تیتر یک پرونده

 • از ملک‌مهرداد بهار تا سیروس گرجستانی در قطعه ۸۸

  به بهانه ۵۰ سالگی بهشت‌زهرا/۵

  از ملک‌مهرداد بهار تا سیروس گرجستانی در قطعه ۸۸

  شهر: ملک مهرداد بهار، فرزند ملک‌الشعرای بهار، نخستین چهره سرشناسی است که در قطعه هنرمندان بهشت‌زهرای تهران به خاک سپرده شد با این حال خواب ابدی ملک مهرداد در این قطعه چندان هم آرام نبود.

 • سکوت خاموش زندگی

  به بهانه ۵۰ سالگی بهشت زهرا /۴

  سکوت خاموش زندگی

  شهر: جایی در دل شهر است اما وقتی واردش می‌شوی انگار نه‌فقط صفحه‌های زمان که موقعیت مکانی‌ات هم ورق می‌خورد. اینجا بیشتر شبیه لوکیشن‌ فیلم‌های ساخته‌شده بر اساس داستان‌های چارلز دیکنز است. سنگ‌هایی افراشته، صلیب‌های بلند و تاریخ و واژگان لاتین حک‌شده روی سنگ‌قبرها. خیابان سرد و بی‌روحی که حامل غم کهنه ملموسی است. باور کنی یا نه، این گورستان‌های پنهان‌شده در پشت دیوارهای بلند با آن سنگ‌قبرهای ۱۵۰-۱۰۰ ساله لابلای درخت‌های پیر و قارقار کلاغ‌های پیرتر می‌توانند یک جاذبه گردشگری باشند، اگر کسی به فکرشان باشد، فعلا که شبیه همان قصه‌های متروک و غمزده کتاب‌هاست.

 • هزینه کفن و دفن در بهشت زهرای تهران چقدر است

  به بهانه ۵۰ سالگی بهشت زهرا /۳

  هزینه کفن و دفن در بهشت زهرای تهران چقدر است

  شهر: بر اساس اعداد و ارقامی که شورای شهر تهران در سال ۱۳۹۷ درباره بهای خدمات قابل عرضه در سازمان بهشت زهرا (س) تصویب کرده است، کفن و دفن چیزی در بهشت زهرا (س) چیزی در حدود پنج میلیون تومان هزینه دارد.

 • روزانه ۵۰ تا ۷۰ هزار نفر به بهشت زهرا تردد می کنند

  به بهانه ۵۰ سالگی بهشت زهرا /۲

  روزانه ۵۰ تا ۷۰ هزار نفر به بهشت زهرا تردد می کنند

  شهر: رئیس سازمان بهشت زهرا می گوید که تلخ ترین سال بهشت زهرا در ۵۰ سال گذشته سال ۱۳۹۸ است و بحران کرونا سخت ترین و طولانی ترین بحرانی است که این سازمان تا به حال با آن روبرو شده است.

 • قطعه۱، ردیف ۱ و قبر شماره ۱ بهشت زهرا چه کسی دفن شده است

  به بهانه ۵۰ سالگی بهشت زهرا / ۱

  قطعه۱، ردیف ۱ و قبر شماره ۱ بهشت زهرا چه کسی دفن شده است

  شهر: میانه‌های دهه ۴۰ بود که مسیر درگذشتگان تهرانی‌ها از آرامستان‌های مجاور امامزاده‌های تهران و حوالی مثل امامزاده علی‌اکبر چیذر، ابن بابویه و امامزاده عبدالله و شاه عبدالعظیم شهرری؛ امامزاده صالح تجریش و آرامستان‌های محلی مثل مسگرآباد؛ امامزاده اهل بن علی ؛ آرامستان شمیران و ظهیرالدوله به سمت بهشت‌زهرا، آرامستان تازه تاسیس پایتخت تغییر مسیر داد تا جمع درگذشتگان دور هم جمع باشد.