• شادپیمایی عروسکی اقوام ایرانی در بوستان دانشجو

  شادپیمایی عروسکی اقوام ایرانی در بوستان دانشجو

  بعد از ظهر روز دوشنبه ۸ فروردین ماه ۱۴۰۰، شادپیمایی گروه نمایش عروسکی اقوام ایرانی در بوستان دانشجو برگزار شد.

 • عمارت مسعودیه در تصرف فیلم‌سازان

  عمارت مسعودیه در تصرف فیلم‌سازان

  ایام نوروز فرصت مناسبی برای بازدید از مجموعه های تاریخی نظیر عمارت مسعودیه است، اما حضور گروه های فیلمسازی در حیاط مجموعه عمارت مسعودیه موانعی را برای بازدید کنندگان عمومی ایجاد میکند، شاید با کمی برنامه ریزی میشد از این ایام بهتر استفاده کرد تا شهروندان و مسافران نوروزی از این مجموعه تاریخی زیبا نهایت استفاده را ببرند.عکس های فوق نشان از وجود دکورهای فیلم در این عمارت هستند.

 • موزه ملی ایران در ایام نوروز

  موزه ملی ایران در ایام نوروز

  با فرا رسیدن نوروز ١٤٠١ موزه ملی ایران، به عنوان بزرگ‌ترین، مهم‌ترین و قدیم‌ترین موزه کشور میزمان بازدید کنندگان در ایام نوروز است.

 • باغ ایرانی در ایام نوروز

  باغ ایرانی در ایام نوروز

  باغ ایرانی (بوستان مهندس مختاری) با فضایی دل انگیز واقع در محله ده ونک یکی از بوستان هایی است که در ایام نوروز ۱۴۰۱ میزبان خانواده ها و مسافران نوروزی است.

 • بهارستان در پایتخت

  بهارستان در پایتخت

  همزمان با فرارسیدن بهار و نوروز باستانی در کشور سازمان زیباسازی شهرداری تهران اقدام به برگزاری جشنواره بهارستان با محوریت هنرهای شهری در محله های مختلف تهران نموده است.

 • استقبال مسافران از ویژه برنامه‌های نوروزی منطقه فرهنگی گردشگری عباس‌آباد

  استقبال مسافران از ویژه برنامه‌های نوروزی منطقه فرهنگی گردشگری عباس‌آباد

  منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد همزمان با آغاز قرن تازه میزبان مسافران و گردشگران نوروزی پایتخت است که نسبت به نوروزهای پیش از اپیدمی کرونا، رشد بی سابقه ای داشته است.

 • جشنواره نوروزی منطقه ۹

  جشنواره نوروزی منطقه ۹

  به منظور ایجاد فضایی بانشاط در محلات غرب تهران، برنامه‌های متنوع و برپایی جشن و کاروان های نوروزی، کارناوال نوروزی تخم مرغ‌های رنگی و جشن بهار لبخند در منطقه ۹ تهران اجرا شد.

 • تهران بهاری

  تهران بهاری

  تهران هر ساله به میزبانی بهار میرود و معاونت خدمات شهری شهرداری تهران با اذین بندی و گل کاری معابر و خیابان های شهر سعی در زیبا سازی پایتخت کشورمان دارد.

 • عمارت ظهیرالاسلام

  عمارت ظهیرالاسلام

  خانه ظهیرالاسلام یکی از معروف‌ترین خانه‌های تاریخی شهر تهران است که قدمت آن به اواخر دوره قاجار و اوایل پهلوی اول برمی‌گردد و در محله بهارستان قرار گرفته است. زین العابدین امام جمعه پسر سید ابوالقاسم امام جمعه ملقب به ظهیرالاسلام بود. او دختر یکی از همسران ناصر الدین شاه قاجار را به همسری گرفت و پس از مرگ ظهیر الاسلام ، او را در مقبره باشکوهی که در پایین چهارراه مولوی ساخته شده بود و اکنون به سرقبر آقا شهرت دارد، دفن کردند.

 • عمارت قوام الدوله؛ خانه ای به قدمت دو قرن

  عمارت قوام الدوله؛ خانه ای به قدمت دو قرن

  عمارت قوام الدوله با قدمت نزدیک به دو قرن از باشکوه‌ترین و زیباترین خانه‌های تاریخی دوره قاجاریه است. این بنا برای دوستداران سریال«شهرزاد» یادآور عمارت «بزرگ آقا» است. مرمت این عمارت به مدت ۵ سال از سال ۱۳۴۵ تا ۱۳۵۰ توسط استاد محمد کریم پیرنیا و مرمت کاشی‌های قاجاریه تحت نظارت استاد حبیبیان انجام شده است. این خانه سه طبقه‌ و دارای دو حیاط بزرگ است. تالار آینه به شکل مستطیل شکل با سقف بلند در طبقه همکف با پنجره‌های ارسی بسیار زیبا وشیشه‌های رنگین، تالار سفره‌خانه که به دلیل نورگیر بودن به زمستان‌نشین معروف است و رنگ و نقاشی و طرح‌های ایرانی و اروپایی، بر زیبایی‌های این عمارت افزوده است.

 • عمارت قزاقخانه تهران

  عمارت قزاقخانه تهران

  عمارت قزاقخانه تهران یکی از قدیمی‌ترین بناهای ساخته شده در تهران و اولین ساختمان خیابان کوشک مصری است که در سال ۱۲۸۰ هجری قمری در زمان ناصرالدین شاه دستور ساخت آن داده و در زمان مظفرالدین شاه ساخته شد. این عمارت هسته اولیه مجموعه میدان مشق است که در دوره فتحعلی شاه به عنوان پادگان نظامی در شمال شهر تهران بنیان نهاده شد. عمارت نظامی میدان مشق که بعدها به عمارت قزاقخانه موسوم شد، چندین دوره ساخت و ساز را شامل شده ولی عمده‌ترین تغییرات انجام شده در دوره ناصرالدین شاه قاجار و رضا شاه پهلوی صورت گرفته است.

 • عکس I طرح استقبال از بهار در بزرگراه‌های پایتخت

  عکس I طرح استقبال از بهار در بزرگراه‌های پایتخت

  شهرداری تهران همزمان با فرا رسیدن فصل بهار و نوروز اقدام به نظافت و بازیابی مسیرهای حاشیه‌ای اتوبان‌ها و بزرگراه‌های پایتخت کرد. تصاویر این گزارش مربوط به اتوبان‌های امام علی(ع)، شهید صیاد شیرازی، فتح و شهید بابایی است.

 • عکس I استقبال مسافران نوروزی از برج میلاد تهران

  عکس I استقبال مسافران نوروزی از برج میلاد تهران

  برج میلاد تهران همزمان با آغاز قرن تازه میزبان مسافران و گردشگران نوروزی پایتخت است که نسبت به نوروزهای پیش از اپیدمی کرونا، رشد بی سابقه ای داشته است.

 • اجرای کارناوال نوروزی لبخند بهار در بوستان دانشجو

  اجرای کارناوال نوروزی لبخند بهار در بوستان دانشجو

  کارناوال نوروزی لبخند بهار عصر امروز پس از اجرای برنامه در بوستان دانشجو به سمت تالار وحدت شادپیمایی کرد.

 • استقبال مسافران نوروزی از مجموعه جهانی کاخ گلستان

  استقبال مسافران نوروزی از مجموعه جهانی کاخ گلستان

  گلستان همزمان با آغاز قرن تازه میزبان مسافران و گردشگران نوروزی پایتخت است که نسبت به نوروزهای پیش از اپیدمی کرونا، رشد بی سابقه ای داشته است.

 • سفر شهردار تهران به خوزستان و حضور در راهیان نور

  سفر شهردار تهران به خوزستان و حضور در راهیان نور

  علیرضا زاکانی به همراه امین توکلی‌زاده معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران به خوزستان سفر کرد. شهردار تهران در این سفر با آیت‌الله شفیعی، با آیت‌الله حیدری اعضای مجلس خبرگان رهبری، نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و شهردار اهواز دیدار کرد.

 • نخستین روز جشنواره نوروزی لبخند بهار در شهرک اکباتان

  نخستین روز جشنواره نوروزی لبخند بهار در شهرک اکباتان

  نخستین روز جشنواره نوروزی لبخند بهار در شهرک اکباتان تهران با حضور گروه های مختلف هنری آغاز به کار کرد.

 • آرامش پایتخت در نخستین روز قرن

  آرامش پایتخت در نخستین روز قرن

  با فرارسیدن تعطیلات نوروزی هر ساله نیمه اول تعطیلات آرامش و سکوت اتوبان ها و خیابان های اصلی پایتخت را فرا می گیرد.این تصاویر حدفاصل ساعت 8 الی 14 روز اول فروردین 1401در اتوبان ها و خیابان های اصلی تهران ثبت شده است.

 • آمد بهار جان ها ای شاخ تر برقص آ

  آمد بهار جان ها ای شاخ تر برقص آ

  بوی بهار با روییدن شکوفه های بهاری زیبایی تازه به شهر داده است.

 • لحظه سال تحویل در حرم امامزاده صالح(ع)

  لحظه سال تحویل در حرم امامزاده صالح(ع)

  مراسم تحویل سال ۱۴۰۱با حضور جمعی از مردم در امامزاده صالح(ع) برگزار شد.

 • جشن فرزندان ایران

  جشن فرزندان ایران

  جشن فرزندان ایران ویژه برنامه لحظه سال نو ۱۴۰۱ در برج میلاد تهران به همت سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران برگزار شد.

 • نورافشانی نوروزی در پل طبیعت

  نورافشانی نوروزی در پل طبیعت

  همزمان با آغاز سال نو و سده جدید مراسم نور افشانی نوروزی به همت منطقه فرهنگی گردشگری اراضی عباس آباد در پل طبیعت پایتخت انجام شد.

 • آنان که خاک را به هنر کیمیا کنند

  آنان که خاک را به هنر کیمیا کنند

  نقش ماندگار فرش هریس به عنوان یکی از پرطرفدارترین فرش های دستبافت ایرانی که به واسطه طرح های هندسی و رنگ های هارمونیک گیاهی اش توانسته در تمام دنیا طرفداران زیادی داشته باشد، این بار به عنوان بزرگترین فرش شهری ایران و به همت سازمان زیباسازی شهرداری تهران در پلازای میدان شهدای هفتم تیر پایتخت نقش بست. برای اجرایی شدن این فرش که در مجموع ۹۲۰‪ مترمربع مساحت دارد و ابعاد نقش اصلی آن ۱۸ در ۲۷متر است بیش از ۲۰تن سنگ های رنگی به کار گرفته شده و اجرای آن بر عهده هنرمند جوان خوزستانی فاطمه عبادی با مشارکت شهروندان تهرانی بوده است

 • طرح نوروزی آرامش بهاری در آستان مقدس امامزاده شعیب علیه السلام

  طرح نوروزی آرامش بهاری در آستان مقدس امامزاده شعیب علیه السلام

  طرح نوروزی آرامش بهاری در آستان مقدس امامزاده شعیب علیه السلام به مناسبت اعیاد شعبانیه برگزار شد.

 • آغاز طرح وقت مهربانی

  آغاز طرح وقت مهربانی

  طرح وقت مهربانی با هدف توزیع بیش از ۳۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان ظهر امروز شنبه ٢٨ اسفند ماه ١٤٠٠ با حضور احمدی صدر مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی آغاز شد.

 • تخم مرغ های رنگی در میدان آزادی

  تخم مرغ های رنگی در میدان آزادی

  جشنواره تخم مرغ های رنگی در میدان آزادی منطقه ۹ تهران به همت سازمان زیباسازی شهرداری تهران در حال برگزاری است.

 • رانـد نهایی مسابقات قهرمانی موتور تریال

  رانـد نهایی مسابقات قهرمانی موتور تریال

  ظهر جمعه ٢٧ اسفند ماه ١٤٠٠ مجموعه تفریحی بام لند، میزبان مرحله نهایی مسابقات موتور تریال استان تهران به مناسبت اعیاد شعبانیه بود. در این دوره از مسابقات ١١ شرکت کننده حضور داشتند که ٥ شرکت کننده در کلاس حرفه ای و ٦ شرکت کننده دیگر در کلاس نیمه حرفه ای به رقابت پرداختند. درنهایت هم داریوش قربانی، سعید احمدی نژاد و اسماعیل حاجی عباسی بر سکوهای نخست تا سوم ایستادند.

 • نورافشانی میلاد با سعادت حضرت ولی عصر صاحب الزمان

  نورافشانی میلاد با سعادت حضرت ولی عصر صاحب الزمان

  شامگاه پنج شنبه بیست و ششم اسفند ماه ۱۴۰۰ مراسم نورافشانی میلاد با سعادت حضرت ولی عصر صاحب الزمان در میدان صادقیه برگزار شد.

 • زیارت اهل قبور در آخرین پنجشنبه سال 1400

  زیارت اهل قبور در آخرین پنجشنبه سال 1400

  یکی از سنت های های دیرینه پیش از نوروز یاد کردن از درگذشتگان است و همشهریان تهرانی نیز به این مناسبت با حضور در بهشت حضرت زهرا (س) در آخرین پنجشنبه سال یاد درگذشتگان خود را گرامی داشتند.

 • رونمایی از بزرگترین نخ نگاره جهان

  رونمایی از بزرگترین نخ نگاره جهان

  بعد از ظهر روز پنجشنبه 26 اسفندماه 1400، در مراسمی از بزرگترین نخ نگاره جهان با حضور مهدی شایسته اصل، مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران در مجموعه ایوان انتظار میدان حضرت ولی عصر(عج) رونمایی شد.