• بازدید جمعی از نمایندگان مجلس و شورای شهر از بوستان های مادر و کودک

  بازدید جمعی از نمایندگان مجلس و شورای شهر از بوستان های مادر و کودک

  عصر چهارشنبه 21 اردیبهشت ماه 1400 جمعی از نمایندگان مجلس و شورای شهر از بوستان های مادر و کودک بازدید کردند. در این برنامه فاطمه قاسم پور رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی، زهرا شمس‌ احسان عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، جلال بهرامی معاون خدمات شهری شهرداری تهران، حسین نظری معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران، علی محمد مختاری مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران، امین سالاری پور شهردار منطقه 4، سید مهدی صباغ شهردار منطقه 15 و فاطمه تنهایی شهردار منطقه 8 از بوستان های مادر و کودک باغ سلیمانیه منطقه ۱۴، بوستان خلیج فارس منطقه ١٥ و پارک ترنج زندگی منطقه ٨ بازدید کردند.

 • بازدید شهردار تهران از کارخانه واگن سازی

  بازدید شهردار تهران از کارخانه واگن سازی

  ظهر سه شنبه ٢٠ اردیبهشت ماه ١٤٠١ علیرضا زاکانی و جمعی از مدیران شهری از کارخانه واگن سازی تهران بازدید کردند.

 • نشست خبری علیرضا زاکانی شهردار تهران

  نشست خبری علیرضا زاکانی شهردار تهران

  صبح دوشنبه 19 اردیبهشت ماه 1401 نخستین نشست خبری علیرضا زاکانی شهردار تهران با حضور جمعی از خبرنگاران رسانه های گروهی در بوستان گفتگو برگزار شد.

 • آستان دل ها؛ امامزاده زید(ع)

  آستان دل ها؛ امامزاده زید(ع)

  اگر گذرتان به بازار بزازهای تهران خورده باشد قطعا تابلوی راهنمای بقعه متبرکه امامزاده زید(ع) را هم دیده اید، امامزاده ای که نسبش به امام حسن مجتبی (ع) بازمی گردد.البته این بقعه علاوه بر اهمیت مذهبی اش به لحاظ تاریخی نیز اهمیت دارد و به عنوان سومین بقعه متبرکه تاریخی تهران شناخته می شود زیرا بخش هایی از این بنا به پیش از سلسله صفویه بازمی گردد. البته از آن دوران تنها صندوق روی مرقد مطهر باقی مانده و سایر قسمت های بقعه به دوران قاجار مربوط می شود. گنبدخانه آن در زمان فتحعلی شاه و صحن و ایوان ها در زمان ناصرالدین شاه ساخته شده و البته ، مقبره آخرین پادشاه زندیه یعنی لطفعلی خان نیز در ایوان جنب بقعه قرار گرفته است.

 • مراسم رونمایی از سامانه جامع املاک و مستغلات شهرداری تهران

  مراسم رونمایی از سامانه جامع املاک و مستغلات شهرداری تهران

  بعد از ظهر روز یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه با حضور احمد صادقی عضو شورای شهر تهران و ابوالفضل فلاح معاون مالی شهرداری تهران و محمد مقدم رییس حراست کل شهرداری تهران از سامانه جامع املاک و مستغلات شهرداری تهران رونمایی شد و این سامانه آغاز به کار کرد.

 • جلسه شورای معاونین با حضور شهردار تهران

  جلسه شورای معاونین با حضور شهردار تهران

  جلسه شورای معاونین شهرداری تهران امروز یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و تنی چند از مدیران شهری در ساختمان شهرداری تهران برگزار شد.

 • بیست و یکمین جلسه قرارگاه آسیب‌های اجتماعی تهران

  بیست و یکمین جلسه قرارگاه آسیب‌های اجتماعی تهران

  صبح یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ بیست و یکمین جلسه قرارگاه آسیب‌های اجتماعی تهران با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.

 • آیین یادبود نادر طالب زاده

  آیین یادبود نادر طالب زاده

  علیرضا زاکانی شهردار تهران عصر امروز شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ با حضور در مسجد بلال سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در آیین یادبود زنده یاد نادر طالب زاده شرکت کرد.

 • افتتاحیه هفته ملی سلامت در پارک شهر

  افتتاحیه هفته ملی سلامت در پارک شهر

  مراسم افتتاحیه هفته ملی سلامت عصر امروز شنبه هفدهم اردیبهشت ماه در پارک شهر تهران برگزار شد.

 • موزه ابگینه، گنجینه ادوار فرهنگی ایران

  موزه ابگینه، گنجینه ادوار فرهنگی ایران

  عمارت پرهیاهوی قوام السلطنه سیاست‌مدار معروف دوره قاجار و پهلوی سال‎هاست به گنجینه‌ای از آثار شیشه‌ای و سفالینه مربوط به ادوار مختلف فرهنگی ایران تبدیل شده است؛ عمارت زیبا و منحصربفردی که سه دهه مکان زندگی و کار وی بود اما بعد از مرگ قوام السلطنه سرنوشت دیگری یافت تا درنهایت در سال ۱۳۵۵ پروژه تغییر کاربری و تبدیل آن به موزه آبگینه و سفالینه‌های ایران آغاز شد. طراحی این موزه به مهندسان ایرانی و طراحی ویترین‌ها و معماری داخلی به معمار و مهندس مشهور اتریشی « هانس هولاین» سپرده شد. هانس در طراحی موزه از آثار برجسته تاریخی ایران مانند کاخ تچر، ستون‌های تخت جمشید، قوس‌های صفوی و کعبه زرتشت الهام گرفت و با اینکه ویترین‌ها و فضای کلی موزه به‌صورت مدرن طراحی شده‌اند؛ اما این طراحی‏ ها به فضای کلی ساختمان که بنایی سنتی است آسیب نزده و در هماهنگی کامل با آن قرار دارد.

 • هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه تهران

  هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه تهران

  صبح شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ طی مراسمی هجدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه تهران آغاز به کار کرد.این نمایشگاه تا ۲۳ اردیبهشت ماه در بوستان گفتگو برپا است.

 • مراسم افتتاحیه «هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه» تهران

  مراسم افتتاحیه «هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه» تهران

  مراسم افتتاحیه هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه، تجهیزات پارکی و صنایع وابسته تهران شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، اعضای شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.

 • تجلیل شهردار تهران از اعضای شورای شهر به مناسبت هفته شوراها

  تجلیل شهردار تهران از اعضای شورای شهر به مناسبت هفته شوراها

  علیرضا زاکانی، شهردار تهران به مناسبت ۹ اردیبهشت ماه، روز شوراها در نشست هم‌اندیشی با اعضای شورای شهر از این نمایندگان مردم تجلیل کرد.

 • کارخانه سیمان شهر ری

  کارخانه سیمان شهر ری

  کارخانهٔ سیمان شهرری که به عنوان یکی از قدیمی ترین کارخانه های ایران و نخستین خط تولید سیمان کشور از آن یاد می شود، در سال ۱۳۱۰ مطالعات اولیه زمین‌شناسی منجر به انتخاب محلی واقع در ۷ کیلومتری جنوب تهران آن زمان و در کنار کوه بی‌بی‌شهربانو گردید. کار احداث این واحد با سرمایه ۸ میلیون ریالی در ۸ دی ماه ۱۳۱۲ به پایان رسیده و بلافاصله بهره‌برداری از آن آغاز شد.

 • عمارت مسعودیه

  عمارت مسعودیه

  عمارت مسعودیه یکی از بناهای تاریخی مربوط به دوره قاجار است که پنج عمارت بزرگ دارد و در سال ۱۳۷۷ به ثبت آثار ملی رسیده است. عمارت مسعودیه به همراه باغ نگارستان، باغ لاله‌زار و باغ سردار ایروانی یکی از اماکنی است که در محدودۀ شمال حصار شاه طهماسبی تهران در عصر ناصری بنا شده و همچنان که خصوصیات باغ‌های ایرانی را داراست با نقش‌مایه‌ها و عناصری از معماری فرنگی مزین شده است. مجموعۀ عمارت مسعودیه شامل ۵ عمارت دیوانخانه، سفره‌خانه، حوضخانه، عمارت سید جوادی، عمارت مشیرالملکی و عمارت سردر، پُر است از گچ‌بری، کاشی‌کاری، خطاطی، نقاشی دیواری و به طوری کلی تزئینات نفیس، تقسیم‌بندی‌های فضایی و عملکردهای متنوع و موقعیت مکانی آن در محدودۀ میدان بهارستان که بسیاری از مهم‌ترین حوادث تاریخ معاصر را به خود دیده است از خصوصیات منحصر به فرد آن به شمار می‌آید. این مجموعه تاریخی دارای ۷ کتیبه است که دو کتیبه در سردر اصلی، یک کتیبه در سردر کالسکه‌رو، دو کتیبه در عمارت دیوان‌خانه و دو کتیبه نیز در عمارت مشیریه قرار دارد.

 • اقامه نماز عید سعید فطر در حرم عبدالعظیم الحسنی (ع)

  اقامه نماز عید سعید فطر در حرم عبدالعظیم الحسنی (ع)

  نماز عید سعید فطر، صبح سه‌شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ مصادف با اول شوال المکرم، با حضور اقشار مختلف مردم در حرم عبدالعظیم الحسنی (ع) شهر ری برگزار شد.

 • اقامه نماز عید سعید فطر در دانشگاه تهران

  اقامه نماز عید سعید فطر در دانشگاه تهران

  صبح روز سه شنبه ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، نماز عید سعید فطر با حضور مقامات لشکری و کشوری و اقشار مختلف مردم با امامت آیت‌الله کاظم صدیقی برگزار شد.

 • اقامه نماز عید سعید فطر در امامزاده صالح (ع)

  اقامه نماز عید سعید فطر در امامزاده صالح (ع)

  نماز عید سعید فطر صبح امروز سه شنبه سیزدهم اردیبهشت ماه 1401 مقارن با اول ماه شوال در امامزاده صالح (ع) برگزار شد.

 • مسابقات بسکتبال بانوان شهر تهران

  مسابقات بسکتبال بانوان شهر تهران

  سازمان ورزش شهرداری تهران اختتامیه مسابقات بسکتبال بانوان شهر تهران -جام رمضان- را در مجموعه ورزشی فاطمه الزهرا برگزار کرد. در مراسم اختتامیه این مسابقات زهرا شمس احسان؛عضو شورای اسلامی شهر تهران، حسین اوجاقی مدیر عامل سازمان ورزش و فاطمه تنهایی شهردار منطقه ٨ حضور داشتند.

 • جلسه بررسی وضعیت تهران در حوزه مواد مخدر و معتادین متجاهر

  جلسه بررسی وضعیت تهران در حوزه مواد مخدر و معتادین متجاهر

  جلسه بررسی و تبادل نظر پیرامون آخرین وضعیت تهران در حوزه مواد مخدر و معتادین متجاهر با حضور علیرضا زاکانی برگزار شد.

 • مراسم تدفین پیکر نادر طالب‌زاده

  مراسم تدفین پیکر نادر طالب‌زاده

  مراسم تدفین پیکر نادر طالب‌زاده صبح امروز یکشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ از مقابل مسجد بلال سازمان صدا و سیما تا بهشت زهرا(س) برگزار شد.

 • آیین اختتامیه مسابقات بسکتبال با ویلچر جانبازان و معلولین

  آیین اختتامیه مسابقات بسکتبال با ویلچر جانبازان و معلولین

  در این مراسم، قهرمانان مسابقات بسکتبال با ویلچر شهر تهران نیز معرفی شدند. بر این اساس، در جریان رقابت‌های یاد شده که با حضور ۸ تیم از مناطق ۷، ۱۴(با ۲ تیم)، ۱۷، ۱۸، ۱۹ و ۲۰ (با ۲ تیم)، طی روزهای ۱۰ و ۱۱ اردیبهشت ماه در مجموعه ورزشی قمر بنی هاشم (علیه السلام)، برگزار شد، تیم "مرحوم هاشمی" از منطقه ۱۹ مقام اول را به خود اختصاص داد، تیم "شهید بابایی" از منطقه ۲۰، عنوان دوم را کسب کرد و تیم باشگاه امام علی (علیه السلام) سوم شد.

 • نشست خبری مدیر اداره کل سلامت شهرداری تهران

  نشست خبری مدیر اداره کل سلامت شهرداری تهران

  صبح روز یکشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، مدیر اداره کل سلامت شهرداری تهران در حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برنامه های عملیاتی و میدانی اداره خود را در هفته سلامت شرح داد.

 • بیستمین همایش «عمری با قرآن» در فرهنگ‌سرای قرآن

  بیستمین همایش «عمری با قرآن» در فرهنگ‌سرای قرآن

  بیستمین همایش «عمری با قرآن» تجلیل از پیشکسوتان قرآنی شهر تهران جمعه ۹ اردیبهشت ماه با حضور مهرداد باقری رییس و جمعی از معاونان و مدیران سازمان فرهنگی هنری و تعدادی از فعالان قرآنی در فرهنگ‌سرای قرآن برگزار شد.

 • مراسم تجلیل از کارگران نمونه شهرداری تهران

  مراسم تجلیل از کارگران نمونه شهرداری تهران

  مراسم تجلیل از کارگران نمونه شهرداری تهران و ضیافت افطاری به مناسبت روز کارگر در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد. احمد وحیدی وزیر کشور، علیرضا زاکانی شهردار تهران، پرویز سروری نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در این مراسم حضور پیدا کردند.

 • گرامیداشت روز ملی خلیج فارس

  گرامیداشت روز ملی خلیج فارس

  مراسم ویژه گرامیداشت روز ملی خلیج فارس با حضور مدیران شهری و اقشار مردم در آمفی تئاتر شرقی مجموعه فرهنگی گردشگری دریاچه شهدای خلیج فارس، به همت سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار شد.

 • دیدار شهردار تهران با فعالان تولید دانش بنیان

  دیدار شهردار تهران با فعالان تولید دانش بنیان

  علیرضا زاکانی شهردار تهران عصر امروز نهم اردیبهشت ۱۴۰۱ با جمعی از فعالان تولید دانش بنیان دیدار و گفت و گو کرد.

 • بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

  بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

  بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم مصادف با ماه مبارک رمضان از تاریخ ۲۷ فروردین ماه لغایت ۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد.

 • خدمات شهرداری تهران در پایان روز قدس

  خدمات شهرداری تهران در پایان روز قدس

  شهرداری تهران در پایان روز قدس خدمات خود را در زمینه حمل و نقل عمومی و نظافت معابر شهر ارائه داد.

 • راهپیمایی روز قدس

  راهپیمایی روز قدس

  صبح روز جمعه ۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ مصادف با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، راهپیمایی روز قدس با حضور اقشار مختلف مردم در تهران برگزار شد.