• آخرین مراحل ساخت بوستان مادر و کودک "باغ نظر"

  آخرین مراحل ساخت بوستان مادر و کودک "باغ نظر"

  بوستان مادر و کودک "باغ نظر" در منطقه ۱۰ که کلنگ آن دی ماه ۱۴۰۰ توسط شهردار تهران بر زمین زده شد، توسط سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران مراحل پایانی ساخت خود را طی میکند و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

 • قرار خدمت؛ منطقه ۹

  قرار خدمت؛ منطقه ۹

  ظهر امروز دوشنبه دوم آبان ماه ۱۴۰۱ علیرضا زاکانی شهردار تهران در پویش قرار خدمت به همراه مدیران ارشد شهرداری به منطقه ۹ رفت.

 • افتتاحیه دوره های مدیریت خبر و رسانه

  افتتاحیه دوره های مدیریت خبر و رسانه

  صبح روز دوشنبه ۲ آبان ماه ۱۴۰۱،در مراسمی دوره های فراگیر توانمندسازی مدیریت خبر و رسانه برای روابط عمومی های معاونت ها و مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران توسط مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و دانشکده رسانه خبرگزاری فارس آغاز شد. این دوره ها از سوم آبان ماه ۱۴۰۱ تا نیمه اول بهمن ماه در محل دانشکده رسانه خبرگزاری فارس برگزار می شود.

 • طرح خدمت؛ عملیات تراش و روکش آسفالت منطقه ۱۷

  طرح خدمت؛ عملیات تراش و روکش آسفالت منطقه ۱۷

  بامداد شب گذشته رضا شنگی شهردار منطقه ۱۷ به همراه معاونین منطقه و جمعی از مدیران شهری از سطح نواحی سه‌گانه در پروژه آسفالت‌تراش و روکش بازدید کردند.

 • آیین افتتاح پارکینگ طبقاتی امیرکبیر

  آیین افتتاح پارکینگ طبقاتی امیرکبیر

  صبح شنبه ۳۰ مهرماه ۱۴۰۱ پارکینگ طبقاتی امیرکبیر با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران افتتاح شد، این پارکینگ حدود ۲۰ هزار مترمربع زیر بنا دارد و اولین پارکینگ هوشمندی است که تاییدیه آتش نشانی را دارد.

 • یکصدوچهاردهمین نشست مجمع شهرداران کلان شهرهای ایران

  یکصدوچهاردهمین نشست مجمع شهرداران کلان شهرهای ایران

  یکصدوچهاردهمین نشست مجمع شهرداران کلان شهرهای ایران صبح امروز پنج شنبه بیست و هشتم مهرماه با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، علیرضا زاکانی شهردار تهران، مهدی جمالی نژاد معاون وزیر کشور و برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شهرداران کلانشهر های ایران به میزبانی شهرداری مشهد برگزار شد.

 • هجدهمین نمایشگاه حمل و نقل، عمران و خدمات شهری

  هجدهمین نمایشگاه حمل و نقل، عمران و خدمات شهری

  هجدهمین نمایشگاه «حمل و نقل، عمران و خدمات شهری شهر هوشمند، مدیریت جامع شهری ماشین آلات و صنایع وابسته به مدت چهار روز از ٢٧ الی ٣٠ مهر ماه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب در حال برگزاری است.

 • پروژه مقاوم‌سازی پل تقاطع بزرگراه های همت و شیخ فضل الله نوری

  پروژه مقاوم‌سازی پل تقاطع بزرگراه های همت و شیخ فضل الله نوری

  پروژه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع بزرگراه های شهید همت و شیخ فضل الله نوری که از پل های قدیمی شهر تهران با عمر تقریبی ۴۰ ساله می باشد، در سال ۱۳۹۶ آغاز اما در فاصله سال های ۱۳۹۷ تا ابتدای سال ۱۴۰۱ با وقفه ای چهارساله مواجه شد. سرانجام تکمیل پروژه متعاقب واگذاری مجدد مسئولیت مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل ‌های شهر تهران به شرکت یادمان سازه، در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.

 • دیدار رئیس بنیاد مستضعفان با شهردار تهران

  دیدار رئیس بنیاد مستضعفان با شهردار تهران

  عصر امروز چهارشنبه ٢٧ مهرماه 1401 پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با علیرضا زاکانی شهردار تهران دیدار و گفتگو کرد.

 • آیین تکریم و معارفه شهرداران مناطق تهران

  آیین تکریم و معارفه شهرداران مناطق تهران

  آیین تکریم و معارفه شهرداران مناطق۲۱ -۲۲ شهرداری تهران، با حضور علیرضا جاوید معاون هماهنگی و امور مناطق شهردار تهران، صبح سه شنبه ۲۶ مهر ماه ۱۴۰۱ برگزار شد.

 • جشنواره گلهای بهشت محمد(ص)

  جشنواره گلهای بهشت محمد(ص)

  همزمان با فرارسیدن ایام میلاد حضرت محمد (ص) و تقارن با روز ملی کودک، سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران جشن گلهای بهشت محمد(ص) را با حضور ۱۵۰۰ کودک کار و خیابانی در سالن همایش های برج میلاد برگزار کرد.

 • اختتامیه مسابقات کشتی شهرداری تهران

  اختتامیه مسابقات کشتی شهرداری تهران

  اختتامیه مسابقات کشتی کارکنان شهرداری تهران، جام یادواره شهید مدافع حرم مجید قربانخانی، با همت اداره کل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران و شهرداری منطقه ۱۸، عصر سه شنبه ۲۶ مهرماه ۱۴۰۱ در خانه کشتی برادران شهید قربانی دستجردی برگزار شد.

 • آیین تکریم و معارفه شهرداران مناطق تهران

  آیین تکریم و معارفه شهرداران مناطق تهران

  آیین تکریم و معارفه شهرداران مناطق ۱۵-۱۰-۶-۱-۴ شهرداری تهران، با حضور علیرضا جاوید معاون هماهنگی و امور مناطق شهردار تهران، صبح دوشنبه ۲۵ مهر ماه ۱۴۰۱ برگزار شد.

 • عملیات مقاوم‌سازی و بهسازی لرزه‌ای پل تقاطع سلیمانی- حقانی

  عملیات مقاوم‌سازی و بهسازی لرزه‌ای پل تقاطع سلیمانی- حقانی

  عملیات مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع بزرگراه های شهید سلیمانی و شهید حقانی شامل اقداماتی از قبیل تامین پایداری کوله ها، تقویت فونداسیون، افزایش ضخامت پایه های بتنی و عرشه، تعویض نئوپرن ها و تعمیر ترک های موجود در دال عرشه است که ۵۰ درصد پیشرفت کرده است. پل تقاطع بزرگراه های شهید سلیمانی و حقانی از نوع عرشه بتنی بوده و دارای ۴ کوله و ۱۸ پایه ستون است. طول این پل سواره رو به ۶۲ متر می رسد.

 • آرامستان ارتدوکس‌های تهران

  آرامستان ارتدوکس‌های تهران

  یکی از بخش‌های معروف آرامستان بزرگ دولاب بخش ارتدوکس شرقی است که مربوط به ملیت های روس‌، گرجستانی ها و یونانی‌هاست. آرامستان ارتدوکس‌ها تنها آرامستان در منطقه دولاب است که در آن صلیب دوبل(کالاوری) می‌بینید.آرامگاه منصوب به شاهزاده گرجی در سمت راست در ورودی شاخص‌ترین و بزرگ‌ترین مقبره آرامستان است که به روایت دکتر اسکندر مختاری توسط معمار روسی نیکلای مارکف ساخته شده است.از جمله مشاهیر دفن شده در قبرستان ارتدوکس روس می توان به آنتوان سوروگین عکاس گرجستانی روس تبار حاضر در ایران عصر قاجار و نیکلای مارکف معمار روس‌تبار مقیم ایران اشاره کرد.

 • شهردار تهران در نود و هفتمین جلسه شورای شهر تهران

  شهردار تهران در نود و هفتمین جلسه شورای شهر تهران

  نود و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، یکشنبه ۲۴ مهر ماه ۱۴۰۱به ریاست مهدی چمران برگزار شد.

 • تهران زیبای من؛ منطقه ۷

  تهران زیبای من؛ منطقه ۷

  شاید خیلی ها تهران را با میدان آزادی اش و یا درختان خیابان ولیعصر(عج) بشناسند. برخی هم بازار تجریش و امامزاده صالح(ع) را از جذابیت های پایتخت می خوانند و گروه دیگر هم موزه های شهر را به یاد دارند. به هرحال پایتخت زیبای ایرانمان، آنقدر جاذبه های قدیمی و حتی معاصر دارد که نمی توان عددی برای آنها برشمرد. ما قصد داریم در «تهران زیبای من« به تفکیک مناطق شهری، برخی از این زیبایی ها را با شما به اشتراک بگذاریم.

 • جشنواره وحدت اقوام ایرانی

  جشنواره وحدت اقوام ایرانی

  جشنواره وحدت اقوام ایرانی با همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با هدف معرفی فرهنگ، تمدن و آداب و رسوم اقوام گوناگون ایرانی، از ۲۰ تا ۲۹ مهر هر روز از ساعت ۱۵ تا ۲۲ در دریاچه شهدای خلیج فارس میزبان شهروندان است.

 • پروژه مقاوم‌سازی پل تقاطع بزرگراه همت و رودخانه کن

  پروژه مقاوم‌سازی پل تقاطع بزرگراه همت و رودخانه کن

  پروژه مقاوم‌سازی پل تقاطع بزرگراه همت و رودخانه کن پس از وقفه ۴ساله مجددا در دستور کار شرکت یادمان سازه قرار گرفته و به پیشرفت ٥٠ درصدی رسیده است. پل تقاطع بزرگراه شهید همت - کن با توجه به زمان احداث آن یعنی سال ۱۳۷۰ یکی از پل های قدیمی شهر تهران به شمار می آید.

 • مرمت و تعمیر مخازن زباله

  مرمت و تعمیر مخازن زباله

  به همت شهرداری منطقه ۲ تهران، مخازن زباله ای که از چرخه خدمات شهری خارج شده اند پس از بررسی و رفع نواقص و آسیب ها و تعمیر، شست و شو و رنگ آمیزی می شوند و مجددا در جهت پاکیزگی شهر به کار گرفته می شوند.

 • نمایشگاه ایران فارما

  نمایشگاه ایران فارما

  هفتمین نمایشگاه بین المللی «ایران فارما»(دارو و صنایع وابسته) از روز دوشنبه ۱۸ مهرماه الی ۲۰ مهرماه در محل شبستان مصلی تهران در حال برگزاری است.

 • پروژه بزرگراه شهید بروجردی

  پروژه بزرگراه شهید بروجردی

  بزرگراه شهید بروجردی ادامه بزرگراه یادگار امام (ره) تا آزادگان است، این بزرگراه امکانی را ایجاد می‌کند تا در غرب تهران از بزرگراه یادگار امام (ره) تا انتهای بزرگراه آزادگان، مسیری مستقیم و مطلوب ایجاد شود. این پروژه در دو منطقه ۱۸ و ۹ در حال احداث است و به زودی فاز اول آن به بهره برداری خواهد رسید.

 • "نقش مهر" بر دیوارهای مدارس پایتخت

  "نقش مهر" بر دیوارهای مدارس پایتخت

  همزمان با فرارسیدن مهرماه و آغاز سال جدید تحصیلی، سازمان زیباسازی شهر تهران به منظور بهبود فضای بصری شهر و افزایش شور و نشاط دانش آموزان، طرح "نقش مهر" را روی دیوارهای مدارس مناطق ۲۲ گانه تهران اجرا کرده است.

 • عکس | خانه‌موزه‌ استاد صدیقی

  عکس | خانه‌موزه‌ استاد صدیقی

  نیمه‌ مهرماه هر سال مصادف است با سالروز استاد «ابوالحسن‌خان صدیقی»، هنرمند بزرگ و بی‌همتایی که مجسمه و هنر مجسمه‌سازی را در ایران پایه‌گذاری کرد تا یاد فرهیختگان وطنش را برای آیندگان زنده و ماندگار نگهدارد، نام‌هایی نظیر سعدی، ابن سینا، فردوسی، حافظ، نادرشاه، یعقوب لیث، خیام و امیرکبیر از مهم‌ترین و مشهورترین شخصیت‌هایی‌اند که مجسمه‌ آن‌ها توسط او ساخته و در هر گوشه‌ ایران و اروپا نصب شده است.۱۳ مهرماه امسال، به بهانه‌ صدوبیست‌وپنجمین سالروز استاد صدیقی، سری زدیم به خانه‌موزه‌ این هنرمند بزرگ در خیابان ایتالیا که توسط دخترشان بانو «نوشین‌دخت صدیقی» راه‌اندازی شده و اداره می‌شود. در این موزه‌ی کوچک و خصوصی، بخشی از مجموعه‌ شخصی استاد صدیقی شامل مجسمه‌ها، تابلوها، عکس‌های خانوادگی و ابزار کار هنری ایشان به نمایش گذاشته شده‌اند. بازدید از این موزه با هماهنگی قبلی برای عموم آزاد است.

 • وقتی هنوز میلاد نبود

  وقتی هنوز میلاد نبود

  برج میلاد سازه‌ای بلندآوازه است و یکی از نمادهای تهران در کنار برج آزادی و پل طبیعت به شمار می‌رود. سازه‌ای با ارتفاع ۴۳۵ متر که همچون نگینی در پایتخت می‌درخشد. این سازه که بلندترین برج ایران است و به عنوان ششمین سازه بلند مخابراتی دنیا نیز شناخته می‌شود پس از ۳ سال، مطالعات جغرافیایی، امکان‌سنجی و زمین‌شناسی، در دی ماه ۱۳۷۶ کلنگ آغاز ساخت آن را در تپه‌های نصر بر زمین زدند و پس از حدود ۱۱ سال در ۱۶ مهر ۱۳۸۷ برج در مراسمی با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار تهران با شعار "آسمان نزدیک است " افتتاح شد و درِ آن را به روی مردم گشوده شد.

 • آیین افتتاح ۳ مجتمع تربیتی، آموزشی، درمانی یاورشهر

  آیین افتتاح ۳ مجتمع تربیتی، آموزشی، درمانی یاورشهر

  صبح امروز- شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱- آیین افتتاح ۳ مجتمع تربیتی، آموزشی، درمانی یاورشهر با حضور محسن منصوری استاندار تهران، علیرضا زاکانی شهردار تهران، مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران، محمد امین توکلی زاده معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، احمد احمدی صدر مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهر تهران و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.

 • آماده سازی مرکز تربیتی، آموزشی و درمانی جاجرود

  آماده سازی مرکز تربیتی، آموزشی و درمانی جاجرود

  مرکز تربیتی، آموزشی و درمانی جاجرود در محدوده منطقه ۴، حسب ماموریت محوله از سوی قرارگاه اجتماعی شهر تهران مبنی بر ایجاد زیر ساخت های نگهداری و مهارت آموزی معتادان متجاهر در دستور کار سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران قرار گرفته است. مرکز تربیتی، آموزشی و درمانی جاجرود با ظرفیت اسکان ۴۰۰۰ نفر و امکانات شامل ۳ سوله خوابگاهی، سالن اجتماعات، سالن غذاخوری، نمازخانه، فضای سبز، زمین بازی چندمنظوره و موتورخانه بزودی توسط علیرضا زاکانی شهردار تهران افتتاح می گردد.

 • بوستان نهج البلاغه

  بوستان نهج البلاغه

  بوستان نهج‌ البلاغه یکی از بوستان های تهران است که در منطقه ۲ شهرداری تهران واقع شده و بیش از ۳۵ هکتار وسعت دارد. بوستان نهج البلاغه بطور مشخص در کنار یک رودخانه و در شیب اطراف این رودخانه ساخته شده است.قسمت‌های مختلف پارک به شکل طبقاتی بالای هم و در امتداد مسیر رود قرار دارد. رودخانه وسط پارک عملاً پارک را به دو قسمت مجزا تقسیم کرده است که با یک پل بزرگ و زیبا که از بالای دره رودخانه عبور کرده و چند پل کوچک که روی رود ساخته شده دو قسمت به هم متصل می‌شوند.

 • پیاده راه شهید مقیمی

  پیاده راه شهید مقیمی

  شهروندان برای رسیدن به متروی شهید حقانی مجبور به عبور از بزرگراه شهید حقانی و تقاتع شهید مدرس بودند که این امر موجب بروز تصادف و ناامنی برای عابرین پیاده می‌شد. برای پیشگیری از این اتفاقات پل جدید بوستان آب و آتش با محوریت پیاده راه و مسیر دوچرخه سواری توسط شهرداری منطقه ۳ احداث شد.

 • کاخ گلستان

  کاخ گلستان

  کاخ گلستان یا قصر گلستان نامی است اطلاق شده به بخشی از محوطه‌ای تاریخی که بعدها با عنوان ارگ سلطنتی تهران بازشناخته شده‌است. این نام برگرفته از تالاری در محدوده کاخ گلستان فعلی و متعلق به عهد فتحعلی‌شاه قاجار بود که در دوره ناصرالدین‌شاه با عنوان عمارات مبارکه گلستان روایی پیدا کرد و در عهد مظفرالدین‌شاه با نام قصر گلستان و به شیوه ای رسمی مورد استفاده قرار گرفت.