اجرای پویش ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی در منطقه ۱۶

شهردار منطقه ۱۶، با تاکید به اجرای پویش آپارتمان نشینی (ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی)، کلیه واحدهای شهرداری منطقه را ملزم به همکاری، هم افزایی و مشارکت شهروندان در برگزاری این پویش کرد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری پیمان پورنصر شهردار منطقه ۱۶،  از برگزاری دو رویداد و پویش مناسب محله علی آباد جنوبی (محله پایلوت) در راستای اجرای طرح ارتقاء فرهنگ آپارتمان نشینی خبر داد و گفت: امروزه با افزایش شهر نشینی و تراکم جمعیت، آپارتمان نشینی توسعه یافته و این موضوع مستلزم رعایت قوانین و مقررات خانه های آپارتمانی می باشد، لذا در راستای ارتقاء فرهنگ آپارتمان نشینی، این منطقه طی فروردین ماه سال جاری اقدام به برگزاری دو رویداد در محله پایلوت علی آباد جنوبی نموده است.

پورنصر افزود: یکی از اهداف این پویش، ارتقاء فرهنگ آپارتمان نشینی شهروندان با تأکید بر مدیریت و کاهش پسماند است که این موضوع با هم افزایی محلی، افزایش مشارکت اجتماعی شهروندان و مسئولیت پذیری آنها قابل اجرا می باشد.

محمدمهدی پورآقایی معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۶، نیز در این باره خاطر نشان کرد: منطقه ۱۶ با اجرای دو رویداد گذر زیبا با محوریت مشارکت و همسایگی در مجتمع مسکونی امیرکبیر واقع در محله علی آباد جنوبی و نیز پویش اجرای مسابقه ۱۶ سوالی در خصوص بایدها و نبایدهای مربوط به قوانین و مقررات آپارتمان نشینی با محوریت قوانین و حریم خصوصی در مجتمع یاس در راستای ارتقاء فرهنگ آپارتمان نشینی و ساکنین محلی قدم برداشت.

او در ادامه گفت: پویش گذر زیبا با رنگ آمیزی دیوارها، کاشت گل و گیاه در باغچه و تهیه گلدان با استفاده از مواد و وسایل دور ریختنی با مشارکت ساکنین مجتمع و اعضای تیم ترویجگری در محله و اهدای هدایا به ساکنین فعال توسط مسئولین منطقه ای و همچنین پویش اجرای مسابقه ۱۶ سوالی به صورت کتبی و شفاهی با مشارکت ساکنین با استفاده از توزیع بروشور تهیه شده از مشکلات اهالی مجتمع و اهدای جایزه به برگزیدگان مسابقه توسط مسئولین منطقه ای در محله علی آباد جنوبی برگزار شد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه در پایان خاطر نشان کرد: این طرح به منظور جلب مشارکت حداکثری جامعه محلی و همچنین اجرای فعالیت های آموزشی و ترویجی با استفاده از دارایی ها و وضعیت محله توسط اعضای تیم ترویجگری در محله علی آباد جنوبی برگزار شد.

عراقی مدیر اداره آموزش های شهروندی نیز با اشاره به اهمیت مسأله همسایه داری و رعایت حقوق دیگران گفت: این موارد از جمله مهمترین موضوعاتی است که عدم رعایت آن ها باعث بوجود آمدن برخی از مشکلات آپارتمان نشینی می شود، به همین دلیل آگاهی از فرهنگ آپارتمان نشینی یک امر ضروری است.

او با تاکید بر ضرورت ارتقاء رفتار مرتبط با حقوق متقابل شهروندی در این پویش بیان کرد: از آن جایی که همواره در مجتمع های مسکونی و آپارتمان ها شاهد بروز اختلافاتی از جنس حقوق شهروندی هستیم امیدواریم با اجرای این پویش در مسیر اصلاح این رفتارها و بهبود روابط همسایگی گام های اساسی برداریم.

۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۲
کد خبر: 10757

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =