مناسب سازی ۱۲ هزار کیلومتر پیاده رو و ۸ هزار معبر بدون پیاده رو

شهر: شهردار تهران درباره مناسب سازی معابر تهران گفت: در تهران ۱۲هزار کیلومتر پیاده رو داریم که باید مناسب سازی شوند و این در حالی است که ۸ هزار کیلومتر معابری در تهران داریم که پیاده رو ندارند.

به گزارش خبرنگار شهر، علیرضا زاکانی، شهردار تهران در حاشیه جلسه تقدیر از مدال آوران پارالمپیک در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که قهرمانان کشورمان درد دل هایی داشتند، شهردار تهران چقدر می تواند پاسخگوی این درد دل ها باشد؟ تاکید کرد: ما با همه وجود در خدمت عزیزان قهرمان هستیم و افتخار می کنیم که به گرامی داشت غیرت، بزرگی و عظمت آنها بپردازیم.

او ادامه داد: دغدغه ها و خواسته های این عزیزان فراتر از موضوعات شخصی خودشان بود. مناسب سازی شهر، ایجاد زمینه تلاش و فعالیت معلولان و جانبازان و ایجاد تسهیلات برای آنها و... موضوعاتی بود که توسط عزیزان ورزشکار مطرح شد که امیدواریم با تمام وجود نوکری آنها را بکنیم و آنچه در شان این بزرگواران هست را فراهم کنیم.

شهردار تهران در پاسخ به این سوال که چه قولی برای مناسب سازی شهر برای تردد آسان تر معلولان می دهید؟ گفت: 12هزار کیلومتر پیاده رو داریم که باید مناسب سازی شوند. 8 هزار کیلومتر معابری در تهران داریم که پیاده رو ندارند. به تبع باید توجه مضاعفی نسبت به این 8هزار کیلومتر صورت گیرد. این موضوع جز کلان پروژه هایی است که در شهر دنبال خواهیم کرد و ان شاالله ثمره آن را شهروندان خواهند دید.

علیرضا زاکانی افزود: رویکرد جدیدی در شهرداری تهران حاکم است و یکی از ویژگی های این رویکرد میدان داری مردم در عرصه های شهر بر مدار نخبگان است.

او خاطرنشان کرد: چون موضوع ورزش یکی از وجوه بارز ایجاد نشاط، تندرستی و زمینه ورزش قهرمانی و اعتلای ایران اسلامی است به این موضوع توجه ویژه ای می کنیم که در محلات ظرفیت هایی را مهیا کنیم که بر محور نخبگان و اسطوره های ورزشی باشد و بتوانیم شبکه جدیدی را در شهر ایجاد کنیم که در این مدار هم اصالت و اصلیت با مردم است و هم نخبگان محور این تغییر و تحول خواهند بود و کار به دست آنها ایجاد خواهد شد.

شهردار تهران گفت: یعنی ما هر وعده ای بخواهیم بدهیم یک قطره از دریای کاری که نیاز هست صورت بگیرد را می توانیم به لطف خدا انجام بدهیم. اما وقتی ملت به میدان بیایند، کارهای زیادی انجام می دهند و وقتی بر مدار اندیشه و فکر، نخبگی و پیشتازی قهرمانان باشد جهت و مسیر آن مایه افتخار خواهد شد.

۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۳
کد خبر: 13040

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =