بازید از پروژه‌های مدیریت شبکه سیلاب شهر تهران

شهر: معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران صبح امروز از پروژه های مدیریت شبکه سیلاب شهر تهران بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار شهر، بازدید عباس شعبانی معاون فنی و عمران شهرداری تهران امروز -۲۲ مهر ۱۴۰۰- از پروژه‌های مدیریت شبکه سیلاب شهر تهران از شرقی ترین نقطه این شبکه یعنی در منطقه اصفهانک ۱۷ شهریور در حالی آغاز شد که معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران قرار است در یک نیم روز از ۱۰ نقطه از این شبکه بازدید به عمل آورد.

پروژه نگهداشت شبکه مدیریت سیلاب های شهر تهران، احیا و ساماندهی رودخانه های شهری و شبکه سیلاب های شهری بر اساس طرح جامع مدیریت آبهای سطحی برنامه پنج ساله سوم شهری از جمله پروژه هایی است که عباس شعبانی از آن بازدید کرد.

پروژه اصفهانک ساماندهی سرشاخه تونل شهریور است که از سال ۹۵ شروع و تمدید قرارداد آن در سال ۱۴۰۰ انجام شده است.

با حضور معاون فنی و عمران شهرداری تهران مقرر شد عملیات عمرانی این بخش تا روز یکشنبه به پایان رسیده و تحویل شهرداری شود.

گفتنی است مجری این طرح ها شرکت خاکریزآب معاونت فنی و عمران شهرداری تهران است.

پروژه آریانفر یکی دیگر از نقاط گلوگاهی سیلاب پرخطر در تهران محسوب می‌شود که شعبانی از آن بازدید کرد در گذشته و با بارش های حداقلی، خانه شهروندان این محله پر از آب میشده است که به همین دلیل رفع این گلوگاه از اهمیت بسیاری برخوردار است.  

پروژه آریانفر هم اکنون در دستور اجرایی معاونت فنی و عمران شهرداری قرار دارد و ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. با اتمام این پروژه مشکلات و معضلات محدوده مرتفع خواهد شد.

پروژه قلقلی دیگر پروژه ای است که معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از آن بازدید کرد که به دلیل کف شستگی و از بین رفتن دیواره های کانال اجرای آن در دستور کار قرار گرفت. این پروژه از ۱۹ خرداد امسال شروع شده و ۱۳ درصد پیشرفت داشته است. معاون فنی و عمران شهرداری تهران با رفتن به داخل کانال قلقلی از شرایط کف و دیواره های آن بازدید کرد.

در سالهای قبل در زمان بارندگی آب های سطحی از بزرگراه جناح به میدان آزادی سرریز شده و میدان آزادی به استخری در غرب تهران تبدیل شده بود به همین جهت ساخت پروژه رفع آبگرفتگی و مدیریت سیلاب میدان آزادی در دستور کار قرار گرفت و به مرحله بهره برداری رسید. شعبانی در بخش دیگری از بازدید های خود به این پروژه نیز سرکشی کرد.

معاون فنی و عمران شهرداری تهران همچنین از پروژه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی سرشاخه اکباتان بازدید کرد. این پروژه به دلیل معارضانی که دارد با روندی کند اجرا شده است که مقرر شد با تمهیدات لازم این مشکلات با رایزنی ‌ وتعامل با دستگاه های مختلف به سرعت حل شود.

۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
کد خبر: 13620

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =