله‌ای پر از کتاب

  مهتاب رمضانی، حدود ۱۰ سال است که به صورت داوطلبانه، تلاش میکند تا کتابخوانی را بین شهروندان ترویج دهد. او با یک کوله پر از کتاب در هر مکانی از اتوبوس و مترو گرفته تا بهشت زهرا و روستاهای اطراف تهران و حتی پیاده‌رو به افراد حاضر کتابی تعارف می‌کند

 • علت صدور مجوز ساخت برج‌های بزرگ در منطقه یک چیست؟

  علت صدور مجوز ساخت برج‌های بزرگ در منطقه یک چیست؟

  در این قسمت از «سلام آقای شهردار» پیروز حناچی در پاسخ به سوال یکی از ساکنان منطقه ۱ شهرداری تهران، می‌گوید در این دوره مدیریت شهری از سال ۹۷ هیچ پروانه ای برای ساخت برج‌های بیش از ۱۱ طبقه صادر نشده و پروانه برج‌های در حال ساخت از قبل صادر شده است.

 • از پیچ اخر اوراق مشارکت شهرداری تا وضعیت قرمز آلودگی هوای پایتخت

  بیست بیست/ قسمت هجدهم

  از پیچ اخر اوراق مشارکت شهرداری تا وضعیت قرمز آلودگی هوای پایتخت

  سرانجام اوراق مشارکت سال ۹۸ شهرداری تهران تایید شد و به سازمان برنامه و بودجه رفت اما از سوی دیگر وضعیت آلودگی هوای پایتخت قرمز شده و هوا برای همه گروه‌های جامعه ناسالم است. برای مشروح اخبار شهر تهران بسته خبری تاریخ ۱۰ دی ماه را ببینید.

 • هیچ نهادی در شهرداری اختیار صدور تراکم مازاد را ندارد

  یادداشت تصویری دوازدهم

  هیچ نهادی در شهرداری اختیار صدور تراکم مازاد را ندارد

  یکی از موضوعاتی که دغدغه مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر تهران در این دوره بوده است، بحث رعایت ضوابط و مقررات طرح تفصیلی شهر تهران است.

 • دوچرخه سواری که دوچرخه فروش شد

  دوچرخه سواری که دوچرخه فروش شد

  بایرام‌علی جباری، شهروند دوچرخه‌سوار ۵۴ ساله است که می‌گوید از وقتی یادش می‌آید، دوچرخه سواری می‌کند و تا جایی که توانایی داشته باشد، ادامه می‌دهد. او که حالا علاوه بر دوچرخه سواری، مغازه فروش دوچرخه نیز دارد، استفاده از چراغ و لباس‌های روشن را برای افزایش ایمنی دوچرخه سوار لازم می‌داند.

 • جانی تازه در بوستان چیتگر

  جانی تازه در بوستان چیتگر

  در راستای مسئولیت‌پذیری اجتماعی و با هماهنگی شهرداری منطقه ۲۲، حدود ۲۲۰۰ اصله نهال توسط یکی از شرکت‌های فعال در این منطقه در ضلع شرقی بوستان چیتگر کاشته شد. گزارش تصویری این اتفاق را ببینید.

 • از خاموشی بزرگراه‌ها تا اکران مرد میدان در پایتخت

  بخش خبری 2020

  از خاموشی بزرگراه‌ها تا اکران مرد میدان در پایتخت

  از خاموشی بزرگراه ها تا اکران مرد میدان در پایتخت، بسته خبر ی شهری در تاریخ 8 دی ماه را ببینید.

 • اینجا از اتوبوس خبری نیست؟

  اینجا از اتوبوس خبری نیست؟

  چالش ساکنان منطقه ۲۲ شهرداری تهران که از مناطق جدید پایتخت به حساب می‌آید و در آن ۳۵۰ هزار نفر زندگی می‌کنند، کمبود حمل و نقل عمومی است. با درخواست و سوال شهروندان در این قسمت از پیگرد این مشکل منطقه از سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری پیگیری شد.

 • به یاد آقای داستان

  به یاد آقای داستان

  اصغر عبداللهی فیلمنامه‌نویس، کارگردان و داستان‌نویس، امروز ۷ دی ماه دار فانی را وداع گفتاو چند سالی بود که از سرطان رنج می‌برد و حالا در سن ۶۴ سالگی از دنیا رفت؛ او متولد ۱۳۳۴ در آبادان بود. :در اختتامیه چهارمین جایزه داستان تهران، بزرگداشتی برای مرحوم عبدالهی، با پیام‌هایی از هنرمندان و نویسندگان مختلف، برگزار شد؛ ویدئوی پخش شده در این مراسم را ببینید.

 • کریسمس در تهران، زیر سایه جنگ قره‌باغ و کرونا

  کریسمس در تهران، زیر سایه جنگ قره‌باغ و کرونا

  کریسمس امسال در پایتخت ایران، حال و هوای هر سال را ندارد، بابانوئل‌ها هم به خیابان میرزای شیرازی تهران نیامدند. گروهی از ارامنه ساکن در این خیابان می‌گویند جنگ قره‌باغ و حواشی آن رونق کریسمس را گرفته و گروه دیگری هم کرونا را عامل کم شویی جشن و تزئینات شب کریسمس در تهران می‌دانند.

 • تور گردشگری معلولان

  تور گردشگری معلولان

  انجمنی در تهران، برنامه‌ها و تورهای گردشگری مختص افراد دارای معلولیت را مدیریت می‌کند و حدود ۱۰ سال است که در این حوزه فعالیت دارد. نائب رئیس این انجمن از فعالیت‌هایشان و مشکلاتی که برای معلولان در تهران و در سطح بالاتر، در کشور وجود دارد، می‌گوی

 • 137 پیشانی ارتباط با شهروندان

  137 پیشانی ارتباط با شهروندان

  پیروز حناچی، شهردار تهران در بازدید از سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸در جمع مدیران پانزدهمین سالگرد شکل گیری این سامانه را تبریک گفت.او کارکنان سامانه های شکایت های مردمی شهرداری تهران را پیشانی ارتباط این مجموعه با شهروندان دانست و ضمن بازدید از بخش های مختلف مرکز ۱۳۷ همچنین از سامانه *soft phone این مرکز هم رونمایی کرد. *سامانه سافت فون امکان پاسخگویی به تلفن از طریق رایانه و سامانه ۱۳۷ را فراهم می کند.

 • پیگیری سلام آقای شهردار / نتیجه را ببینید

  پیگیری سلام آقای شهردار / نتیجه را ببینید

  پیگری این قسمت از «سلام آقای شهردار»، بنابه درخواست «رسیدگی به وضعیت پیاده‌روها و نظافت خیابان ارج»، توسط یکی از ساکنین منطقه ۱۵ تهران، و با دستور پیگیری شهردار تهران، شهردار ناحیه ۱ این منطقه، توضیحاتی درباره مشکلات این خیابان و محله داد.

 • پایانه جنوب عامل بروز آسیب‌های اجتماعی نیست

  یادداشت تصویری دهم

  پایانه جنوب عامل بروز آسیب‌های اجتماعی نیست

  پایانه جنوب سفرهای شهروندان به شهرهای جنوبی کشور را تسهیل می‌کند و لزوما اینکه بگوییم این شهرها مستعد آسیب اجتماعی هستند درست نیست.

 • دوچرخه، دوست ۲۰ ساله من است

  دوچرخه، دوست ۲۰ ساله من است

  سید یوسف مرتضوی، شهروند دوچرخه‌سوار تهرانی از سال ۷۹ با دوچرخه سر کار می‌رود. او می‌گوید با دوچرخه و دوچرخه سواری حالش آنچنان خوب است که دوچرخه جاده‌اش را پس از هر بار استفاده به جای تابلو به دیوار خانه متصل می‌کند.

 • تهران۱۴۰۰ فرصتی برای برنامه‌ریزی آینده است

  تهران۱۴۰۰ فرصتی برای برنامه‌ریزی آینده است

  پیروز حناچی، شهردار تهران در مراسم رویداد تهران ۱۴۰۰ گفت: یکی از تبعات خروج از عرصه برنامه ریزی تبدیل شدن شهرداری به شهرداری رانتی است از همین رو تهران ۱۴۰۰ فرصتی برای برنامه ریزی آینده و تغییر برنامه ریزی تهران است.

 • بیست بیست / قسمت پانزدهم

  بیست بیست / قسمت پانزدهم

  برنامه خبری بیست بیست با نگاهی جدید به خبرهای تهران نگاه می کند. قسمت پانزدهم این برنامه را ببینید.

 • مشکلات شهری را با ۱۳۷ پیگیری کنید

  مشکلات شهری را با ۱۳۷ پیگیری کنید

  معاون خدمات شهری منطقه ۷ شهرداری تهران در پاسخ به یکی از ساکنان منطقه که به عدم نظافت کوچه خود معترض بود گفت که با پیگیری مشکلات شهری از سامانه ۱۳۷ در صورت وقت گیر نبودن کمتر از ۲۴ ساعت مشکل ل می‌شود و پیگیری از طریق سامانه به سرعت بخشیدن حل مشکلات کمک می‌کند.

 • پای خاطرات پرستاران

  پای خاطرات پرستاران

  در روز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار از پرستاران شاغل در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) به پاس تلاش‌های مدافعان سلامت تجلیل و قدردانی شد. از همین رو پرستاران این بیمارستان از خاطرات خوب و بدشان گفتند.

 • شب یلدا در مرکز تهران

  شب یلدا در مرکز تهران

  معابر مناطق مرکزی تهران به استقبال شب یلدا می‌رود.

 • «داستان تهران» به سر رسید

  اختتامیه چهارمین دوره جایزه «داستان تهران»

  «داستان تهران» به سر رسید

  چهارمین جشنواره جایزه داستان تهران شب گذشته با اعلام اسامی برندگان این جشنواره به کار خود پایان داد.برندگان این جشنواره به ترتیب سمیه سیدیان؛ نفر اول، نفیسه نصیران و حمید کاظم زاده بوده اند. نفرات اول تا سوم علاوه بر لوح تقدیر و تندیس، نفر اول ۱۵ میلیون تومان، دوم ۱۰ میلیون و سوم ۵ میلیون تومان جایزه نقدی دریافت کردند.چهارمین جشنواره جایزه داستان تهران شب گذشته با اعلام اسامی برندگان این جشنواره به کار خود پایان داد.