احداث حوضچه های جدید رسوبگیر در منطقه ۱۴

شهردار منطقه ۱۴ از احداث حوضچه های جدید رسوبگیر به منظور جلوگیری از آب گرفتگی های احتمالی معابر در آستانه فصل پاییز خبر داد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۴، کامبیز مصطفی پور شهردار منطقه با بیان اینکه پاکسازی و لایروبی انهار و کانالهای آب از فعالیت های مداوم شهرداری منطقه است که با توجه به نزدیک شدن به فصول بارشی سال، به صورت جدی تر انجام می شود، گفت: در همین راستا علاوه بر لایروبی، پاکسازی نهرها و کانال ها  نسبت به احداث حوضچه های رسوبگیر در انهار منطقه نیز اقدام شده است.

مصطفی پور با بیان اینکه در حال حاضر ۵ تله زباله گیر وحوضچه رسوب گیر در محدوده تقاطع خاوران با شیرازی، محلاتی با امام علی(ع)، میدان مالک اشتر، تقاطع محلاتی وخیابان نسترن، تقاطع خیابان کوثر و خسروی در حال بهره برداری است،  از احداث حوضچه رسوبگیر جدید در بزرگراه امام علی(ع) نیز خبرداد.

مصطفی بور گفت:  با احداث این حوضچه که در مرز شبکه های فرعی با اصلی جمع آوری آب های سطحی قراردارد، از ورود رسوبات و زباله های خشک به شبکه اصلی جلوگیری خواهد شد.

 شهردار منطقه با تاکید بر اینکه حوضچه های رسوب گیر از جمله مهم ترین سازه های ضروری به منظور جدا کردن رسوبات همراه جریان ورودی به کانال های انتقال آب هستند، از برنامه ریزی برای احداث ۶ حوضچه رسوبگیر دیگر نیز در نقاط منطقه چون تقاطع خیابان های نبرد با پیروزی، افراسیابی باپیروزی، پرستار با پیروزی، کریمشاهیان با پیروزی،  نبرد با محلاتی و تقاطع خیابان های خاوران و مخبر به عنوان برنامه های تعیین شده و در دستور کار شهرداری منطقه خبر داد.

او با اشاره به اینکه  با اجرایی شدن این طرح تعداد حوضچه های رسوبگیر منطقه به ۱۲ حوضچه افزایش می یابد، خاطرنشان کرد: طرح جامع مدیریت آب های سطحی به منظور مهار و جمع آوری آب های سطحی از طریق احداث کانال، حوضچه های رسوبگیر ،رسوب برداری، پاکسازی انهار، کانالها و ساماندهی مسیل ها و با هدف  افزایش رضایت شهروندی در برنامه ریزی مدیریت شهری منطقه قرار دارد.

۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۷
کد خبر: 12924

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =