ابلاغ دستورالعمل کمپین همسایه هم توسط معاون شهردار تهران

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اینکه دستورالعمل ارتقاء فرهنگ آپارتمان نشینی در ذیل کمپین همسایه هم ابلاغ شده است، گفت: این کمپین ابعاد مختلف میدانی و تبلیغاتی داشته و در سطح مناطق شهر تهران، در دو بخش تسهیل‌گری (۸ شهرک) و ترویج‌گری (۲۲ محله مناطق ۲۲ گانه) برگزار خواهد شد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شهردای تهران، محمدرضا جوادی یگانه پیرو دستور شهردار تهران مبنی بر ابلاغ پروژۀ ارتقاء فرهنگ آپارتمان نشینی،که همچنین دستوراالعمل اجرای آن نیز ابلاغ شده است، بیان کرد: این کمپین، با داشتن شوراهای هماهنگی و سیاستگذاری که وظیفۀ برنامه‌ریزی‌ها، سیاستگذاری‌های ستادی را بر عهده دارند و همچنین دبیرخانه‌های منطقه‌ای که مسئولیت هماهنگی و نظارت بر فرایند اجرای طرح را در هر منطقه برعهده خواهد داشت، فعالیت خواهد کرد.

وی افزود: این کمپین در سه حوزۀ قوانین و حریم خصوصی، همسایگی و مشارکت و محیط زیست با تاکید بر مدیریت و کاهش پسماند اجرا می شود که بر تغییر رفتار شهروندان، به منظور ارتقای رفتارهای شهروندی ایشان، متناسب با سبک زندگی در شهرهای جدید و در جهت مسائل و چالش‌ها شهری و اجتماعی تاکید دارد.

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه مباحث قوانین و حریم خصوصی در این طرح شامل قوانین و توافقات، حقوق و مسئولیت‌ها و تعاملات و روابط مطلوب است، تصریح کرد: در مبحث همسایگی و مشارکت ۴ محور بهداشت، نظافت و زیباسازی محیط همسایگی، توجه به اقشاری همچون سالمندان، کودکان و زنان در محیط همسایگی، تقویت روابط همسایگی در عین توجه به ملاحظات مربوط به زندگی در کلانشهر تهران و ایجاد بسترهای شناسایی مسائل مشترک و تقویت روحیه مطالبه‌گری و مشارکتی مورد تائید است.

وی اظهار داشت: در موضوع محیط زیست و مدیریت و کاهش پسماند، فعالیت گروه‌های هدف مختلف در حوزۀ های کاهش تولید پسماند و بهره‌گیری از الگوهای مصرف کیسه های پارچه ای و تفکیک صحیح پسماند و استفاده از ظرفیتهای جدید برای تحویل پسماند خشک، مشارکت و توسعه فضاهای سبز محیطی و برگزاری فستیوال های محله‌ای با رویکرد توسعۀ ایده های محیط زیستی از جمله هوای پاک، زمین پاک و ... مطرح شده است.

جوادی یگانه خاطرنشان کرد: تیم‌های تسهیلگری در هرمنطقه در راستای تشکیل گروه‌های کوچک محلی، پویش‌های محلی و اجرای فعالیت‌های خرد اجتماع‌محور فعالیت کرده و کمک می‌کند تا مشارکت مردمی در طرح انجام شود، همچنین تمامی مناطق ۲۲ گانه برای اجرای بخش ترویجگری دارای کارویژه‌های متناظر با سه محور طرح هستند؛ در مناطق این گروه، محور «قوانین و حریم خصوصی» فعالیت ویژۀ بخش ترویجگری است.

۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۰
کد خبر: 7990

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =