• نشست کمیته تخصصی اتوبوسرانی مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران

  نشست کمیته تخصصی اتوبوسرانی مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران

  نشست کمیته تخصصی اتوبوسرانی مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران با حضور بهرام نکاحی مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، احسان متولیان دبیرکل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران، رسول محمدی راستین مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی، پوریا محمدیان یزدی مدیرکل دفتر حمل و نقل و دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور، امین خلیلی معاون مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، مدیران عامل اتوبوسرانی شهرداری‌های کلانشهرها، نمایندگان شورای عالی استان‌ها و کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورایعالی استان‌ها، مدیران عامل شرکت‌های خودرو سازی داخلی کلانشهرها به میزبانی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران سه شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ برگزار شد.

 • اختتامیه جشنواره تهران کارتون

  اختتامیه جشنواره تهران کارتون

  عصر روز دوشنبه ۹ خرداد ماه ۱۴۰۱، مراسم اختتامیه جشنواره تهران کارتون با حضور رضا صیادی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران و معرفی آثار و هنرمندان برگزیده این جشنواره در نگارستان برگ برگزار گردید.

 • دیدار شهردار تهران با نخبگان منطقه ۱۳

  دیدار شهردار تهران با نخبگان منطقه ۱۳

  علیرضا زاکانی شهردار تهران عصر امروز دوشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۱ و در ادامه پویش قرار خدمت منطقه ۱۳ با نخبگان علمی، فرهنگی و اجتماعی این منطقه دیدار و گفت و گو کرد.

 • قرار خدمت؛ منطقه ۱۳

  قرار خدمت؛ منطقه ۱۳

  ظهر دوشنبه ۹ خردادماه ۱۴۰۱ علیرضا زاکانی در دهمین برنامه از پویش «قرار خدمت»، به همراه مدیران ارشد شهرداری به منطقه ۱۳ رفت.

 • نشست خبری سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران

  نشست خبری سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران

  صبح روز یکشنبه ۸ خردادماه ۱۴۰۱، نشست خبری سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با حضور یاسر احمدوند رییس سی و سومین نمایشگاه کتاب و معاون فرهنگی وزارت ارشاد و علی رمضانی مدیرعامل خانه کتاب در ساختمان خانه کتاب برگزار گردید.

 • رونمایی از سامانه املاک و مستغلات شهر تهران

  رونمایی از سامانه املاک و مستغلات شهر تهران

  عصر شنبه هفتم خرداد ماه ۱۴۰۱ از سامانه املاک و مستغلات شهر تهران با حضور ابوالفضل فلاح معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، مدیرعامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری و جمعی از مدیران شهری مناطق ۲۲گانه شهر تهران رونمایی شد.

 • بازدید اصحاب رسانه از پایانه جدید شرق

  بازدید اصحاب رسانه از پایانه جدید شرق

  صبح روز شنبه ۷ خردادماه ۱۴۰۱،محمدهادی علی‌احمدی شهردار منطقه ۱۳ و مهدی وحدت‌کار مدیرعامل سازمان پایانه‌ها و پارک‌سوارهای شهرداری تهران در حضور اصحاب رسانه از پایانه جدید شرق تهران بازدید کردند.

 • آیین پلاک‌کوبی هفت سردار شهید لشکر ۲۷ محمد رسول الله(ص)

  آیین پلاک‌کوبی هفت سردار شهید لشکر ۲۷ محمد رسول الله(ص)

  نامگذاری و آیین پلاک‌کوبی هفت سردار شهید لشکر ۲۷ محمد رسول الله (ص) در معابر شهرداری منطقه ۶ با حضور سرهنگ عزیز حسنی معاون هماهنگ‌کننده لشکر عملیاتی ۲۷ محمد رسول الله(ص)، جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران، مسعود رنجبریان شهردار منطقه ۶، معاونین شهرداری این منطقه، شریعت رئیس بنیاد شهید منطقه ۶ و ۷ و مصطفی باغبان از جانبازان سرافراز هشت سال دفاع مقدس شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ برگزار شد.

 • موزه هنرهای ملی ایران

  موزه هنرهای ملی ایران

  محل قدیمی حوضخانه باغ نگارستان ، سالهاست که نام «موزه هنرهای ملی» را یدک می کشد؛ بنایی که بخشی از باغ بسیار بزرگ نگارستان بوده که در دوره پهلوی با برخی از تغییر کاربری ها به وزارتخانه تبدیل شد که امروزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان برنامه و بودجه بخشی از آن محسوب می شود. همچنین در تاریخ به ثبت رسیده که در بالاخانه این حوضخانه، قائم مقام فراهانی در دوره محمدشاه قاجار به قتل رسیده است. این موزه در واقع نخستین موزه ایرانی است که در سال 1309 با هنر استاد طاهر بهزاد تبدیل به پاتوقی برای هنر نگارگری و مینیاتور شد.این اثر در تاریخ ۲۸ بهمن ۱۳۶۹ با شمارهٔ ثبت ۱۷۳۲ به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. یکی از دیدنی ترین اشیای این موزه«منبر» منبتی است که به همت هنرمندان ایرانی برای مسجد مسلمانان هامبورگ ساخته شده است.

 • نوزدهمین کنگره سرداران و ۳۰۰ شهید محله وصفنارد

  نوزدهمین کنگره سرداران و ۳۰۰ شهید محله وصفنارد

  همزمان با سالروز شهادت امام صادق(ع) روز جمعه ۶ خرداد ۱۴۰۱ نوزدهمین کنگره سرداران و ۳۰۰ شهید محله وصفنارد در جوار حرم مطهر شهدای گمنام زمزم با سخنرانی آیت‌الله احدی و دکتر علیرضا زاکانی شهردار تهران و با حضور آقای گل محمدی؛ مدیر آموزش و پرورش منطقه 17و آقای رضا شنگی؛ شهردار منطقه 17 برگزار گردید.

 • راند اول مسابقات سوپربایک کشور

  راند اول مسابقات سوپربایک کشور

  عصر امروز جمعه ششم خرداد ماه ۱۴۰۱ راند اول مسابقات سوپر بایک کشور به مناسبت سالرزو آزاد سازی خرمشهر با حضور مسئولان فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی و ورزشکاران در پیست آزادی برگزار شد.

 • اجتماع ۱۰۰ هزار نفری «سلام فرمانده»

  اجتماع ۱۰۰ هزار نفری «سلام فرمانده»

  همزمان با ایام هفته مقاومت، اجتماع بزرگ «سلام فرمانده» با حضور دهه هشتاد و نودی‌ها و خانواده‌هایشان همراه با اجرای سرود «سلام فرمانده» و دیگر سرودهای انقلابی پنج شنبه ۵ خرداد در ورزشگاه آزادی تهران در برگزار شد.

 • خدمات ویژه مترو تهران در مراسم سلام فرمانده

  خدمات ویژه مترو تهران در مراسم سلام فرمانده

  امین توکلی زاده معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران و مهدی شایسته مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران عصر روز پنجشنبه پنجم خردادماه با حضور در ایستگاه مترو ورزشگاه آزادی از خدمات و فعالیتهای صورت گرفته در خصوص مراسم سلام فرمانده از این ایستگاه بازدید میدانی به عمل آوردند.

 • مراسم یادبود شهید صیادخدایی

  مراسم یادبود شهید صیادخدایی

  مراسم یادبود شهید صیاد خدایی عصر پنجشنبه ۵ خردادماه ۱۴۰۱ در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (مجتمع سرچشمه) برگزار شد.علیرضا زاکانی شهردار تهران در این مراسم حضور پیدا کرد.

 • بهره برداری از پروژه عمرانی در منطقه ۵

  بهره برداری از پروژه عمرانی در منطقه ۵

  روز چهارشنبه ۴ خرداد ماه ۱۴۰۱، از پل سواره رو خیابان شهید سلیمی جهرمی در منطقه ۵ با حضور مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، شهردار منطقه ۵ و جمعی از شهروندان افتتاح گردید.

 • نشست رئیس سازمان حراست شهردای تهران با اعضای کمیسیون نظارت شورای اسلامی شهر تهران

  نشست رئیس سازمان حراست شهردای تهران با اعضای کمیسیون نظارت شورای اسلامی شهر تهران

  نشست مشترک رئیس سازمان حراست شهرداری با اعضای کمیسیون نظارت شورای اسلامی شهر تهران عصر روز سه شنبه سوم خردادماه در سالن اجتماعات شهید سید مرتضی رضاقدیری این سازمان برگزار شد.

 • مراسم تشییع پیکر شهید صیاد خدایی

  مراسم تشییع پیکر شهید صیاد خدایی

  مراسم تشییع پیکر سردار شهید مدافع حرم «صیاد خدایی» صبح سه‌شنبه، سوم خرداد ۱۴۰۱ از میدان امام حسین بسمت میدان شهدا با حضور پرشور مردم برگزار شد.

 • تهران خاکستری

  تهران خاکستری

  روز سه شنبه ۳ خرداد ماه ۱۴۰۱، کیفیت هوای تهران با شاخص ۲۱۲ در وضعیت بسیار ناسالم قرار دارد و ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون باعث بروز این وضعیت شده است. در این شرایط احتمال بروز عوارض جدی بر سلامت افراد جامعه افزایش می‌یابد بنابراین افراد باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج ازمنزل خودداری کنند. هم اکنون ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوا حاکی از این است که شاخص کیفیت در برخی مناطق تهران در محدوده خطرناک قرار دارد و منطقه ۲۱ با شاخص ۵۰۰ دارای بالاترین شاخص و بدترین وضعیت کیفیت هواست. مناطق ۹، ۱۰ و ۱۳ نیز با شاخص‌های ۳۶۰، ۳۵۶ و ۳۲۴ در وضعیت خطرناک قرار دارند.

 • توسعه متروی تهران؛ ایستگاه پرند

  توسعه متروی تهران؛ ایستگاه پرند

  متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه های عظیم خاورمیانه یاد می شود، حالا به روزهای اوج خود نزدیک شده و قرار است در آینده ای نه چندان دور و به همت دستگاه های ذیربط، ایستگاه پرند که به لحاظ استراتژیک یکی از ایستگاه های مهم و حیاطی مترو به شمار میرود، به بهره برداری برسد. گزارش تصویری زیر تنها گوشه ای از مجموعه تلاش های مهندسین ایرانی و همچنین مدیران شهری برای توسعه هرچه بیشتر این حمل و نقل ارزان و حیاتی را به تصویر کشیده است.

 • تور ادبی چهار خانه

  تور ادبی چهار خانه

  تور ادبی گردشگری به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی به همت ستاد گردشگری و شرکت توسعه فضاهای فرهنگی با بازدید از خانه موزه های اخوان ثالث، فروغ فرخزاد، سیمین و جلال و نیما یوشیج با حضور علاقمندان به شعر و ادبیات فارسی روز یکشنبه اول خردادماه برگزار شد.

 • بزرگداشت سردار شهید مصطفی کلهری

  بزرگداشت سردار شهید مصطفی کلهری

  شامگاه روز یکشنبه ۱ خرداد ماه ۱۴۰۱، در آستانه سالگرد آزادسازی خرمشهر، بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد شهادت سردار مصطفی کلهری فرمانده گردان سید الشهدا(ع) و از زندانیان سیاسی پیش از انقلاب اسلامی در زندان قصر با حضور خانواده و همرزمان آن شهید و جمعی از فرماندهان نیروهای مسلح در باغ موزه قصر برگزار گردید.

 • بازدید اصحاب رسانه از مرکز یاورشهر

  بازدید اصحاب رسانه از مرکز یاورشهر

  صبح روز شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، احمد احمدی صدر مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران به همراه اصحاب رسانه از مرکز یاورشهر بازدید کردند. در مرکز یاورشهر ۳۲۴ فرد دارای اعتیاد ساکن هستند و این مرکز دارای ۷ بند با ظرفیت ۶۰ تخت در هر بند است.

 • آغاز مرمت و باز زنده سازی خانه وثوق الدوله

  آغاز مرمت و باز زنده سازی خانه وثوق الدوله

  صبح امروز شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱با حضور دکتر سید احمد علوی، رئیس کمیته گردشگری و میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران و دکتر محمد مویدی، مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران عملیات اجرایی مرمت و باز زنده سازی خانه وثوق الدوله در محل این عمارت آغاز شد.

 • اجتماع بزرگ سپاهیان محمد رسول‌الله (ص)

  اجتماع بزرگ سپاهیان محمد رسول‌الله (ص)

  به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد، اجتماع بزرگ سپاهیان محمد رسول الله(ص) در جوار حرم امام راحل و با حضور سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران، روز جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ برگزار شد.

 • اجتماع بزرگ نوجوانان غرب تهران در پویش سلام فرمانده

  اجتماع بزرگ نوجوانان غرب تهران در پویش سلام فرمانده

  پویش «سلام فرمانده» در ادامه فعالیت خود به میزبانی شهرداری منطقه ۲۲ تهران، پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ در محوطه غربی دریاچه شهدای خلیج فارس با حضور کودکان و نوجوانان دهه هشتاد و نودی با اجرای این سرود برگزار شد.

 • چهارمین نمایشگاه خودروی تهران

  چهارمین نمایشگاه خودروی تهران

  چهارمین نمایشگاه خودرو تهران بعد از ۳ سال وقفه به خاطر شیوع کرونا، با حضور ۲۵ شرکت خودروساز داخلی و چند شرکت مونتاژ کننده خودرو آغاز به کار کرد و تا ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ در نمایشگاه بین‌ المللی شهر آفتاب، پذیرای عموم مردم و علاقه‌مندان به صنعت خودرو خواهد بود.

 • دیدار سفیر ایران در قطر با شهردار تهران

  دیدار سفیر ایران در قطر با شهردار تهران

  حمیدرضا دهقانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در قطر صبح امروز پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، با حضور در ساختمان شهرداری تهران با علیرضا زاکانی شهردار تهران دیدار و گفت و گو کرد.

 • آدرنالین پارک

  آدرنالین پارک

  اولین آدرنالین پارک کشور در پارک پرواز منطقه ۲ تهران عصر روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ افتتاح شد. بانجی جامپینگ با ارتفاع ۴۰ متر، سویینگ (تاب غول‌آسا) با ارتفاع ۳۰ متر، ادونچر پارک، تشک پرش از ارتفاع، زیپ لاین، اسلک لاین، هایلاین، ترامپولین، فلو آرتز، یورو بانجی از امکانات این مجموعه می‌باشد.

 • جلسه کاهش زمان صدور پروانه

  جلسه کاهش زمان صدور پروانه

  جلسه کاهش زمان صدور پروانه روز پنج شنبه ٢٩ اردیبهشت ماه ١٤٠١ با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.

 • مراسم ورود ۲۰ ون‌ ویژه به ناوگان خدمات‌رسانی به معلولان و جانبازان

  مراسم ورود ۲۰ ون‌ ویژه به ناوگان خدمات‌رسانی به معلولان و جانبازان

  مراسم ورود ۲۰ ون‌ ویژه به ناوگان خدمات‌رسانی به معلولان و جانبازان صبح روز پنجشبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ با حضور شهردار تهران علیرضا زاکانی برگزار شد.