• مراسم تکریم از بانوان شاغل

    مراسم تکریم از بانوان شاغل

    مراسم تکریم از بانوان شاغل در مراکز توانمندسازی کوثر و مشاغل خانگی با حضور مریم اردبیلی رئیس امور بانوان شهرداری تهران، عصر چهارشنبه ۳۱ فروردین ماه ۱۴۰۱در محل باغ موزه زندان قصر برگزار شد.

  • مرکز بهداشتی درمانی منطقه ۵ در لحظه افطار

    مرکز بهداشتی درمانی منطقه ۵ در لحظه افطار

    پرسنل شرکت شهر سالم، هفدهمین روز ماه مبارک رمضان را در مرکز بهداشتی درمانی منطقه ۵ شهرداری تهران در حین خدمت به شهروندان افطار کردند .

  • قلعه گبری

    قلعه گبری

    قلعه گبری علائین، یکی از قدیمی‌ترین قلعه‌هایی است که از دوران تاریخی پرشکوه ما باقی مانده است. این بنا در جنوب شرقی ری واقع شده است. گفته می‌شود که این قلعه نزدیک به ۲ هزار سال قدمت دارد و مربوط به دوره ساسانیان است. مساحت این بنای تاریخی و باستانی حدود ۳ هزار مترمربع است. متاسفانه در طول زمان برج و باروهای این قلعه تخریب شده است اما دیوارهای بلند آن که از خشت ساخته شده است، قوی و محکم بر جای مانده‌اند.

  • افطاری شهردار تهران با حضور خانواده شهدا

    افطاری شهردار تهران با حضور خانواده شهدا

    شامگاه روز سه شنبه ۳۰ فروردین ماه ۱۴۰۱، ضیافت افطاری با حضور شهردار تهران، خانواده های معزز شهدا در شهردای تهران برپا شد .

  • دومین جلسه قرارگاه توسعه حمل و نقل عمومی و پاک

    دومین جلسه قرارگاه توسعه حمل و نقل عمومی و پاک

    صبح امروز دومین جلسه قرارگاه توسعه حمل و نقل عمومی و پاک به ریاست علیرضا زاکانی شهردار تهران برگزار شد.

  • امضای تفاهم نامه همکاری مشترک وزارت نفت و شهرداری تهران

    امضای تفاهم نامه همکاری مشترک وزارت نفت و شهرداری تهران

    صبح سه شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین وزارت نفت و شهرداری تهران برگزار شد.

  • افطاری شهردار تهران با پاکبانان

    افطاری شهردار تهران با پاکبانان

    به مناسبت ماه مبارک رمضان، مراسم افطاری علیرضا زاکانی شهردار تهران با پاکبانان، دوشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ در بوستان بزرگ ولایت برگزار شد.

  • بازدید خبرنگاران از بوستان های مادر و کودک

    بازدید خبرنگاران از بوستان های مادر و کودک

    بعد از ظهر روز دوشنبه ۲۹ فروردین ماه ۱۴۰۱، خبرنگاران و اصحاب رسانه در حضور محمد علی مختاری مدیر عامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران از بوستان های مادر و کودک در مناطق ۱۴ و ۱۰ بازدید کردند.

  • به بهانه روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی

    به بهانه روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی

    به مناسبت ۲۹ فروردین روز جهانی بناها و محوطه‌های تاریخی برنامه بازدید از عمارت تاریخی موستوفی الممالک به میزبانی شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران و همکاری ستاد گردشگری شهرداری تهران، اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان تهران، آژانس عکس تهران و کمیته پیگیری خانه‌های تاریخی تهران، دوشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ برگزار شد .

  • نشست صمیمی فعالان فرهنگی و اجتماعی با شهردار تهران

    نشست صمیمی فعالان فرهنگی و اجتماعی با شهردار تهران

    جمعی از فعالان فرهنگی و اجتماعی پایتخت عصر روز یکشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ با شهردار تهران دیدار و گفت و گو کردند.

  • جلسه شورای شهرداران و رییس حراست کل شهرداری تهران

    جلسه شورای شهرداران و رییس حراست کل شهرداری تهران

    عصر روز یکشنبه ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۱، جلسه شورای شهرداران مناطق ۲۲ گانه به میزبانی شهرداری منطقه ۱۱ با حضور حسین نظری معاون هماهنگی امور مناطق و محمد مقدم رییس حراست کل شهرداری تهران و روسای حراست مناطق در موزه قرآن برگزار شد.

  • بازدید شهرداران مناطق و رییس حراست کل شهرداری تهران از موزه قرآن

    بازدید شهرداران مناطق و رییس حراست کل شهرداری تهران از موزه قرآن

    بعد از ظهر روز یکشنبه ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۱، شهرداران مناطق ۲۲ گانه تهران و حسین نظری معاون هماهنگی امور مناطق و محمد مقدم رییس حراست کل شهرداری تهران و روسای حراست مناطق از موزه قرآن بازدید به عمل آوردند.

  • آستان دل ها؛ امامزاده سید محمد نوربخش (ع)

    آستان دل ها؛ امامزاده سید محمد نوربخش (ع)

    پشت کوچه‌های تنگ، باریک و سرسبز محل پایین روستای «سولقان»، امامزاده‌ای مقدس و زیباست که به واسطه سریال «مسافری از هند» و مسلمان شدن «سیتا» بر سر زبان ها افتاد؛ امامزاده سید «محمد نوربخش» از عارفان، صالحان و نوادگان امام موسی کاظم(ع) که در قرن ۹ هجری قمری زندگی می‌کرد و پس از مبارزه و زندانی شدن و تبعید، سرانجام در روستای سولقان، به دیار باقی شتافت.

  • افطاری ساده روی پل طبیعت

    افطاری ساده روی پل طبیعت

    شب سوم از ویژه برنامه شاد و خانواده محور "باغ رمضان" در آستانه ولادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) در بوستان «آب و آتش» با حضور سالار عقیلی به همراه گروه کایر استقبال پرشور شهروندان برگزار شد.

  • دومین مرحله از طرح اهداء بسته‌های معیشتی به پاکبانان

    دومین مرحله از طرح اهداء بسته‌های معیشتی به پاکبانان

    در دومین مرحله از طرح اهداء بسته‌های معیشتی به پاکبانان خدوم و شریف شهرداری تهران، ۸ هزار بسته معیشتی با مشارکت شهرداری تهران، بسیج مستضعفین و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توزیع خواهد شد.

  • جشنواره بزرگ باغ رمضان

    جشنواره بزرگ باغ رمضان

    ویژه برنامه منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد به مناسبت ماه مبارک رمضان با عنوان «باغ رمضان» از ۲۰ فروردین ماه آغاز و تا ۱۲ اردیبهشت ماه ادامه دارد.

  • آیین گلریزان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد

    آیین گلریزان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد

    عصر روز جمعه ۲۶ فروردین ماه ۱۴۰۱، آیین گلریزان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد به همت سازمان ورزش شهرداری تهران و با حضور حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان و حسین اجاقی رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران و روسای فدراسیون های ورزشی و جمعی از ورزشکاران و قهرمانان و پیشکسوتان در زورخانه جوانمردان شهدای کن برگزار شد.

  • ضیافت افطاری با حضور خانواده های معزز شهدا

    ضیافت افطاری با حضور خانواده های معزز شهدا

    شامگاه روز پنجشنبه ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۱، ضیافت افطاری به همت سازمان زیباسازی شهرداری تهران با حضور خانواده های معزز شهدای آتش نشان و مدافع حرم و رضا صیادی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران در نگارستان برگ برپا شد .

  • حضور رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران در منطقه ۱۷

    حضور رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران در منطقه ۱۷

    صبح امروز پنج شنبه ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۱ مهدی عباسی رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران جهت رسیدگی و بررسی موضوعات شهری در شورای معاونین منطقه۱۷ حضور یافت و پس از اتمام این جلسه، جهت احصا مسائل و موضوعات شهرسازی به همراه رضا شنگی شهردار منطقه ۱۷ و سایر مدیران شهری به طور میدانی از سطح منطقه بازدید به عمل آورد و از نزدیک و چهره به چهره با شهروندان دارالشهدای تهران دیدار و گفت و گو کرد.

  • ضیافت شهر با کودکان شهر

    ضیافت شهر با کودکان شهر

    مراسم افطار ۱۵۰۰ کودک کار که با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، معاون خدمات شهری شهرداری تهران، جمعی از مدیران استانداری تهران و سازمان بهزیستی، رئیس فرهنگسرای اشراق، جمعی از مدیران شهرداری منطقه ۴ و هنرمندان در فرهنگسرای اشراق برگزار شد. در پایان مراسم دکتر زاکانی از مرکز واکسیناسیون فرهنگسرای اشراق بازدید کرد.

  • جشنواره رمضان برج میلاد

    جشنواره رمضان برج میلاد

    ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان هرشب از ساعت ۱۹ الی ۲ بامداد در مجموعه تفریحی گردشگری برج میلاد میزبان شهروندان تهرانی است.

  • نخستین همایش " مادر امت" در سالروز وفات حضرت خدیجه (س)

    نخستین همایش " مادر امت" در سالروز وفات حضرت خدیجه (س)

    شامگاه سه شنبه بیست و سوم فروردین ماه ۱۴۰۱ نخستین همایش "مادر امت" به مناسبت سالروز وفات حضرت خدیجه (س) با حضور مریم اردبیلی، مشاور شهردار در امور بانوان شهر تهران، فاطمه قاسم پور رئیس فراکسیون بانوان مجلس، فریبا علاسوند رئیس شورای عالی حوزه های علمیه بانوان، سوده نجفی عضو شورای شهر تهران و جمعی از زنان نخبه، مادران و همسران شهید در برج میلاد تهران برگزار شد

  • همایش چشم های آسمانی

    همایش چشم های آسمانی

    همایش پیشکسوتان اطلاعات عملیات یگان‌های رزم تهران، با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران و پیشکسوتان و رزمندگان ۸ سال دوران جنگ تحمیلی در فرهنگسرای بهمن برگزار شد.

  • پنجاه و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران

    پنجاه و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران

    صبح روز سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، پنجاه و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و معاونین شهردار و اعضای شورای شهر برگزار شد.

  • خیابان ۱۷ شهریور بعد از بازگشایی

    خیابان ۱۷ شهریور بعد از بازگشایی

    محور ۱۷ شهریور، حد فاصل خیابان صفا تا میدان امام حسین (ع) که پیاده‌راه بود، پس از بازدید چند تن از اعضای شورای شهر و با کسب مصوبات کمیته‌های تخصصی سازمان حمل‌ونقل و ترافیک به منظور افزایش ایمنی و سهولت تردد بازگشایی شد تا مردم و شهروندان این منطقه بتوانند راحت تر تردد کنند.

  • بی قانونی؛ مهمان ناخوانده

    بی قانونی؛ مهمان ناخوانده

    مشاهدات معمولی در کوچه و خیابان ها نشان می دهد که برچسب های تبلیغاتی روی در و دیوار خانه ها و مغازه ها و حتی کفپوش پیاده راه ها جاخوش کرده اند و باعث بوجود آمدن ناهنجاری های بصری در مناظر شهری و آزار شهروندان می شوند.این در حالی است که در ماده ۹۲ قانون شهرداری آمده است که شخص حقیقی یا حقوقی که این تخلف را مرتکب شود به ۲ تا ۱۸ میلیون تومان جریمه محکوم می شود.

  • لاله های باغ ایرانی

    لاله های باغ ایرانی

    بوستان باغ ایرانی با آن معماری سنتی خاصش این روزها میزبان شهروندانی است که به دور از آلودگی‌ها و ترافیک پایتخت، به مهمانی «لاله» ها رفته‌اند.گونه های رنگارنگ «لاله» به این فضای زیبا ، جلوه خاصی داده تا پایتخت نشینان، با دوربین های تلفن همراهشان آنها را ثبت و ماندگارتر کنند.

  • حال و هوای لحظه افطار در میدان امام حسین(ع)

    حال و هوای لحظه افطار در میدان امام حسین(ع)

    در ماه رمضان و در دقایق نزدیک به اذان مغرب و افطار مردم برای خرید از خانه بیرون می‌آیند. بعضی‌ها خودشان را به مساجد می‌رسانند و برخی هم برای افطار دسته جمعی به مکانی خاص می‌روند. در میدان امام حسین(ع) سازمان فرهنگی و هنری شهرداری و رادیو قرآن برنامه‌ای ترتیب داده است و از مردم این منطقه قبل و هنگام افطار میزبانی می‌کند.

  • تاریخ رها شده؛ مسجد حاج رجبعلی

    تاریخ رها شده؛ مسجد حاج رجبعلی

    مسجد حاج رجبعلی یکی از مساجد دیرینه سال تهران است که در گذر قدیمی درخونگاه و در محله سنگلج قرار دارد. این بنا که شامل مسجد، مدرسه و تکیه می شود توسط "رجبعلی" کدخدای گذر درخوانگاه در سال ۱۲۱۵ قمری به عمل استاد رستم معمارساخته شد و از سال‌ها قبل از انقلاب تا کنون خاندان ملامحمد جعفر شریعتمداری پیش نماز این مسجد بوده‌اند. به دلیل ارادت کدخدای درخونگاه به ملامحمد جعفر شریعتمداری، یکی از پسرانش را به عقد دختر او در آورد و در اثر این قرابت، این مسجد به همراه موقوفاتش وقف نوادگان دختری حاج رجب علی گردیده تا نسل در نسل دراین مسجد نماز بگذارند. این مسجد یکی از نخستین مساجد ایران و تهران است که دارای سقف بیضی شکل و به صورت ۳ ایوانه است.

  • اولین جلسه قرارگاه آسیب‌های اجتماعی تهران در سال جدید

    اولین جلسه قرارگاه آسیب‌های اجتماعی تهران در سال جدید

    اولین جلسه قرارگاه آسیب های اجتماعی شهر تهران در سال جدید صبح امروز یکشنبه ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۱ با حضور نمایندگان دستگاه های مسئول در حوزه جمع آوری معتادان متجاهر برگزار شد.