• کارگاه ویرایش عکس در مرکز ارتباطات

  کارگاه ویرایش عکس در مرکز ارتباطات

  آژانس عکس تهران با همکاری گروه فرهنگی و هنری کاب، کارگاه اتنخاب و ویرایش عکس را با حضور جمعی از عکاسان شهر تهران روز گذشته پنج‌شنبه ۲۵ آبان‌ماه در سالن کنفرانس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران برگزار کرد.

 • به وقت خدمت؛ احداث تونل هدایت آب‌های سطحی

  به وقت خدمت؛ احداث تونل هدایت آب‌های سطحی

  پروژه جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی محدوده بزرگراه فتح، یکی از مجاری در حال اجرای حوضه آبریز چیتگر به شمار می‌آید. این تونل به روش مکانیزه و با استفاده از دستگاه حفار تی‌بی‌ام در بخش حدفاصل مجرای کاروانسرا سنگی تا مجرای شهریار در حال اجرا است تا پس از تکمیل و بهره برداری، رواناب‌های مناطق ۲۱ و ۲۲ شهرداری تهران با عبور مطمئن از کانال‌های ارتباطی به سمت تخلیه‌گاه مناسب (شاخه‌ای از رودخانه کرج) هدایت شوند.

 • دوازدهمین سالگرد شهادت «حسن طهرانی‌مقدم»

  دوازدهمین سالگرد شهادت «حسن طهرانی‌مقدم»

  مراسم دوازدهمین سالگرد شهادت «حسن طهرانی‌مقدم» صبح جمعه ۱۹ آبان با سخنرانی علیرضا زاکانی شهردار تهران در گلزار شهدای بهشت زهرا برگزار شد.

 • مسابقات چالش تخصصی آتش‌نشانان

  مسابقات چالش تخصصی آتش‌نشانان

  رقابت چالش عملیاتی آتش‌نشانان شهر تهران، جمعه ۱۹ آبان‌ماه در پارک آب و آتش برگزار شد. آتش‌نشانان در این دوره از رقابت‌ها مراحل حمل بار، استفاده از طناب و پتک، خاموش کردن آتش فرضی و حمل مصدوم را در کوتاه‌ترین زمان ممکن طی می‌کنند.

 • چهارمین جلسه از سلسه تورهای عکاسی انسان، کتاب، زندگی

  چهارمین جلسه از سلسه تورهای عکاسی انسان، کتاب، زندگی

  چهارمین جلسه از سلسه تورهای عکاسی انسان، کتاب، زندگی، پنجشنبه ۱۸ آبان‌ماه با همکاری باغ کتاب تهران، مجموعه فرهنگی هنری کاب و آژانس عکس تهران با حضور جمعی از عکاسان شهر تهران در باغ کتاب برگزار شد.

 • پنجمین جلسه قرارگاه مسکن شهر تهران

  پنجمین جلسه قرارگاه مسکن شهر تهران

  پنجمین جلسه قرارگاه مسکن شهر تهران صبح سه‌شنبه ۱۶ آبان با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و جمعی از معاونین در سالن اجتماعات شهرداری تهران برگزار شد.

 • سی‌وششمین جلسه شورای ساماندهی و گسترش مساجد تهران

  سی‌وششمین جلسه شورای ساماندهی و گسترش مساجد تهران

  سی‌وششمین جلسه شورای ساماندهی و گسترش مساجد تهران به ریاست علیرضا زاکانی شهردار تهران و اعضای این شورا، عصر سه‌شنبه ۱۶ آبان در محل ساختمان شهرداری تهران برگزار شد.

 • اینجا کارگاهه؛ منطقه بیست

  اینجا کارگاهه؛ منطقه بیست

  تعداد زیادی کارگاه در حوزه‌های خدمت‌رسانی(عمرانی، فرهنگی، اجتماعی، خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک) در شهر تهران فعال است. کمپین «اینجا کارگاهه» به منظور اطلاع‌رسانی دقیق به مردم در بیش از ۱۰۰ نقطه کارگاهی پایتخت نصب شده است. گزارش زیر کارگاه‌های ساخت دیوار امام‌زاده عبدالله، بوستان مزرعه و پل دوربرگردان حرم عبدالعظیم(ع) به تصویر کشیده است.

 • تجلیل از مدال‌آوران بازی‌های آسیایی هانگژو

  تجلیل از مدال‌آوران بازی‌های آسیایی هانگژو

  مراسم تجلیل از مدال‌آوران بازی‌های آسیایی هانگژو با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان مناف هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک و مدال آوران این مسابقات عصر دوشنبه ۱۵ آبان در محل سالن همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار شد.

 • سومین جلسه از سلسه تورهای عکاسی انسان، کتاب، زندگی

  سومین جلسه از سلسه تورهای عکاسی انسان، کتاب، زندگی

  سومین جلسه از سلسه تورهای عکاسی انسان، کتاب، زندگی، پنجشنبه ۱۱ آبان‌ماه با همکاری باغ کتاب تهران، مجموعه فرهنگی هنری کاب و آژانس عکس تهران با حضور جمعی از عکاسان شهر تهران در باغ کتاب برگزار شد.

 • بازدید شهردار تهران از کارخانه خودروسازی «عقاب افشان»

  بازدید شهردار تهران از کارخانه خودروسازی «عقاب افشان»

  علیرضا زاکانی شهردار تهران صبح جمعه ۱۲ آبان در سفری کوتاه به سمنان از کارخانه خودروسازی «عقاب افشان» بازدید کرد.

 • نشست هیات داوران پنجمین دوره جایزه داستان تهران

  نشست هیات داوران پنجمین دوره جایزه داستان تهران

  نشست هیات داوران پنجمین دوره جایزه داستان تهران، چهارشنبه ۱۰ آبان‌ماه در مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران برگزار شد.

 • یکصد و هشتاد و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران

  یکصد و هشتاد و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران

  یکصد و هشتاد و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران صبح سه‌شنبه ۹ آبان با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران جهت ارائه گزارش دستاوردهای سفر تیم مدیریت شهری پایتخت به چین برگزار شد.

 • توسعه متروی تهران؛ ایستگاه شهر زیبا

  توسعه متروی تهران؛ ایستگاه شهر زیبا

  متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه‌های عظیم خاورمیانه یاد می شود، حالا به روزهای بهره‌برداری از ایستگاه‌ جدید خود نزدیک شده و قرار است در آینده ای نه چندان دور و به همت دستگاه های ذیربط، ایستگاه مترو شهر زیبا که در بخش شمالی خط 6 مترو تهران قرار دارد افتتاح شود. خط ۶ متروی تهران به طول ۴۲ کیلومتر از منطقه کن در شمال غربی تهران آغاز و با گذر از خیابان کوهسار و بزرگراه‌های شهید همت و آیت الله اشرفی اصفهانی وارد خیابان مرزداران شده و با عبور از بزرگراه یادگار امام(ره) در ادامه مسیر به میدان‌های ولیعصر(عج)، هفتم تیر، امام حسین(ع) و شهدا می‌رسد. در نهایت این خط به منطقه دولت آباد در جنوب شرقی تهران منتهی می‌شود.

 • سرآغازی بر یک پایان

  سرآغازی بر یک پایان

  بوی رنگ و بَتونه، صدای ممتد ضربات چکش، صدای بی وقفه دستگاه صافکاری، صدای قیچ قیچ چرخ خیاطی، صدای بلند کارگرانی که در پس زمینه صدای رادیو به گوش می‌رسد. در اینجا اتوبوس‌ها به صف شده‌اند تا با خالی شدن ظرفیت سوله بازسازی، برای نو شدن آماده شوند، اتوبوس‌های تک کابین و دو کابینی که روزگاری نه چندان دور به ناوگان حمل و نقل اضافه شده بودند؛ اما با گذشت سالیان سال و فعالیت زیاد، حالا چند ماهی مرخصی گرفته‌اند تا با تغییر چهره و تعمیرات اساسی دوباره به خیابان‌های شهر بازگردند.

 • مهار زلزله خاموش

  مهار زلزله خاموش

  فرونشست هشدار طبیعت برای وقوع یک زلزله خاموش است، خاموش اما نابودکننده. سرطانی که این روزها کلانشهرهای دنیا را تهدید می‌کند. این بحران زیست محیطی از سمت جنوب پایتخت را تهدید می‌کند و در حال حاضر بخش‌هایی از مناطق جنوبی تهران را دربرگرفته است. در این گزارش بخش‌هایی از فرونشست‌های دشت ورامین را می‌بینید. خکشسالی و برداشت بی‌رویه آب از سفره‌های زیرزمینی دلیل این بحران بوده‌ و تنها راه مقابله با آن مدیریت آب است. اقدامی که همکاری و مشارکت بین‌بخشی ۱۳ دستگاه اجرایی را می‌طلبد. شهرداری تهران در اولین گام پیشگیرانه، تصفیه‌خانه فاضلاب‌های شهری در منطقه ۱۹ را راه‌اندازی کرده است. به این ترتیب برداشت آب‌های زیرزمینی کاهش پیدا کرده و آب مورد نیاز برای فضای سبز تامین می‌شود.

 • تهران زیبا

  تهران زیبا

  اماکن دیدنی تهران جزو اصلی‌ترین اماکن و جاذبه‌های گردشگری کشور محسوب می‌شوند که هر سال گردشگران داخلی و خارجی بسیاری از آنها بازدید می‌نمایند. تهران به عنوان پایتخت و مهمترین شهر کشور دارای اماکن دیدنی مختلفی همچون آثار تاریخی، مراکز تفریحی، اماکن مذهبی، موزه‌ها، جاذبه‌های طبیعی و … می‌باشد که هر کدام از آنها نقش بسزایی در توسعه و رشد صنعت گردشگری این شهر ایفا می‌کنند.

 • توسعه متروی تهران؛ ایستگاه کوهسار

  توسعه متروی تهران؛ ایستگاه کوهسار

  متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه‌های عظیم خاورمیانه یاد می‌شود، حالا به روزهای بهره‌برداری از ایستگاه‌ جدید خود نزدیک شده و قرار است در آینده‌ای نه چندان دور و به همت دستگاه‌های ذیربط، ایستگاه مترو کوهسار که ایستگاه پایانی بخش شمالی خط ۶ مترو تهران قرار دارد افتتاح شود. خط ۶ متروی تهران به طول ۴۲ کیلومتر از منطقه کن در شمال غربی تهران آغاز و با گذر از خیابان کوهسار و بزرگراه‌های شهید همت و آیت الله اشرفی اصفهانی وارد خیابان مرزداران شده و با عبور از بزرگراه یادگار امام(ره) در ادامه مسیر به میدان‌های ولیعصر(عج)، هفتم تیر، امام حسین(ع) و شهدا می‌رسد. در نهایت این خط به منطقه دولت‌آباد در جنوب شرقی تهران منتهی می‌شود.

 • توسعه متروی تهران؛ ایستگاه شهران

  توسعه متروی تهران؛ ایستگاه شهران

  متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه‌های عظیم خاورمیانه یاد می شود، حالا به روزهای بهره‌برداری از ایستگاه‌ جدید خود نزدیک شده و قرار است در آینده ای نه چندان دور و به همت دستگاه های ذیربط، ایستگاه مترو شهران که در بخش شمالی خط ۶ مترو تهران قرار دارد افتتاح شود. خط ۶ متروی تهران به طول ۴۲ کیلومتر از منطقه کن در شمال غربی تهران آغاز و با گذر از خیابان کوهسار و بزرگراه‌های شهید همت و آیت الله اشرفی اصفهانی وارد خیابان مرزداران شده و با عبور از بزرگراه یادگار امام(ره) در ادامه مسیر به میدان‌های ولیعصر(عج)، هفتم تیر، امام حسین(ع) و شهدا می‌رسد. در نهایت این خط به منطقه دولت آباد در جنوب شرقی تهران منتهی می‌شود.

 • توسعه متروی تهران؛ ایستگاه شهر زیبا

  توسعه متروی تهران؛ ایستگاه شهر زیبا

  متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه‌های عظیم خاورمیانه یاد می شود، حالا به روزهای بهره‌برداری از ایستگاه‌ جدید خود نزدیک شده و قرار است در آینده ای نه چندان دور و به همت دستگاه های ذیربط، ایستگاه مترو شهر زیبا که در بخش شمالی خط ۶ مترو تهران قرار دارد افتتاح شود. خط ۶ متروی تهران به طول ۴۲ کیلومتر از منطقه کن در شمال غربی تهران آغاز و با گذر از خیابان کوهسار و بزرگراه‌های شهید همت و آیت الله اشرفی اصفهانی وارد خیابان مرزداران شده و با عبور از بزرگراه یادگار امام(ره) در ادامه مسیر به میدان‌های ولیعصر(عج)، هفتم تیر، امام حسین(ع) و شهدا می‌رسد. در نهایت این خط به منطقه دولت آباد در جنوب شرقی تهران منتهی می‌شود.

 • توسعه متروی تهران؛ ایستگاه پرند

  توسعه متروی تهران؛ ایستگاه پرند

  متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه های عظیم خاورمیانه یاد می شود، حالا به روزهای اوج خود نزدیک شده و قرار است در آینده‌ای نه چندان دور و به همت دستگاه‌های ذیربط، ایستگاه پرند که به لحاظ استراتژیک یکی از ایستگاه‌های مهم و حیاطی مترو به شمار میرود، به بهره‌برداری برسد. گزارش تصویری زیر تنها گوشه‌ای از مجموعه تلاش های مهندسین ایرانی و همچنین مدیران شهری برای توسعه هرچه بیشتر این حمل و نقل ارزان و حیاتی را به تصویر کشیده است.

 • توسعه متروی تهران؛ ایستگاه میدان کتاب

  توسعه متروی تهران؛ ایستگاه میدان کتاب

  افتتاح فاز اول ساخت بزرگراه سردار شهید محمد بروجردی در هفتاد و پنجمین شنبه امید و افتخار، با حضور علیرضا زاکانی، شهردار تهران، مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از مدیران شهری، صبح روز شنبه ۱۵ مهرماه برگزار شد.

 • آیین افتتاح فاز اول بزرگراه سردار شهید محمد بروجردی

  آیین افتتاح فاز اول بزرگراه سردار شهید محمد بروجردی

  افتتاح فاز اول ساخت بزرگراه سردار شهید محمد بروجردی در هفتاد و پنجمین شنبه امید و افتخار، با حضور علیرضا زاکانی، شهردار تهران، مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از مدیران شهری، صبح روز شنبه ۱۵ مهرماه برگزار شد.

 • نشست خبری نوزدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی

  نشست خبری نوزدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی

  نشست خبری نوزدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی با حضور مریم اردبیلی، مشاور شهردار تهران در امور بانوان و اصحاب رسانه، شنبه هشتم مهرماه در ساختمان مرکزی شهرداری تهران برگزار شد.

 • آیین بهره‌برداری از طرح نوسازی و بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران

  آیین بهره‌برداری از طرح نوسازی و بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران

  آیین بهره برداری از طرح نوسازی حمل و نقل عمومی تهران صبح شنبه ۸ مهرماه ۱۴۰۲ در قالب هفتاد و چهارمین شنبه امیدوافتخار با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران ، محسن هرمزی سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، مهدی علیزاده مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی، سیدمحمد آقامیری عضو شورای شهر تهران و شهردار منطقه ۴ برگزار شد.

 • آیین گرامیداشت روز آتش‌نشان

  آیین گرامیداشت روز آتش‌نشان

  مراسم روز آتش‌نشان با حضور علیرضا زاکانی، شهردار تهران , حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژهای رئیس قوه قضائیه , قدرت‌الله محمدی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران و جمعی از معاونین و مدیران شهری و خانواده کارکنان سازمان آتش‌نشانی، جمعه ۷ مهرماه در مجموعه دوازده‌هزار نفری آزادی برگزار شد.

 • بوی ماه مهر؛ ماه مدرسه

  بوی ماه مهر؛ ماه مدرسه

  سال تحصیلی دانش‌آموزان رسما از اول مهر آغاز و ۱۰۵ هزار مدرسه آماده میزبانی از ۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار دانش آموز برای سال تحصیلی ۰۳ـ۱۴۰۲ شدند؛ سال تحصیلی‌ که با شعار «مدرسه قوی؛ ایران قوی» آغاز شد.

 • به وقت خدمت؛ بزرگراه شهید بروجردی

  به وقت خدمت؛ بزرگراه شهید بروجردی

  پروژه شهید بروجردی از تقاطع آزادگان تا بزرگراه یادگار امام(ره) به طول ۹ کیلومتر از سال ۹۳ آغاز شده است، اما به دلیل وجود معارض، ساخت بزرگراه به تعویق افتاده بود. فاز نخست این پروژه از تقاطع بزرگراه ساوه شروع و به سمت بلوار الغدیر ادامه پیدا می‌کند. این پروژه در منطقه ۱۸ شهرداری در حال ساخت است.

 • آیین نواختن زنگ بازگشایی مدرسه علامه حلی

  آیین نواختن زنگ بازگشایی مدرسه علامه حلی

  آیین نواختن زنگ بازگشایی مدرسه علامه حلی شماره ۱۰, صبح امروز ۳ مهر ۱۴۰۲ با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران , محمد تقی رجبی رییس اداره استعداهای درخشان و دانش پژوهان جوان آموزش و پرورش در محل مدرسه حلی برگزار شد.

 • تست گرم بخش شمالی خط ۶ مترو تهران

  تست گرم بخش شمالی خط ۶ مترو تهران

  تست گرم بخش شمالی خط ۶ مترو تهران به طول ۵.۵ کیلومتر، شامگاه دوشنبه ۲۷ شهریورماه انجام شد. به زودی ایستگاه‌های شهرزیبا، شهران و کوهسار به بهره‌برداری خواهد رسید.