• آئین کاشت درخت زندگی

  آئین کاشت درخت زندگی

  آئین کاشت درخت زندگی و بهره برداری از فاز چهارم پروژه احیاء و ساماندهی درختان چنار خیابان ولیعصر(عج) صبح روز جمعه ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، علی ربیعی سخنگوی دولت و جمعی از معاونین و اعضای شورای اسلامی شهر تهران در خیابان ولیعصر (عج) تهران برگزار شد.

 • بازدید از پروژه جنگل کاری ۱۰۰۰هکتاری در بوستان جنگلی تلو

  بازدید از پروژه جنگل کاری ۱۰۰۰هکتاری در بوستان جنگلی تلو

  مراسم بازدید و افتتاح پروژه جنگل کاری ۱۰۰۰هکتاری در بوستان جنگلی تلو صبح روز یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، پیروز حناچی شهردار تهران، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از معاونین شهرداری و اعضای شورای شهر در کمربند سبز تهران برگزار شد.

 • تور عکاسی از پروژه های منطقه 16

  تور عکاسی از پروژه های منطقه 16

  صبح شنبه 16 اسفند 1399 جمعی از عکاسان رسانه ها از سیلوی گندم تهران , کوچه های رنگی منطقه شانزده و بوستان ترافیک , با همکاری آژانس عکس تهران و روابط عمومی شهرداری منطقه 16 ببازدید به عمل آوردند و پس از آن با شهردار منطقه به بحث و گفتگو پرداخت.

 • کوچه های رنگی منطقه شانزده

  کوچه های رنگی منطقه شانزده

  چند کوچه در نواحی مختلف منطقه ۱۶ با مشارکت شهرداری و اهالی محل رنگی شد تا فضای رخوت و سستی را از این محل دور کند و روحیه اهالی آن را با رنگهای دیوار و کف بالا ببرد.

 • تور عکاسی از پروژه های منطقه 5

  تور عکاسی از پروژه های منطقه 5

  بازدید و تورعکاسی از پروژه‌های منطقه ۵ ازجمله حمام تاریخی اسماعیلیون ،بازسازی پل تاریخی کن و درختکاری در پارک جنگلی کوهسار صبح امروز چهارشنبه ۱۳ اسفندماه با همکاری آژانس عکس تهران و روابط عمومی شهرداری منطقه برگزار شد. در بخشی از این برنامه برای یادبود و گرامیداشت مرحوم علی اکرمی، خبرنگار و فعال مدنی نهالی در بوستان کوهسار توسط اصحاب رسانه کاشته شد

 • آیین درختکاری دوچرخه سواران تهران

  آیین درختکاری دوچرخه سواران تهران

  آیین درختکاری دوچرخه سواران تهران صبح پنج‌شنبه 14 اسفند 1399 با حضور نصراله آبادیان شهردار منطقه 11 و مهندس یعقوب آزاده‌دل مدیر واحد توسعه سیستم‌های حمل و نقل پاک سازمان حمل و نقل و ترافیک, در پارک رازی برگزار شد.

 • توسعه متروی تهران؛ ایستگاه دولاب

  توسعه متروی تهران؛ ایستگاه دولاب

  متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه های عظیم خاورمیانه یاد میشود، حالا به روزهای اوج خود نزدیک شده و قرار است تا پایان سال 1399، دوازده ایستگاه جدید آن درخطوط 3،6 و 7 افتتاح شود. ایستگاه دولاب بین ایستگاه‌های آهنگ و ۱۷ شهریور قرار داشته و در هم‌افزایی با این ایستگاه‌ها همچنین ایستگاه‌های امیرکبیر و میدان قیام، شرایط دسترسی اهالی جنوب شرق تهران، خصوصاً شهروندان محله تاریخی دولاب به شبکه حمل و نقل ریلی درون شهری را به میزان قابل توجهی تسهیل خواهند کرد. این ایستگاه با هزینه ای بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان ساخته شده و دسترسی خط ۷ به بزرگراه امام علی (ع) و بالعکس را امکان پذیر کرده است.

 • پویش سه شنبه های بدون خودرو

  پویش سه شنبه های بدون خودرو

  پویش سه شنبه های بدون خودرو صبح امروز سه شنبه 12 اسفند 1399 با حضور پیروز حناچی شهردار تهران برگزار شد. تورج فرهادی شهردار منطقه 6، سید مهدی نادمی مدیرعامل سازمان بازنشستگی و جمعی دیگر از مدیران شهری نیز در این ویش حضور داشتند.

 • بازدید پذیرفته شدگان در آزمون دستیاران مدیرشهرداری تهران از مرکز آرادکوه

  بازدید پذیرفته شدگان در آزمون دستیاران مدیرشهرداری تهران از مرکز آرادکوه

  صبح امروز جمعی از پذیرفته شدگان در آزمون دستیاران مدیرشهرداری تهران از مرکز دفع پسماند آرادکوه بازدید به عمل آوردند.

 • موزه آثار طبیعی و حیات وحش هفت چنار

  موزه آثار طبیعی و حیات وحش هفت چنار

  موزه حیات وحش هفت چنار یکی از موزه‌های حیات وحش شهر تهران است. این موزه آثار طبیعی و حیات وحش هفت چنار در زمینی به مساحت ۷۶۹۳ متر مربع و زیربنای ۲۶۸۳ مترمربع در یکی از محله‌های قدیمی تهران به نام بریانک (در خیابان قزوین) واقع شده است. ساختمان موزه بنایی تاریخی متعلق به اوایل دهه قرن بیستم (دوره قاجاریه) است که در ابتدا به عنوان کارخانه برق شروع به کار کرد و پس از چند سال به کارخانه جوراب‌بافی تبدیل شد. علت نامگذاری منطقه هفت چنار به این نام، به وجود درخت چنار کهنسالی بازمی‌گردد که قطر آن به ۷ متر می‌رسد .این مجموعه ترکیبی از معماری قدیمی، فضای سبز و موزه حیات وحش است. ساختمان قدیمی و زیبای موزه را می توان جزء یکی از مفاخر معماری به یادگار مانده از اواخر دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی دانست. فضای سبز آن یادگاری از باغ های قدیمی و زیبای تهران است. موزه حیات وحش این مجموعه تلفیقی از نمونه های زنده و غیر زنده بی مهرگان، مهره داران، آبزیان، خزندگان، پرندگان و پستانداران است.

 • خانه مقدم، باارزش ترین خانه تهران

  خانه مقدم، باارزش ترین خانه تهران

  موزه مقدم یکی از بناهای تاریخی به جا مانده از زمان قاجار است که از نظر تاریخچه، معماری و اشیایی که در آن نگهداری می شوند، ارزش بسیار بالایی دارد. این موزه یکی از خانه‌های تاریخی شهر تهران است که به دلیل معماری زیبا و اشیای خاصی که در آنجا نگهداری می‌شوند، از محبوب‌ترین جاهای دیدنی تهران برای گردشگران داخلی و خارجی محسوب می‌شود.

 • موزه هنرهای دینی امام علی(ع)

  موزه هنرهای دینی امام علی(ع)

  موزه هنرهای دینی، در سال ۱۳۷۹ ساخته شد. سالی که به دلیل وجود دو عید غدیر در آن، به عنوان سال امام علی(ع) نامگذاری شده بود.این موزه سال ۸۲ به طور رسمی کار خود را آغاز کرد.بر خلاف تصور مرسوم ساختمان موزه دینی امام علی(ع) بنایی مدرن و حتی فراتر از آن پست مدرن است. فضایی که طراحی آن در همان لحظات نخستین ورود، شما را جذب می‌کند. در طراحی فضای داخلی این موزه هم از آثار تجسمی هنرمندان با موضوعات دینی استفاده شده است. بر اساس نامی که این موزه متبرک به آن است، تمامی فعالیت‌هایش مربوط به آثار دینی و مذهبی است که شامل تابلوهای نقاشی، نقاشی‌های قهوه‌خانه‌ای، آثاری مربوط به پرده‌خوانی و آثار خوشنویسی در رابطه با مسائل مذهبی است. موزه هنری امام علی(ع) شامل ۴ طبقه است که برای هر کدام از این طبقه‌ها مسئولیت ویژه‌ای تعریف شده است.

 • تور عکاسی پروژه های کوچک مقیاس منطقه 20

  تور عکاسی پروژه های کوچک مقیاس منطقه 20

  تور عکاسی پروژه های کوچک مقیاس منطقه 20 ویژه عکاسان خبری شنبه 09 اسفند ماه 1399 با همکاری مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران روابط عمومی شهرداری منطقه 20 و آژانس عکس تهران برگزار شد.

 • روز استراحت پاکبان

  روز استراحت پاکبان

  همزمان با ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر با همکاری جمعی از داوطلبان و اعضای سازمان های مردم نهاد شهر تهران، مسیر میدان ولیعصر (عج) تا پارک لاله توسط داوطلبان پاکسازی شد. در این مراسم محمدجواد حق شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران و حجت نظری رئیس ستاد سمن های شهر تهران نیز حضور داشتند و در حاشیه این مراسم از ۲۲ پاکبان برتر مناطق شهر تهران تقدیر به عمل آمد

 • افتتاح و بهره‌برداری از پروژه های سازمان میادین میوه و تره بار

  افتتاح و بهره‌برداری از پروژه های سازمان میادین میوه و تره بار

  آیین افتتاح و بهره‌برداری رسمی از پروژه‌های سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران (ساختمان متمرکز ستادی، 8 بازار جدید میوه و تره بار و یک خوابگاه کارگری) شنبه 9 اسفند 1399 با حضور دکتر خاوازی وزیر محترم جهاد کشاورزی، دکتر حناچی شهردار محترم تهران، و مهندس هاشمی ریاست محترم شورای اسلامی شهر در ساختمان جدید اداری سازمان مدیریت میادین برگزار شد.

 • ساختمان اداری جدید سازمان میادین میوه و تره بار

  ساختمان اداری جدید سازمان میادین میوه و تره بار

  ساختمان اداری سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران دارای 6 طبقه و زیربنای حدود 12000 مترمربع می باشد. سیستم سازه ای این ساختمان از نوع بتنی و در طبقات زیرزمین دیوار برشی و در سایر طبقات قاب خمشی می باشد و با عنایت به مساخت زیاد هرطبقه، سازه به صورت 3 بلوک مجزا کنار هم ساخته شده است. تاسیسات برقی این پروژه مجهز به برق اضطراری و سیستم CCTV بوده و تاسیسات مکانیکی مجهز به سیستم اعلام و اطفاء حریق می باشد.

 • توسعه متروی تهران؛ ایستگاه یادگار امام (ره)

  توسعه متروی تهران؛ ایستگاه یادگار امام (ره)

  متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه های عظیم خاورمیانه یاد میشود، حالا به روزهای اوج خود نزدیک شده و قرار است تا پایان سال 1399، دوازده ایستگاه جدید آن درخطوط 3،6 و 7 افتتاح شود. حال با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و لزوم فاصله گذاری اجتماعی در اماکن عمومی، دغدغه اصلی مدیران شهری ایجاد فضایی امن و به دور از هرگونه خطر برای شهروندان است و این امر میتواند با گسترش شبکه حمل و نقل ریلی شهری و ایجاد زیرساخت های ایمن فراهم شود. بر همین اساس قرار است ایستگاه متروی یادگار امام (ره) که به لحاظ استراتژیکی در نقطه ای مهم و حیاتی و در خط 6 متروی تهران قرار گرفته ، بزودی به بهره برداری برسد. گزارش تصویری زیر تنها گوشه ای از مجموعه تلاش های مهندسین ایرانی و همچنین مدیران شهری برای توسعه هرچه بیشتر این حمل و نقل ارزان و حیاتی را به تصویر کشیده است.

 • پلی که بود، پلی که نیست

  پلی که بود، پلی که نیست

  پل گیشا پلی در شهر تهران بود که در راستای بزرگراه جلال آل‌احمد ساخته شده و از روی اتوبان شهید چمران می‌گذشت. این پل با داشتن راه‌های فرعی، از بلندترین پل‌های فلزی سواره‌رو تهران به‌شمار می‌آمد که در دهه ۱۳۵۰ ساخته شده بود. رفت‌وآمد خودروهای سواری بر روی این پل تا ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ادامه داشت و در تیر همان سال به‌طور کامل جمع‌آوری شد. پس از جمع آوری این پل عملیات احداث زیرگذر گیشا آغاز شد و این پروژه در ۷ اسفند ماه ۱۳۹۸ به صورت آزمایشی به بهره برداری رسید.

 • نشست دورنگاه ارتباطات شهر تهران

  نشست دورنگاه ارتباطات شهر تهران

  نشست دورنگاه ارتباطات شهر تهران(شورای مدیران روابط عمومی شهرداری تهران) صبح یکشنبه 3 اسفند 1399 با حضور دکتر محمدی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در سالن خلیج فارس باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.

 • منطقه 9 در گذر زمان

  منطقه 9 در گذر زمان

  یکی از سیاست های اصلی شهرداری تهران در سال ۱۳۹۹ اجرای پروژه های کوچک مقیاس بر اساس سند توسعه محلات و مطالبات مردم است. با توجه به رویکردهای جدید مدیرت شهری و زیست پذیری شهر محلات تهران در حال توسعه و تغییر هستند که در قاب پروژه های بزرگ یا محله محور در دسترس شهروندان قرار میگیرد. این گزارش نمونه ای از این تغییرات در منطقه 9 شهرداری تهران است.

 • محله رنگ ها

  محله رنگ ها

  چند کوچه در نواحی مختلف منطقه 16 با مشارکت شهرداری و اهالی محل رنگی شد تا فضای رخوت و سستی را از این محل دور کند و روحیه اهالی آن را با رنگهای دیوار و کف بالا ببرد.

 • ایستگاه 116 آتش نشانی

  ایستگاه 116 آتش نشانی

  ایستگاه آتشنشانی شماره 116 در محله میرداماد تهران و خیابان شمس تبریزی جنوبی واقع شده است و به‌صورت شبانه‌روزی به مراجعه‌کنندگان خدمات ارائه می‌دهد و از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی مراکز مهمی مانند باغ موزه بانک مرکزی ایران و مرکز خرید آرین و همچنین جایگاه سوخت میرداماد، رستوران قصرموج، ایکات، شرکت کامتل و نامداران ارتباطات همراه قرار گرفته است. ساختمان جدید این مجموعه بزودی افتتاح می شود.

 • منطقه 8 در گذر زمان

  منطقه 8 در گذر زمان

  یکی از سیاست های اصلی شهرداری تهران در سال ۱۳۹۹ اجرای پروژه های کوچک مقیاس بر اساس سند توسعه محلات و مطالبات مردم است. با توجه به رویکردهای جدید مدیرت شهری و زیست پذیری شهر محلات تهران در حال توسعه و تغییر هستند که در قاب پروژه های بزرگ یا محله محور در دسترس شهروندان قرار میگیرد. این گزارش نمونه ای از این تغییرات در منطقه 8 شهرداری تهران است.

 • منطقه 7 در گذر زمان

  منطقه 7 در گذر زمان

  یکی از سیاست های اصلی شهرداری تهران در سال ۱۳۹۹ اجرای پروژه های کوچک مقیاس بر اساس سند توسعه محلات و مطالبات مردم است. با توجه به رویکردهای جدید مدیرت شهری و زیست پذیری شهر محلات تهران در حال توسعه و تغییر هستند که در قاب پروژه های بزرگ یا محله محور در دسترس شهروندان قرار میگیرد. این گزارش نمونه ای از این تغییرات در منطقه 7 شهرداری تهران است.

 • نشست خبری شهردار تهران

  نشست خبری شهردار تهران

  پیروز حناچی شهردار تهران صبح شنبه ۲۵/‏۱۱/‏۹۹‬ در نشست خبری با اصحاب رسانه به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

 • پروازدسته جمعی پهپادها در برج میلاد تهران

  پروازدسته جمعی پهپادها در برج میلاد تهران

  دومین همایش سراسری «پرواز دسته‌جمعی پهپادها» به‌مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی امروز (۲۲ بهمن) در برج میلاد تهران برگزار شد.در این مراسم که بیش از ۱۰۰ خلبان برجسته کشوری در زمینه پهپاد حضور داشتند.

 • راهپیمایی چهل‌ و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

  راهپیمایی چهل‌ و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

  مراسم راهپیمایی یوم الله۲۲ بهمن و جشن چهل‌ و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صبح چهارشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت خودرویی و موتوری برگزار شد.

 • پرواز ۱۷۹ فانوس در آسمان به یاد ۱۷۹ شهید بهمن ماه ۵۷

  پرواز ۱۷۹ فانوس در آسمان به یاد ۱۷۹ شهید بهمن ماه ۵۷

  همزمان با فرارسیدن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با مشارکت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه۹ و بنیاد رودکی ۱۷۹ فانوس در آسمان به یاد ۱۷۹ شهید بهمن ماه ۵۷ به پرواز درآمد .

 • تجدید میثاق شهردار تهران و مدیران شهری با بنیانگذار انقلاب اسلامی

  تجدید میثاق شهردار تهران و مدیران شهری با بنیانگذار انقلاب اسلامی

  تجدید میثاق شهرداری تهران با بنیانگذار انقلاب اسلامی، با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، محسن هاشمی رییس شورای شهر، اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از مدیران ارشد شهرداری تهران با همراهی حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی تولیت بیت امام (ره) ، یکشنبه 19 بهمن ماه 1399 برگزار شد.

 • باغ موزه نگارستان

  باغ موزه نگارستان

  باغ نگارستان بین سال‌های ۱۲۲۸-۱۲۲۲ هـ .ق. به فرمان فتحعلی‌شاه قاجار، با هدف ایجاد یک مرکز ییلاقی ـ حکومتی در خارج از دارالخلافه تهران ساخته شد. به دلیل وجود نقاشی‌ها و نگاره‌های متعددی از فتحعلی‌شاه و درباریان او در ساختمان‌های مختلف، این باغ به نگارستان شهرت یافت. این قصر ـ باغ در روزگار اولیه خود دارای وسعت زیادی بوده است، به گونه‌ای که طبق اسناد قاجاری دروازه جنوبی آن در ضلع شمالی میدان بهارستان واقع بوده و از طرف شرق به دروازه شمیران و از طرف غرب به خیابان صفی‌علیشاه منتهی می‌شده است. در این قصر ـ باغ عمارت‌ها و تالارهای باشکوهی چون عمارت دلگشا، تالار سلام، تالار قلمدان و چندین حوضخانه بر پا شده بود. باغ نگارستان رویدادهای تاریخی ـ سیاسی فراوانی را به خود دیده است که از جمله می‌توان به قتل دولتمرد آزاده ایرانی میرزا ابوالقاسم قائم مقام فراهانی به دست محمدشاه و عوامل او اشاره کرد.