• آیین رونمایی از کاپ جام جهانی

  آیین رونمایی از کاپ جام جهانی

  آیین رونمایی از کاپ جام جهانی روز پنجشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ با حضور جمعی از بزرگان و ستاره های فعلی و اسبق فوتبال کشور، نمایندگان فیفا، شهردار تهران، رئیس شورای شهر و جمعی از مدیران ورزش کشور در برج میلاد برگزار شد.

 • اولین سالگرد درگذشت حجت السلام والمسلمین رضا فیاضی

  اولین سالگرد درگذشت حجت السلام والمسلمین رضا فیاضی

  اولین سالگرد درگذشت حجت السلام والمسلمین رضا فیاضی امام جماعت فقید مسجد صاحب الزمان(عج) پنجشنبه شب دهم شهریور ماه ۱۴۰۱ در این مسجد با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران برگزار شد.

 • آیین رونمایی از دیوارنگاره جهان پهلوان تختی

  آیین رونمایی از دیوارنگاره جهان پهلوان تختی

  صبح روز چهارشنبه ۹ شهریور ماه ۱۴۰۱، از دیوارنگاره جهان پهلوان تختی با حضور علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی و رضا صیادی رئیس سازمان زیباسازی شهر تهران در منطقه ۱۲ شهرداری تهران رونمایی شد.

 • مهربانی با سگ های بدون صاحب

  مهربانی با سگ های بدون صاحب

  فیلم ها و تصاویر ناراحت کننده ای که این روزها از سوی حامیان حقوق حیوانات در حال انتشار در فضای مجازی است حکایت از آن دارد که شهرداری تهران به قصد کنترل جمعیت سگ ها، اقدام به جمع آوری و کشتار آنها کرده و می‌کند. در میان این هیاهو و اخبار کذب اما همگان از این موضوع کاملا بی خبرند که مأمن سگ های پایتخت، فضای کاملا استانداردی است که شهرداری تهران با وجود عدم همکاری ها از سوی سازمان دامپزشکی کشور و سایر نهادهای مسئول، برای حمایت، درمان و واگذاری سگ ها ساخته و این روزها در حال نگهداری از سگ هایی است که عدد آنها به ۲هزار قلاده نزدیک شده است.

 • بیست و هشتمین جلسه قرارگاه اجتماعی شهر تهران

  بیست و هشتمین جلسه قرارگاه اجتماعی شهر تهران

  بیست و هشتمین جلسه قرارگاه اجتماعی شهر تهران با حضور نمایندگان دستگاه های مسئول در حوزه آسیب های اجتماعی به ویژه معتادان متجاهر صبح امروز یکشنبه ۶ شهریور ماه ۱۴۰۱ در محل ساختمان شهرداری تهران برگزار شد.

 • آغاز عملیات اجرایی ادامه بزرگراه یادگار امام (ره)

  آغاز عملیات اجرایی ادامه بزرگراه یادگار امام (ره)

  مراسم آغاز عملیات اجرایی ادامه بزرگراه یادگار امام (ره) امروز شنبه پنجم شهریورماه ١٤٠١ با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران و تعدادی از اعضا شورای شهر برگزار شد..

 • جلسه بررسی طرح بازآفرینی باغ‌راه حضرت فاطمه (س) با حضور شهردار تهران

  جلسه بررسی طرح بازآفرینی باغ‌راه حضرت فاطمه (س) با حضور شهردار تهران

  جلسه بررسی طرح بازآفرینی باغ‌راه حضرت فاطمه (س) به ریاست علیرضا زاکانی و با حضور نمایندگانی از دیگر دستگاه‌های مسئول در طرح برگزار شد.

 • جلسه معاونان معماری و شهرسازی مناطق با شهردار تهران

  جلسه معاونان معماری و شهرسازی مناطق با شهردار تهران

  عصر چهارشنبه دوم شهریور ماه ۱۴۰۱ در جلسه ای به ریاست علیرضا زاکانی شهردار تهران و با حضور معاونان معماری و شهرسازی مناطق ۲۲ گانه پایتخت، چالش ها و فرصت های موجود در این حوزه بررسی شد.

 • پروژه احداث کانال انحرافی آریافر

  پروژه احداث کانال انحرافی آریافر

  پروژه احداث کانال انحرافی آریافر و تکمیل حوضچه رسوب‌گیر تقاطع بزرگراه جلال آل احمد و خیابان آریافر به طول کلی ۴۵۰ متر، با هدف جبران کمبود ظرفیت هیدرولیکی کانال سیل برگردان غرب در محدوده بزرگراه جلال آل احمد تعریف شده است. پیشرفت فیزیکی این پروژه در بخش احداث کانال انحرافی بیش از ٨٦ درصد، در بخش احداث حوضچه رسوبگیر بیش از ٨٥ درصد و در بخش اجرای عملیات سگمنت گذاری بیش از ٤٠ درصد برآورد شده است.

 • افتتاح بزرگ‌ترین پایانه زیرزمینی قطارهای شهری در کشور

  افتتاح بزرگ‌ترین پایانه زیرزمینی قطارهای شهری در کشور

  علیرضا زاکانی شهردار تهران بزرگ‌ترین پایانه زیرزمینی قطارهای شهری در کشور را امروز شنبه ۲۹ مرداد ماه ۱۴۰۱ با حضور جمعی از مسئولان کشوری افتتاح کرد.

 • بررسی میدانی معضلات و مشکلات منطقه ۱۸

  بررسی میدانی معضلات و مشکلات منطقه ۱۸

  صبح روز شنبه ۲۹ مرداد ماه ۱۴۰۱، معضلات و مشکلات و ساختمان های ناایمن و بدون جواز منطقه ۱۸ با حضور میدانی احمد اسدیان معاون نظارت و بازرسی امور سیاسی و قضایی سازمان بازرسی کل کشور،محمد رضا مهرورز بازرس کل امور وزارت کشور و شهرداری ها،محمد حسن زاده معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۳۷(انفال و ثروت های عمومی و شهرداری ها)، حمید رضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، محمد جواد خسروی شهردار منطقه ۱۸،علی اکبر فسائی مدیر اداره کل حریم و اعضای هیئت بازرسی مستقر در منطقه ۱۸ مورد،مورد بررسی قرار گرفت.

 • جلسه بررسی وضعیت بهداشت و درمان شهر تهران

  جلسه بررسی وضعیت بهداشت و درمان شهر تهران

  جلسه بررسی وضعیت بهداشت و درمان شهر تهران با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت درمان آموزش پزشکی، محسن منصوری استاندار تهران و روئسای دانشگاه های علوم پزشکی عصر امروز شنبه ۲۹ مردادماه ۱۴۰۱ در محل ساختمان وزارت بهداشت برگزار شد.

 • روایت اولین عکاسخانه ایران

  روایت اولین عکاسخانه ایران

  روایت واقعی شیوه رویارویی شاهان قاجار با دوربین عکاسی شبیه یکی از داستان‌های «هزار و یک شب» است، ورود دوربین عکاسی به کشوری که با دنیای بیرون تقریبا هیچ ارتباطی نداشت غوغایی به پا کرده بود. به دستور محمدشاه قاجار نخستین عکس از عزیزترین فرد خانواده گرفته شد؛ ناصرالدین، ولیعهد ۱۱ ساله.همین عکس سبب شد که به اعتقاد برخی تاریخدانان و کارشناسان، عشق بی‌بدیل شاه جوان قاجار به دوربین و عکاسی و بردن آن از مرزهای کاخ سلطنتی به یک استودیو عکاسی در نهایت به بهای به زانو درآمدن دودمان قاجار تمام شد. از وقتی شاهزاده نخستین بار تصویر خود را در صفحه داگرئوتایپ دید، یک دل نه صد دل شیفته دوربین عکاسی شد، عشقی که ناصرالدین‌ میرزا ۱۷ ساله که پس از مرگ پدر به تخت شاهی نشسته بود را بر آن داشت تا بخشی از کاخ گلستان در قلب تهران را به تاریکخانه و استودیو عکاسی تبدیل کند و از این رو، آتلیه عکاسی سلطنتی خیلی زود راه افتاد و به مهم‌ترین کار و سرگرمی شاه قاجار که در واقع عکاسی از زنان اندرونی و البته گربه محبوبش ببری خان بود تبدیل شد. عشق و علاقه ناصرالدین‌شاه قاجار به عکس و عکاسی در ۵۰ سال زمامداری هرگز از بین نرفت و وجود ۴۸ هزار قطعه عکس در بایگانی کاخ گلستان کاملا بیانگر علاقه شاه قاجار به عکاسی است.

 • اکباتان؛ بزرگترین پایانه زیر زمینی ایران

  اکباتان؛ بزرگترین پایانه زیر زمینی ایران

  اولین و تنها پارکینگ زیرزمینی قطارهای شهری کشور با نام "پایانه اکباتان" در غربی‌ترین نقطه خط ۴ متروی تهران به زودی افتتاح خواهد شد.در این پارکینگ ۲۱ خط ریلی تعبیه شده و از نکات بارز طراحی این سازه امکان ایجاد دهانه‌های بزرگ به ابعاد ۳۳ متر با استفاده از اسکلت فلزی، جهت نصب سوزن و ایجاد انشعاب‌های مختلف برای هدایت قطارها به هر یک از ۲۱ خط ریلی است. با توجه به آنکه این پارکینگ در محدوده مسکونی شهرک اکباتان واقع شده است، ساخت آن به صورت زیرزمینی طراحی شده تا کمترین مزاحمت برای اهالی منطقه و نیز حداقل آسیب برای منظر شهری را در پی داشته باشد؛ ضمن اینکه زیرزمینی بودن سازه پارکینگ، این اجازه را می‌دهد تا از سطح فوقانی آن برای ایجاد فضای سبز و یک پلازای مدرن شهری استفاده شود. گفتنی است این پارکینگ با ۷ هکتار مساحت، در ضلع غربی بزرگراه شهید ستاری و محدوده شمال ایستگاه متروی اکباتان واقع شده است.

 • جلسه مدیران روابط عمومی و مسئولین ملاقات مردمی مناطق ۲۲ گانه

  جلسه مدیران روابط عمومی و مسئولین ملاقات مردمی مناطق ۲۲ گانه

  جلسه مدیران روابط عمومی و مسئولین ملاقات مردمی مناطق ۲۲ گانه با حضور آقای صدر مسئول پیگیری ویژه دفتر شهردار چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ برگزار شد.

 • آیین رونمایی از سردیس سردار شهید حسین همدانی

  آیین رونمایی از سردیس سردار شهید حسین همدانی

  صبح روز چهارشنبه ۲۶ مردادماه ۱۴۰۱، در مراسمی با حضور ناصر امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران، سردار حسن حسن‌زاده فرمانده سپاه حضرت محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ، رضا صیادی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران و وحیدرضا انارکی محمدی شهردار منطقه ۲۲ شهر تهران از سردیس سردار شهید حسین همدانی در ابتدای اتوبانی مزین به نام آن شهید رونمایی شد.

 • بیمارستان کودکان حکیم

  بیمارستان کودکان حکیم

  شهرداری تهران با مشارکت بخش خصوصی، یک بیمارستان مخصوص کودکان در جنوب شهر تهران را احداث کرده است که به زودی این بیمارستان به منظور ارائه خدمات به شهروندان تهرانی و به ویژه کودکان آغاز به کار خواهد کرد.

 • نشست صمیمانه رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اصحاب رسانه

  نشست صمیمانه رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اصحاب رسانه

  نشست صمیمانه مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران و علیرضا نادعلی شهرستانکی با اصحاب رسانه، دوشنبه ۲۴ مرداد ماه ۱۴۰۱ در سالن شیبانی ساختمان شورای شهر برگزار شد.

 • مراسم امضا تفاهم‌نامه واگذاری زمین دپوی خط ۱۰ مترو

  مراسم امضا تفاهم‌نامه واگذاری زمین دپوی خط ۱۰ مترو

  ظهر امروز دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ مراسم امضا تفاهم‌نامه «واگذاری زمین دپوی خط ۱۰ مترو» به مساحت ۲۵/۸ هکتار میان شهرداری منطقه ۲۲ و شرکت راه آهن شهری تهران و حومه برگزار شد.

 • نشست صمیمانه شهردار منطقه ۲ با خبرنگاران

  نشست صمیمانه شهردار منطقه ۲ با خبرنگاران

  بعد از ظهر روز دوشنبه ۲۴ مردادماه ۱۴۰۱، نشست صمیمانه شهردار منطقه ۲ با خبرنگاران و اصحاب رسانه در سالن کنفرانس ساختمان منطقه ۲ شهرداری تهران برگزار شد.

 • موزه آبگینه، گنجینه ادوار فرهنگی ایران

  موزه آبگینه، گنجینه ادوار فرهنگی ایران

  عمارت پرهیاهوی قوام السلطنه سیاست‌مدار معروف دوره قاجار و پهلوی سال‎هاست به گنجینه‌ای از آثار شیشه‌ای و سفالینه مربوط به ادوار مختلف فرهنگی ایران تبدیل شده است؛ عمارت زیبا و منحصربفردی که سه دهه مکان زندگی و کار وی بود اما بعد از مرگ قوام السلطنه سرنوشت دیگری یافت تا درنهایت در سال ۱۳۵۵ پروژه تغییر کاربری و تبدیل آن به موزه آبگینه و سفالینه‌های ایران آغاز شد. طراحی این موزه به مهندسان ایرانی و طراحی ویترین‌ها و معماری داخلی به معمار و مهندس مشهور اتریشی « هانس هولاین» سپرده شد. هانس در طراحی موزه از آثار برجسته تاریخی ایران مانند کاخ تچر، ستون‌های تخت جمشید، قوس‌های صفوی و کعبه زرتشت الهام گرفت و با اینکه ویترین‌ها و فضای کلی موزه به‌صورت مدرن طراحی شده‌اند؛ اما این طراحی‏ ها به فضای کلی ساختمان که بنایی سنتی است آسیب نزده و در هماهنگی کامل با آن قرار دارد.

 • عمارت عین الدوله

  عمارت عین الدوله

  باغ و عمارت عین الدوله مربوط به دوره قاجارِ و در زمان احداث (بین سال های ۱۳۳۰-۱۳۱۰ هـ . ق) شامل یک عمارت تشریفاتی و باغ‌های زیادی در اطراف بوده و در سال ۱۳۷۶ هـ . ش در حالی که از سال‌ها پیش ویران و متروک شده بود، شناسایی و در تاریخ ۱۳۷۷ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. ساختمان اولیه که متعلق به عین الدوله وزیر قاجار بوده، یک عمارت اعیانی ولی ساده ییلاقی در دو طبقه بوده که در طبقه همکف شامل یک شاه نشین با سقف آیینه کاری شده و تزئینات و دو راهرو در دو طرف آن قرارداشته است.

 • دروازه های تهران؛ میدان قزوین

  دروازه های تهران؛ میدان قزوین

  در زمان شاه تهماسب صفوی نخستین برج و باروی شهر تهران ساخته شد که دروازه قزوین در مدخل کنونی بازارچه قوام‌الدوله و شاهپور (وحدت اسلامی) واقع بود؛ با گسترش شهر تهران در زمان ناصرالدین شاه، برج و باروی شاه تهماسبی را خراب کرده و سپس شهر تهران را به تقلید از نقشه شهر پاریس به صورت هندسی یک هشت ضلعی نامتساوی‌الاضلاع گسترش دادند و ۱۲ دروازه در اطراف آن احداث کردند و دروازه قزوین در ورودی خیابان قزوین (میدان قزوین کنونی) ساخته شد.حالا و با هدف احیای دروازه‌های قدیمی شهر به صورت نمادین ،با توجه به اسناد تاریخی این دروازه با سازه‌ای بتونی و نمایی آجری در میدان قزوین تهران بنا شده‌ است.

 • مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در جمع اصحاب رسانه

  مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در جمع اصحاب رسانه

  عصر یکشنبه ٢٣ مرداد ۱۴۰۱ علیرضا زاکانی شهردار تهران به مناسبت روز خبرنگار در جمع اهالی رسانه در عمارت مسعودیه حضور یافت و با آنها دیدار و گفتگو کرد.

 • مراسم بزرگداشت روز خبرنگار

  مراسم بزرگداشت روز خبرنگار

  مراسم بزرگداشت روز خبرنگار با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و اهالی رسانه در عمارت مسعودیه تهران برگزار شد.

 • بیست و هفتمین جلسه قرارگاه اجتماعی شهر تهران

  بیست و هفتمین جلسه قرارگاه اجتماعی شهر تهران

  بیست و هفتمین جلسه قرارگاه اجتماعی شهر تهران صبح امروز -یکشنبه ۲۳ مردادماه ۱۴۰۱- به ریاست علیرضا زاکانی شهردار تهران و با حضور نمایندگان دستگاه های مسئول در حوزه آسیب های اجتماعی برگزار شد.

 • رای قاطع شورا به ریاست مجدد مهدی چمران

  رای قاطع شورا به ریاست مجدد مهدی چمران

  صبح امروز یکشنبه بیست سوم مرداد ماه ۱۴۰۱ دومین دوره انتخابات هیات رییسه شورای شهر تهران با حضور اعضا شورا شهر تهران در محل ساختمان شورا شهر تهران برگزار شد.

 • بازدید اعضای شورای شهر از بیمارستان کودکان حکیم

  بازدید اعضای شورای شهر از بیمارستان کودکان حکیم

  مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران به همراه علیرضا نادعلی شهرستانکی عضو شورا و محمد جواد خسروی شهردار منطقه ۱۸ از بیمارستان کودکان حکیم، مرکز طبی کودکان ۲ منطقه ۱۸ شهرداری تهران، شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ بازدید کردند.

 • تجمع مردم تهران در اعتراض به جنایت‌های اخیر رژیم صهیونیستی

  تجمع مردم تهران در اعتراض به جنایت‌های اخیر رژیم صهیونیستی

  تجمع مردم تهران در اعتراض به جنایت های اخیر رژیم صهیونیستی علیه مردم نوار غزه سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ در میدان فلسطین برگزار شد .

 • خیمه سوزان غروب عاشورا

  خیمه سوزان غروب عاشورا

  همزمان با عاشورای حسینی(ع)، مراسم خیمه سوزان غروب عاشورا با حضور اقشار مختلف مردم، دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ در محله بریانک برگزار شد.