انتشار گزارش طرح «کاپ» در وب سایت سازمان جهانی متروپلیس

به تازگی گزارش طرح کاپ به عنوان یکی از ۴۱۳ پروژه برتر مدیریت شهری در وب‌سایت رسمی سازمان جهانی متروپلیس منتشر شد و مورد توجه متخصصان شهری قرار گرفت.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند؛ سازمان جهانی مترو پلیس متولی انجمن جهانی شهرهای بزرگ و کلانشهرهاست. این سازمان به عنوان مرکز و بستر کلانشهرها برای ارتباط، به اشتراک گذاشتن تجربیات و بسیج در طیف گسترده ای از موضوعات محلی و جهانی عمل می کند. این مجمع 141 دولت محلی و شهرداری را از سراسر جهان گرد هم آورده است.

در امتداد این ماموریت، پلتفرم آنلاینی موسوم به USEبه عنوان ابتکاری از سازمان متروپلیس مطرح شد که به ارتقای توسعه شهری پایدار اختصاص یافته و برنامه ها، پروژه ها و سیاست های موفق جهانی را به نمایش می گذارد. ثبت تجربه موفق کلانشهرها در پلتفرم USE می تواند آن ها را به یکدیگر متصل و تجارب را به نحو شایسته به اشتراک بگذارد.  

در این راستا، شهرداری تهران و به طور خاص سازمان مدیریت پسماند اولین گزارش خود را با محوریت یک برنامه ابتکاری برای به حداقل رساندن تولید زباله و به حداکثر رساندن بازیافت منابع با نام طرح کاهش پسماند (کاپ) در این پلتفرم منتشر کرده است.

با توجه به اینکه پروژه های موفق شهرداری های مختلف در این پلتفرم ثبت و به اشتراک گذاشته می شود و تاکنون نزدیک 413 پروژه موفق در این پلتفورم ثبت شد، کاپ توانسته یکی از این 413 پروژه برتر شهری ثبت شده باشد.

این گزارش بر روی صفحه Community News و News Feed و صفحه اصلی متروپلیس و همچنین توئیتر در تیتر اول قرار دارد و با توجه به چند وجهی بودن پروژه و اینکه چندین هدف از اهداف توسعه پایدار را پوشش می دهد با بازخورد مثبت و خوبی مواجه شده است.

در کل، این تجربه به عنوان یک تجربه موفق، مبتکرانه و شایان توجه در مقیاس کلان شهر مطرح شد که می تواند با توسعه ظرفیت های شهری بر اساس بستر دانش و منابع، زمینه ای برای ایجاد شهرهای پایدار فراهم آورد.

۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۴
کد خبر: 11332

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =