• مرمت و بازسازی روکش پل تقاطع حافظ و طالقانی

  مرمت و بازسازی روکش پل تقاطع حافظ و طالقانی

  تعمیرات تخصصی و مرمت روکش اپوکسی بخشی از پل تقاطع حافظ و طالقانی توسط شرکت یادمان سازه بامداد روز دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ انجام شد.

 • گرامیداشت شهید چمران و شهدای جنگ های نامنظم

  گرامیداشت شهید چمران و شهدای جنگ های نامنظم

  مراسم گرامیداشت شهید دکتر مصطفی چمران و شهدای جنگ های نامنظم عصر امروز دوشنبه ٣٠ خرداد ماه ١٤٠١ با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران و برخی مقامات کشوری و لشکری در سالن وزارت کشور برگزار شد.

 • نشست اجرایی نمایشگاه تهران ۱۴۰۱

  نشست اجرایی نمایشگاه تهران ۱۴۰۱

  صبح روز دوشنبه ۳۰ خردادماه ۱۴۰۱، نشست اجرایی نمایشگاه شهرهای خواهرخوانده و توانمندی مدیریت شهری تهران ۱۴۰۱ با حضور عبدالمطهر محمدخانی رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهردای تهران و معاونین این مرکز و مدیران روابط عمومی سازمان های شهرداری تهران برگزار شد.

 • گودهای پرخطر

  گودهای پرخطر

  عبارت گودهای پرخطر را شاید زیاد شنیده ایم. اما چرا گودهای پرخطر ایجاد می شوند؟ یکی از دلایل آن می تواند گرانی زمین و علاقه مالکان به استفاده بیشتر از زمینی که در اختیار دارند، باشد و البته خلا قانونی هم در محدودسازی تعمیق نمی تواند بی تاثیر باشد. در کنار آن گرانی مصالح و رها سازی نیز از عوامل ایجاد گودهایی است که ایمن سازی نشده رها می شوند . هرچند مالکان این گودهای رها شده تذکرات لازم را از سوی مدیریت شهری می گیرند که نسبت به پر کردن یا ایمن سازی گودها اقدام کنند اما گاهی باید با دستور قضایی این مهم رخ دهد. در این گزارش به سراغ گودهای نا ایمن پایتخت رفته ایم که همچون زنگ خطری در کنار گوش‌مان هشدار توجه می دهد. امید که مالکان تذکرات شهرداری را جدی بگیرند.

 • بی قانونی؛ بارهای نامتعارف

  بی قانونی؛ بارهای نامتعارف

  وسایل نقلیه هرکدام ظرفیت و کارکرد معینی دارند و استفاده بیش از حد مجاز از ظرفیت این وسایل و نیز استفاده از آنان در کارکردهای دیگر علاوه بر اینکه به وسیله نقلیه آسیب می‌زند، احتمال وقوع تصادفات و کاهش ایمنی دیگر کاربران ترافیک را نیز افزایش می‌دهد و از این رو پلیس با آن برخورد خواهد کرد.به عنوان مثال سوار کردن بیش از حد مجاز مسافر در خودرو، حمل بار با خودروی سواری، حمل بیش از ظرفیت و حجم بار با وانت بار یا کامیون، حمل بیش از ظرفیت بار با موتورسیکلت و ... از جمله این موارد است.

 • جلسه بررسی ضرورت‌ها، الزام‌ها و راهکارهای تامین مسکن استطاعت‌پذیر

  جلسه بررسی ضرورت‌ها، الزام‌ها و راهکارهای تامین مسکن استطاعت‌پذیر

  ظهر شنبه ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۱ جلسه بررسی ضرورت‌ها، الزام‌ها و راهکارهای تامین مسکن استطاعت‌پذیر با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.

 • آیین نام گذاری پل بهاران به نام شهید امنیت محمدعلی بایرامی

  آیین نام گذاری پل بهاران به نام شهید امنیت محمدعلی بایرامی

  صبح پنج شنبه ٢٦ خرداد ماه ١٤٠١ آیین نام گذاری پل بهاران به نام شهید امنیت محمدعلی بایرامی با حضور سردار رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ، علوی عضو شورای شهر تهران ،موقوفه ای رییس پلیس پیگیری تهران بزرگ، سردار عبدی رییس مرکز امور ایثارگران، تاجیک معاون منابع توسعه بنیاد شهید ،اقدامی معاون بنیاد شهید تهران بزرگ،لطفی دبیر کنگره شهدای استان تهران، سرهنگ تیموری فرمانده سپاه حبیب بن مظاهر، رضا شنگی شهردار و مدیران شهری منطقه، روحانیون معظم منطقه، خانواده های شهدا و مردم شهید پرور در بوستان الهادی برگزار شد.

 • اولین همایش ملی حمایت از اطفال و نوجوانان

  اولین همایش ملی حمایت از اطفال و نوجوانان

  اولین همایش ملی حمایت از اطفال و نوجوانان با رویکرد کودکان آسیب دیده و در معرض آسیب های اجتماعی با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران برگزار شد.

 • ایستگاه متروی شهدای هفده شهریور

  ایستگاه متروی شهدای هفده شهریور

  ایستگاه متروی شهدای ۱۷ شهریور در تقاطع بلوار قیام و خیابان ۱۷ شهریور واقع شده و این ایستگاه در مرز مناطق ۱۴ و ۱۲ قرار گرفته است و ایستگاهی تبادلی با خط ۶ به شمار می‌آید. گفتنی است خط هفت مترو تهران به طول ۲۷ کیلومتر و ۲۲ ایستگاه از ورزشگاه جهان پهلوان تختی در جنوب شرق تهران آغاز و پس از عبور از مناطق پر جمعیتی مانند بزرگراه شهید آیت‌الله محلاتی، خیابان مولوی، خیابان هلال احمر، خیابان قزوین، بزرگراه شهید نواب صفوی، خیابان آزادی، میدان توحید، برج و بیمارستان میلاد و میدان صنعت، به میدان کتاب در سعادت آباد ختم می‌شود.

 • افتتاح اغذیه فروشی های خیابان اجتماعی

  افتتاح اغذیه فروشی های خیابان اجتماعی

  مراسم افتتاح نخستین اغذیه فروشی های خیابانی غرب تهران که با همت شهرداری منطقه ۹ و شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران به بهره برداری رسیده است، شامگاه شنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ برگزار شد.

 • آستان دل ها؛ امامزاده صالح (ع) فرحزاد

  آستان دل ها؛ امامزاده صالح (ع) فرحزاد

  این امامزاده در شمال شرقی محله فرحزاد و در شمال غربی شهر تهران و در دامنه کوهستان قرار دارد. در ضلع جنوبی بنای این امامزاده ایوانی بلند با دو ستون چوبی وجود دارد و بر روی سنگ این امام زاده تاریخ بنای این ساختمان ۹۸۶ قمری نوشته شده است.در حیاط این امامزاده نیز، پنچ تن از شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس دفن شده اند که می توانید علاوه بر زیارت امامزاده، بر سر قبور این عزیزان نیز حاضر شوید، یکی از قبرستان های قدیمی فرحزاد نیز در کنار این امامزاده واقع شده است.

 • افتتاح ایستگاه شهدای هفده‌شهریور در خط ۷ مترو

  افتتاح ایستگاه شهدای هفده‌شهریور در خط ۷ مترو

  ایستگاه شهدای هفده شهریور واقع در خط ۷ مترو تهران با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، سید مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، مسعود درستی مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه، مهدی شایسته اصل مدیرعامل شرکت بهره مترو تهران و حومه و جمعی از مدیران افتتاح شد

 • همایش فصلی هیات مرکزی گزینش شهرداری تهران

  همایش فصلی هیات مرکزی گزینش شهرداری تهران

  صبح روز شنبه ۲۱ خردادماه ۱۴۰۱، همایش فصلی هیات مرکزی گزینش شهرداری تهران با حضور محمد شوریابی سرپرست هیئت مرکزی گزینش شهرداری تهران و داود گودرزی رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران در سالن سعدی برج میلاد برگزار شد.

 • اغذیه فروشی های خیابان اجتماعی

  اغذیه فروشی های خیابان اجتماعی

  نخستین اغذیه فروشی های خیابانی غرب تهران که با همت شهرداری منطقه ۹ و شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران راه اندازی شده است، شامگاه امروز شنبه ۲۱ خرداد ماه ۱۴۰۱ در خیابان اجتماعی منطقه ۹ به صورت رسمی به بهره برداری خواهد رسید.

 • اجتماع بزرگ امام رضایی‌ها در تهران -۱

  اجتماع بزرگ امام رضایی‌ها در تهران -۱

  اجتماع بزرگ امام رضایی‌ها تحت عنوان «اجتماع بزرگ ولایت عشق » در اعتراض به اهانت به ساحت پیامبر اعظم (ص) و امام رضا (ع) امروز جمعه ۲۰ خرداد ماه با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و حجت الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و اقشار مختلف مردم و هیئات مذهبی در دانشگاه تهران برگزار شد.

 • اجتماع بزرگ امام رضایی‌ها در تهران -۲

  اجتماع بزرگ امام رضایی‌ها در تهران -۲

  اجتماع بزرگ امام رضایی‌ها تحت عنوان «اجتماع بزرگ ولایت عشق » در اعتراض به اهانت به ساحت پیامبر اعظم (ص) و امام رضا (ع) امروز جمعه ۲۰ خرداد ماه با حضور اقشار مختلف مردم و هیئات مذهبی در دانشگاه تهران برگزار شد.

 • مراسم جشن ولادت علی بن موسی الرضا (ع)

  مراسم جشن ولادت علی بن موسی الرضا (ع)

  شامگاه جمعه ٢٠ خرداد ماه ١٤٠١ مراسم جشن ولادت علی بن موسی الرضا (ع) با مدیحه سرایی حاج سید مجید بنی فاطمه در هیات ریحانه الحسین (س) با حضور علاقه مندان به اهل بیت برگزار شد.

 • دیدار فرمانده کل ارتش با شهردار تهران

  دیدار فرمانده کل ارتش با شهردار تهران

  بعد از ظهر روز پنجشنبه ۱۹ خردادماه ۱۴۰۱، امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با علیرضا زاکانی شهردار تهران دیدار کرد.

 • کارگاه خوشنویسی و نقاشی‌خط «ولایت عشق»

  کارگاه خوشنویسی و نقاشی‌خط «ولایت عشق»

  همزمان با دهه کرامت، کارگاه خوشنویسی و نقاشی‌خط «ولایت عشق» با همکاری انجمن خوشنویسان ایران و با حضور ۱۰۰ خوشنویس در رده‌های استاد، فوق ممتاز و ممتاز و ۱۸ نفر هنرمند نقاشی‌ خط، پنجشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ در باغ کتاب تهران برگزار شد.

 • اجتماع دختران فاطمی در دانشکده افسری امام علی(ع)

  اجتماع دختران فاطمی در دانشکده افسری امام علی(ع)

  در سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر، هزار دختر دانش آموز منطقه۱۱ در دانشکده افسری امام علی(ع)حاضر شدند و جشن دختران فاطمی را برگزار کردند .

 • آیین افتتاح ۳۴ پروژه مدیریت شهری در منطقه پنج

  آیین افتتاح ۳۴ پروژه مدیریت شهری در منطقه پنج

  صبح روز چهارشنبه ۱۸ خردادماه ۱۴۰۱، سی و چهار پروژه مدیریت شهری در منطقه پنج با حضور سید احمد علوی عضو شورای شهر تهران، حسین نظری معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران و احسان شریفی شهردار منطقه ۵ افتتاح گردید.

 • وزرش باد و طوفان در تهران

  وزرش باد و طوفان در تهران

  عصر سه شنبه ١٧ خرداد ١٤٠١ در پی هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر وزش باد شدید تا خیلی شدید در استان تهران ،برای ساعاتی ابرهای تیره آسمان شهر را فرا گرفتند و بادهای شدید و گرد و غبار تهران را در نوردیدند.

 • دیدار سفیر پرتغال با شهردار تهران

  دیدار سفیر پرتغال با شهردار تهران

  سفیر کشور پرتغال در ایران عصر امروز سه شنبه ١٧ خرداد ماه ١٤٠١ با علیرضا زاکانی شهردار تهران دیدار و گفت و گو کرد.

 • خدمت رسانی شهرداری تهران در سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)

  خدمت رسانی شهرداری تهران در سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)

  شهرداری تهران در سی و سومین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) خدمات حمل و نقل عمومی و نظافتی خود را در اختیار مردم قرار داد.

 • خدمات شرکت بهره برداری مترو تهران به شرکت کنندگان در مراسم ارتحال امام خمینی(ره)

  خدمات شرکت بهره برداری مترو تهران به شرکت کنندگان در مراسم ارتحال امام خمینی(ره)

  شرکت بهره برداری مترو تهران همچون سایر بخش های شهرداری تهران با استفاده از تمام پتانسیل خود از ساعات اولیه مراسم ارتحال امام خمینی(ره) اقدام به فعالیت نموده و به صورت رایگان عزاداران را تا پایان مراسم جابجا کرد.

 • سی و سومین مراسم سالگرد ارتحال معمار کبیر انقلاب اسلامی

  سی و سومین مراسم سالگرد ارتحال معمار کبیر انقلاب اسلامی

  مراسم سی‌ و سومین سالگرد رحلت معمار کبیر انقلاب حضرت آیت الله امام خمینی(ره) از ساعت ۹ صبح روز شنبه ۱۴ خرداد با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در حرم مطهر امام با سخنرانی رهبر معظم انقلاب برگزار شد.

 • جشن روز دختر

  جشن روز دختر

  ویژه برنامه روز دختر و میلاد حضرت معصومه (س) صبح روز پنجشنبه دوازدهم خرداد ماه ١٤٠١ در برج میلاد با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران برگزار شد.

 • مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل یادگار امام(ره) - مرزداران

  مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل یادگار امام(ره) - مرزداران

  عملیات مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل یادگار امام(ره) - مرزداران با هدف تقویت ستون ها و سرستون ها زیر نظر معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران توسط شرکت یادمان سازه در حال اجرا است.

 • نشست بررسی طرح نهایی باغ راه حضرت فاطمه (س)

  نشست بررسی طرح نهایی باغ راه حضرت فاطمه (س)

  عصر روز سه شنبه دهم خرداد ۱۴۰۱ نشست بررسی طرح نهایی باغ راه حضرت فاطمه(س) با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.

 • جلسه شورای معاونین با حضور شهردار تهران

  جلسه شورای معاونین با حضور شهردار تهران

  جلسه شورای معاونین شهرداری تهران با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران عصر روز سه شنبه دهم خرداد ۱۴۰۱ در ساختمان شهرداری مرکز برگزار شد.