• جلسه شورای شهرداران و رییس حراست کل شهرداری تهران

  جلسه شورای شهرداران و رییس حراست کل شهرداری تهران

  عصر روز یکشنبه ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۱، جلسه شورای شهرداران مناطق ۲۲ گانه به میزبانی شهرداری منطقه ۱۱ با حضور حسین نظری معاون هماهنگی امور مناطق و محمد مقدم رییس حراست کل شهرداری تهران و روسای حراست مناطق در موزه قرآن برگزار شد.

 • بازدید شهرداران مناطق و رییس حراست کل شهرداری تهران از موزه قرآن

  بازدید شهرداران مناطق و رییس حراست کل شهرداری تهران از موزه قرآن

  بعد از ظهر روز یکشنبه ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۱، شهرداران مناطق ۲۲ گانه تهران و حسین نظری معاون هماهنگی امور مناطق و محمد مقدم رییس حراست کل شهرداری تهران و روسای حراست مناطق از موزه قرآن بازدید به عمل آوردند.

 • آستان دل ها؛ امامزاده سید محمد نوربخش (ع)

  آستان دل ها؛ امامزاده سید محمد نوربخش (ع)

  پشت کوچه‌های تنگ، باریک و سرسبز محل پایین روستای «سولقان»، امامزاده‌ای مقدس و زیباست که به واسطه سریال «مسافری از هند» و مسلمان شدن «سیتا» بر سر زبان ها افتاد؛ امامزاده سید «محمد نوربخش» از عارفان، صالحان و نوادگان امام موسی کاظم(ع) که در قرن ۹ هجری قمری زندگی می‌کرد و پس از مبارزه و زندانی شدن و تبعید، سرانجام در روستای سولقان، به دیار باقی شتافت.

 • افطاری ساده روی پل طبیعت

  افطاری ساده روی پل طبیعت

  شب سوم از ویژه برنامه شاد و خانواده محور "باغ رمضان" در آستانه ولادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) در بوستان «آب و آتش» با حضور سالار عقیلی به همراه گروه کایر استقبال پرشور شهروندان برگزار شد.

 • دومین مرحله از طرح اهداء بسته‌های معیشتی به پاکبانان

  دومین مرحله از طرح اهداء بسته‌های معیشتی به پاکبانان

  در دومین مرحله از طرح اهداء بسته‌های معیشتی به پاکبانان خدوم و شریف شهرداری تهران، ۸ هزار بسته معیشتی با مشارکت شهرداری تهران، بسیج مستضعفین و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توزیع خواهد شد.

 • جشنواره بزرگ باغ رمضان

  جشنواره بزرگ باغ رمضان

  ویژه برنامه منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد به مناسبت ماه مبارک رمضان با عنوان «باغ رمضان» از ۲۰ فروردین ماه آغاز و تا ۱۲ اردیبهشت ماه ادامه دارد.

 • آیین گلریزان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد

  آیین گلریزان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد

  عصر روز جمعه ۲۶ فروردین ماه ۱۴۰۱، آیین گلریزان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد به همت سازمان ورزش شهرداری تهران و با حضور حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان و حسین اجاقی رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران و روسای فدراسیون های ورزشی و جمعی از ورزشکاران و قهرمانان و پیشکسوتان در زورخانه جوانمردان شهدای کن برگزار شد.

 • ضیافت افطاری با حضور خانواده های معزز شهدا

  ضیافت افطاری با حضور خانواده های معزز شهدا

  شامگاه روز پنجشنبه ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۱، ضیافت افطاری به همت سازمان زیباسازی شهرداری تهران با حضور خانواده های معزز شهدای آتش نشان و مدافع حرم و رضا صیادی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران در نگارستان برگ برپا شد .

 • حضور رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران در منطقه ۱۷

  حضور رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران در منطقه ۱۷

  صبح امروز پنج شنبه ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۱ مهدی عباسی رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران جهت رسیدگی و بررسی موضوعات شهری در شورای معاونین منطقه۱۷ حضور یافت و پس از اتمام این جلسه، جهت احصا مسائل و موضوعات شهرسازی به همراه رضا شنگی شهردار منطقه ۱۷ و سایر مدیران شهری به طور میدانی از سطح منطقه بازدید به عمل آورد و از نزدیک و چهره به چهره با شهروندان دارالشهدای تهران دیدار و گفت و گو کرد.

 • ضیافت شهر با کودکان شهر

  ضیافت شهر با کودکان شهر

  مراسم افطار ۱۵۰۰ کودک کار که با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، معاون خدمات شهری شهرداری تهران، جمعی از مدیران استانداری تهران و سازمان بهزیستی، رئیس فرهنگسرای اشراق، جمعی از مدیران شهرداری منطقه ۴ و هنرمندان در فرهنگسرای اشراق برگزار شد. در پایان مراسم دکتر زاکانی از مرکز واکسیناسیون فرهنگسرای اشراق بازدید کرد.

 • جشنواره رمضان برج میلاد

  جشنواره رمضان برج میلاد

  ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان هرشب از ساعت ۱۹ الی ۲ بامداد در مجموعه تفریحی گردشگری برج میلاد میزبان شهروندان تهرانی است.

 • نخستین همایش " مادر امت" در سالروز وفات حضرت خدیجه (س)

  نخستین همایش " مادر امت" در سالروز وفات حضرت خدیجه (س)

  شامگاه سه شنبه بیست و سوم فروردین ماه ۱۴۰۱ نخستین همایش "مادر امت" به مناسبت سالروز وفات حضرت خدیجه (س) با حضور مریم اردبیلی، مشاور شهردار در امور بانوان شهر تهران، فاطمه قاسم پور رئیس فراکسیون بانوان مجلس، فریبا علاسوند رئیس شورای عالی حوزه های علمیه بانوان، سوده نجفی عضو شورای شهر تهران و جمعی از زنان نخبه، مادران و همسران شهید در برج میلاد تهران برگزار شد

 • همایش چشم های آسمانی

  همایش چشم های آسمانی

  همایش پیشکسوتان اطلاعات عملیات یگان‌های رزم تهران، با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران و پیشکسوتان و رزمندگان ۸ سال دوران جنگ تحمیلی در فرهنگسرای بهمن برگزار شد.

 • پنجاه و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران

  پنجاه و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران

  صبح روز سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، پنجاه و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و معاونین شهردار و اعضای شورای شهر برگزار شد.

 • خیابان ۱۷ شهریور بعد از بازگشایی

  خیابان ۱۷ شهریور بعد از بازگشایی

  محور ۱۷ شهریور، حد فاصل خیابان صفا تا میدان امام حسین (ع) که پیاده‌راه بود، پس از بازدید چند تن از اعضای شورای شهر و با کسب مصوبات کمیته‌های تخصصی سازمان حمل‌ونقل و ترافیک به منظور افزایش ایمنی و سهولت تردد بازگشایی شد تا مردم و شهروندان این منطقه بتوانند راحت تر تردد کنند.

 • بی قانونی؛ مهمان ناخوانده

  بی قانونی؛ مهمان ناخوانده

  مشاهدات معمولی در کوچه و خیابان ها نشان می دهد که برچسب های تبلیغاتی روی در و دیوار خانه ها و مغازه ها و حتی کفپوش پیاده راه ها جاخوش کرده اند و باعث بوجود آمدن ناهنجاری های بصری در مناظر شهری و آزار شهروندان می شوند.این در حالی است که در ماده ۹۲ قانون شهرداری آمده است که شخص حقیقی یا حقوقی که این تخلف را مرتکب شود به ۲ تا ۱۸ میلیون تومان جریمه محکوم می شود.

 • لاله های باغ ایرانی

  لاله های باغ ایرانی

  بوستان باغ ایرانی با آن معماری سنتی خاصش این روزها میزبان شهروندانی است که به دور از آلودگی‌ها و ترافیک پایتخت، به مهمانی «لاله» ها رفته‌اند.گونه های رنگارنگ «لاله» به این فضای زیبا ، جلوه خاصی داده تا پایتخت نشینان، با دوربین های تلفن همراهشان آنها را ثبت و ماندگارتر کنند.

 • حال و هوای لحظه افطار در میدان امام حسین(ع)

  حال و هوای لحظه افطار در میدان امام حسین(ع)

  در ماه رمضان و در دقایق نزدیک به اذان مغرب و افطار مردم برای خرید از خانه بیرون می‌آیند. بعضی‌ها خودشان را به مساجد می‌رسانند و برخی هم برای افطار دسته جمعی به مکانی خاص می‌روند. در میدان امام حسین(ع) سازمان فرهنگی و هنری شهرداری و رادیو قرآن برنامه‌ای ترتیب داده است و از مردم این منطقه قبل و هنگام افطار میزبانی می‌کند.

 • تاریخ رها شده؛ مسجد حاج رجبعلی

  تاریخ رها شده؛ مسجد حاج رجبعلی

  مسجد حاج رجبعلی یکی از مساجد دیرینه سال تهران است که در گذر قدیمی درخونگاه و در محله سنگلج قرار دارد. این بنا که شامل مسجد، مدرسه و تکیه می شود توسط "رجبعلی" کدخدای گذر درخوانگاه در سال ۱۲۱۵ قمری به عمل استاد رستم معمارساخته شد و از سال‌ها قبل از انقلاب تا کنون خاندان ملامحمد جعفر شریعتمداری پیش نماز این مسجد بوده‌اند. به دلیل ارادت کدخدای درخونگاه به ملامحمد جعفر شریعتمداری، یکی از پسرانش را به عقد دختر او در آورد و در اثر این قرابت، این مسجد به همراه موقوفاتش وقف نوادگان دختری حاج رجب علی گردیده تا نسل در نسل دراین مسجد نماز بگذارند. این مسجد یکی از نخستین مساجد ایران و تهران است که دارای سقف بیضی شکل و به صورت ۳ ایوانه است.

 • اولین جلسه قرارگاه آسیب‌های اجتماعی تهران در سال جدید

  اولین جلسه قرارگاه آسیب‌های اجتماعی تهران در سال جدید

  اولین جلسه قرارگاه آسیب های اجتماعی شهر تهران در سال جدید صبح امروز یکشنبه ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۱ با حضور نمایندگان دستگاه های مسئول در حوزه جمع آوری معتادان متجاهر برگزار شد.

 • عکس I آب و آتش، میزبان ضیافت رمضان

  عکس I آب و آتش، میزبان ضیافت رمضان

  جشنواره ضیافت رمضان همراه با ویژه برنامه های فرهنگی شاد از ۱۸ فروردین ماه در گذر گردشگری بوستان آب و آتش آغاز شده که تا ۱۳ اردیبهشت ادامه دارد.

 • دیدارهای امروز شهردار تهران

  دیدارهای امروز شهردار تهران

  علیرضا زاکانی شهردار تهران روز شنبه بیستم فروردین ماه ۱۴۰۰ در دیدارهای جداگانه با داود منظور رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، نعمت الله رضایی مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، سردار ذوالقدر فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) گفتگو کرد.

 • آیین رونمایی از دیوارنگاره شهید فخری زاده

  آیین رونمایی از دیوارنگاره شهید فخری زاده

  صبح شنبه بیستم فروردین ماه ۱۴۰۱ آیین رونمایی از دیوارنگاره شهید فخری زاده با حضور رضا صیادی مدیر عامل سازمان زیباسازی ،فرزند ایشان وحمیدرضا حاجوی شهردار منطقه یک در میدان ارتش تهران برگزارشد.

 • اکران کاربردهای فناوری هسته ای در شهر

  اکران کاربردهای فناوری هسته ای در شهر

  صبح شنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ و همزمان با فرا رسیدن روز ملی فناوری هسته ای، سازمان زیباسازی شهرداری تهران با اختصاص دادن فضاهای تبلیغاتی خود به این موضوع، به شهروندان یادآوری کرد که انرژی هسته ای چه مزایا و کاربردهایی دارد.

 • تهران در وضعیت خطرناک

  تهران در وضعیت خطرناک

  شاخص کیفیت هوای شهر تهران در نوزدهم فروردین ۱۴۰۱ روی عدد ۴۸۰ قرار دارد . این درحالی‌ست که شاخص کیفیت هوا طی ۲۴ ساعت گذشته برابر با ۱۹۰ بوده است. پیش بینی ها نشان می‌دهد؛ وزش باد شدید در طول روز ادامه خواهد داشت و کاهش کیفیت هوا ناشی از گسیل گردوخاک دور از انتظار نخواهد بود. با کاهش نسبی تندی باد تا اواخر وقت جمعه کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

 • تهران آلوده ترین شهر دنیا

  تهران آلوده ترین شهر دنیا

  امروز جمعه ۱۷ ایستگاه سنجش کیفیت هوا در تهران در وضعیت خطرناک، ۹ ایستگاه در وضعیت بسیار ناسالم و دو ایستگاه در وضعیت ناسالم برای همه گروه‌ها قرار دارد، در این بین مناطق ۱، ۲، ۷، ۸، ۹، ۱۳، ۱۸، ۱۹ و ۲۲ دارای شاخص ۵۰۰ هستند.در این شرایط افراد باید از فعالیت‌های خارج از منزل خودداری کنند.

 • اولین جلسه شورای هماهنگی طرح توانمندسازی و تحول اجتماع محور در منطقه ۱۷

  اولین جلسه شورای هماهنگی طرح توانمندسازی و تحول اجتماع محور در منطقه ۱۷

  اولین جلسه شورای هماهنگی اجرای طرح توانمندسازی و تحول اجتماع محور با حضور دکتر علی آقا محمدی قائم مقام وزیر کشور در امور محلات و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، رضا شنگی شهردار منطقه ۱۷،سرهنگ علیرضا تیموری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر، پارسا گوهری دبیر طرح تحول توانمند سازی و تحول اجتماع محور، رحمانی نماینده ستاد اجرایی فرمان امام و دکتر نیکبخت رئیس آموزش و پرورش در سالن جلسات شهرداری منطقه ۱۷ برگزار شد.

 • حسن آباد؛ ۳سال و ۸ماه پس از حریق

  حسن آباد؛ ۳سال و ۸ماه پس از حریق

  ۳سال و ۸ماه پیش ضلع شمال‌غربی میدان حسن آباد دچار حریق بزرگی شد؛ آتش سوزی که آسیب‌های شدیدی را به نمای میدانی که بین تهرانی‌های قدیم به خاطر پوشش فلزی گنبدهایش، به «هشت گنبد» معروف بود، وارد کرد. حالا با وجود گذشت ٣ سال از زمان این حادثه و قول های مسئولان وقت که پس از واقعه حریق از زمان کم بازسازی آن خبر داده بودند، هنوز بازسازی این بنای ارزشمند به پایان نرسیده و حتی در مقاطعی،به حال خود رها شده که به طور حتم، آسیب های بسیاری را برای میراث شماره ۱۹۷۷ آثار ملی ایران به دنبال خواهد داشت. این گزارش تصویری روایت کننده وضعیت فعلی بخش شمال غربی میدان تاریخی حسن آباد است که دچار حریق شد و در حال حاضر...

 • ترتیل خوانی قرآن کریم در حرم عبدالعظیم حسنی (ع)

  ترتیل خوانی قرآن کریم در حرم عبدالعظیم حسنی (ع)

  مراسم ترتیل خوانی جزء سوم قرآن کریم ویژه ماه مبارک رمضان در مصلی امام علی(ع) حرم عبدالعظیم حسنی(ع) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی، سه شنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ برگزار شد.

 • نخستین جلسه قرارگاه حمل و نقل عمومی و پاک

  نخستین جلسه قرارگاه حمل و نقل عمومی و پاک

  نخستین جلسه قرارگاه حمل و نقل عمومی و پاک صبح امروز سه شنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ با حضور شهردار تهران برگزار شد.