هماهنگی شهرداری تهران و دولت در سطح بالایی است/ پرچم خدمتگزاری در دستان آیت‌الله رئیسی است

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران درباره جزئیات جلسه آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور و زاکانی شهردار تهران و معاونانش توضیح داد.

به گزارش شهر، عبدالمطهر محمدخانی، رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌ الملل شهرداری تهران با اشاره به برگزاری جلسه آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور با علیرضا زاکانی، شهردار تهران و معاونان شهردار بیان کرد: این جلسه به میزبانی رئیس جمهور برگزار شد.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌ الملل شهرداری تهران عنوان کرد: از همان ابتدای فعالیت آقای زاکانی در کسوت شهردار تهران شاهد همراهی و هماهنگی بین شهرداری تهران و دولت سیزدهم بودیم به طوری که بنا به دعوت انجام شده، شهردار تهران در جلسات هیئت دولت شرکت می‌کند که حاکی از تعامل خوب بین دولت و شهرداری تهران است.

محمدخانی ادامه داد: جلسه شورای معاونین شهردار تهران با رئیس جمهور نیز بر همین اساس و بنا به پیشنهادی بود که از قبل مطرح شده بود که در نهایت این جلسه روز گذشته با حضور آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور، غلامحسین اسماعیلی، رئیس دفتر رئیس جمهور و شهردار تهران و معاونان شهردار برگزار شد.

او بیان  کرد: در ابتدایی این جلسه شهردار تهران گزارش جامع و کاملی را از وضعیت اداره  شهر و مشکلات در حوزه ‌های مختلف مطرح کرد و در ادامه نیز ۳ تن از معاونان شهردار تهران(معاون شهرسازی، خدمات شهری، حمل‌ و نقل و ترافیک) مطالبی را در جلسه ارائه کردند.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌ الملل شهرداری تهران با اشاره به صحبت‌ های زاکانی در جلسه با رئیس جمهور اضافه کرد: شهردار تهران در این جلسه با بیان اینکه پرچم خدمتگزاری در دستان آقای رئیسی است تأکید داشت که شهرداری تهران خود را مکلف به همراهی با دولت می‌داند. همچنین در جلسه، شهردار  تهران در رابطه با معدل سنی معاونان و شهرداران مناطق عنوان کرد که معدل سنی معاونان ۴۵ سال و شهرداران ۴۱ سال است که این مسئله نشان از جوان‌گرایی در سطح مدیریت شهری است.

محمدخانی ادامه داد: در این جلسه شهردار تهران به موضوع ترافیک، آلودگی هوا، وضعیت حمل‌ و نقل عمومی و فرسودگی ناوگان حمل‌ و نقل اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد که در این دوره دولت سهم خود را در حوزه حمل‌ و نقل بپردازد.

او عنوان کرد: شهردار تهران در ادامه جلسه به مسئله مدیریت واحد و یکپارچه شهری تأکید داشت.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌ الملل شهرداری تهران در ادامه با اشاره به اظهارات آیت الله رئیسی، رئیس جمهور در جلسه با شهردار تهران و معاونان شهردار گفت: در این جلسه رئیس جمهور تأکید کرد که دولت و شهرداری تهران باید از فرصت طلایی فراهم شده در راستای خدمت رسانی به نحوه مطلوب برای حل مشکلات ساختاری و تاریخی پایتخت استفاده کنند.

محمدخانی اضافه کرد: موضوع مدیریت واحد و یکپارچه شهری از دیگر مواردی که بود که مورد تأکید رئیس جمهور قرار داشت و آیت الله رئیسی عنوان کرد که به صورت جدی این مسئله پیگیری و تبدیل به اسناد الزام آور شود.

او با بیان اینکه در این جلسه بر حفاظت از محیط زیست اشاره شد، افزود: در این جلسه رئیس جمهور درباره سوداگران در حوزه‌ های مختلف به ویژه مسکن صحبت ‌های را مطرح کرد و با توجه به روحیه  شهردار تهران مبنی بر پاکدستی و فساد ستیزی تأکید کرد که این فرصت خوبی است تا شهرداری تهران اقدامات لازم را برای جلوگیری در این بخش انجام دهد. توجه به محله محوری و استفاده از ظرفیت مساجد برای حل مشکلات شهروندان تهرانی سایر مواردی بود که در جلسه رئیس جمهور با شهردار تهران و معاونینش مطرح شد.

منبع: تسنیم

۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۲
کد خبر: 14826

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =