۲ درصد از خودروهای تهرانی در آزمون صوت رد شدند

شهر: طی ۱۱ ماه گذشته، یک میلیون و ۳۶ هزار گواهی معاینه فنی صادر شده که ۲۶۴ هزار گواهی آن مربوط به معاینه فنی برتر است.

حسین مقدم، مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران در گفتگو با شهر، ضمن اعلام مراجعه یک میلیون و ۵۲۳ هزار خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران از ابتدای سال تا پایان بهمن ۱۳۹۹، بیان کرد: این آمار در مقایسه با سال گذشته تغییری نداشته است. در حال حاضر روزانه ۶ هزار دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه می‌کنند.

او در ادامه اضافه کرد: از این آمار، یک میلیون و ۹۴ هزاردستگاه خودرو مربوط به مراجعات اول بوده که ۱۷ درصد از آن در آزمون آلایندگی گازهای خروجی از اگزوز، ۱۱ درصد در آزمون همراستایی چرخ ها، ۴درصد در آزمون کمک فنر، ۱۴ درصد در آزمون تست ترمز و ۱۶درصد به عیوب ظاهری مردود شده‌اند.

به گفته مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران؛ در مجموع ۳۷ درصد از خودروها به علت نقص فنی موفق به اخذ معاینه فنی در مراجعه اول نشده‌اند.

مقدم با بیان اینکه در ۱۱ ماه گذشته، یک میلیون و ۳۶ هزار گواهی معاینه فنی صادر شده که ۲۶۴ هزار گواهی آن مربوط به معاینه فنی برتر است، افزود: در مجموع در حدود ۲۶ درصد از خودروهای مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی شهر تهران دارای معاینه فنی برتر هستند.

او درباره آمار مراجعه خودروهای سنگین، توضیح داد: از ابتدای امسال تا بهمن؛ ۱۳ هزار و ۱۳۰ دستگاه خودروی سنگین به مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین مراجعه کرده است. شهر تهران از بضاعت سه مرکز معاینه فنی تک خطه  مختص خودروهای سنگین برخوردار بوده که دو مرکز آن در توقفگاه های شرکت واحد واقع شده است.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران در ادامه با اشاره به آغاز آزمون شدت صوت در مراکز معاینه فنی شهر تهران از دهم آبان، بیان کرد: از ابتدای شروع این آزمون تا پایان بهمن، ۵۷ هزار و ۳۶۴ دستگاه خودرو آزمون شده که ۶۸۸ دستگاه به دلیل شدت صوت بالاتر از حد مجاز مردود شده‌اند. 

به گزارش شهر، شهروندان می‌توانند جهت مدیریت زمان و به حداقل رساندن معطلی با استفاده از سیستم نوبت دهی اینترنتی با تعیین وقت قبلی به مرکزمورد نظر مراجعه کنند. این سامانه در حال حاضر از طریق سامانه تهران من و سایت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران در دسترس است. همچنین شهروندان جهت اطلاع از آخرین وضعیت کاری مراکز، قبل از مراجعه به سایت رسمی ستاد معاینه فنی خودروهای تهران مراجعه کنند. شهروندان در مدت زمان اداری می‌توانند در صورت هرگونه سوال با سامانه پاسخگو ۹۶۰۰۶۰۰۰ تماس حاصل کنند.

خبرنگار: ملیکا هاشمی

۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵
کد خبر: 8704

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =