استقبال رئیس جمهور از آغاز طرح مدیریت واحد شهری

معاون خدمات شهری شهرداری تهران موضوعات مهم مطرح شده مدیران شهری را با رئیس جمهور در حوزه خدمات شهری تشریح کرد.

جلال بهرامی معاون خدمات شهری شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهر؛ در تشریح جزئیات دیدار مدیران شهری پایتخت با آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور گفت:معاون خدمات شهری شهرداری تهران افزود: پنجشنبه در جلسه با رئیس‌جمهور شهردار محترم تهران با ارائه گزارشی ۲۰ دقیقه‌ای درباره مدیریت شهری با افق ۱۰ ساله آغازگر جلسه بود و زمانی که صحبت‌های دکتر زاکانی به پایان رسید  رئیس‌جمهور از معاونان دعوت کرد اگر نکته ای دارند اعلام کنند.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران ادامه داد: قرار بر صحبت معاونان شهرداری تهران نبود اما ازآنجایی‌که جناب رئیسی مجدانه تأکید داشت که از سوی معاونان شهردار تهران نیز مطالبی بیان شود بعد از معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران بنده به‌عنوان معاون خدمات شهری صحبت کردم.

بهرامی بیان کرد: خدمت رئیس‌جمهور عرض کردم شاید ما محدودیت بودجه‌ای داشته باشیم و توقع اینکه بخواهیم بودجه‌ای سریع به شهرداری تهران تزریق شود درست نباشد، اما معاونت خدمات شهری بیشترین ارتباط روزمره را با مردم دارد و تعطیلی ندارد که  بخشی از هزینه‌ای که روزانه انجام می‌شود با یک وحدت رویه قابل کاهش است و این وحدت رویه در قالب اجرای طرح مدیریت واحد شهری است.

او با تأکید بر این مطلب که رئیس‌جمهور دستور داد تا تعهدات فی‌مابین دولت و شهرداری احصاء و مشخص شود هرکدام از طرفین چه تکلیف قانونی دارند، افزود: در بخشی دیگر بیان کردم شاید نتوان تمام مدیریت واحد شهری را یک‌روزه جا انداخت و آغاز کرد اما آغاز آن از جا انداختن آن مهم‌تر است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران ادامه داد: آغاز مدیریت واحد شهری با چند دستگاهی است که بیشترین ارتباط را با شهرداری دارند که اگر این اقدام انجام شود در کمترین میزان حدود ۳۰ درصد کاهش هزینه‌های خدمات شهری را در داخل تهران خواهیم داشت.

بهرامی بیان کرد: این بدین معنا نیست که ۳۰ درصد هزینه‌ها کاهش پیدا کند و کمتر پول خرج می‌کنیم، تعریف این کاهش ۳۰ درصدی این‌گونه است که ۳۰ درصد کیفیت خدمات افزایش پیدا می‌کند که آقای رئیس‌جمهور نیز از این موضوع استقبال کرد.

او افزود: اقدامی که قرار است سال بعد انجام شود همین امسال به سرانجام می‌رسد که در کار بسیار اثرگذار است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران ادامه داد: درخواست من از رئیس‌جمهور این بود باوجود موافقت و مخالفت‌هایی که بر روی طرح مدیریت واحد شهری است کمکی از سوی رئیس‌جمهور انجام شود تا این موضوع با اولویت دستگاه‌هایی که بیشترین ارتباط را با شهرداری تهران دارند آغاز شود که رئیس‌جمهور از این موضوع استقبال کرد و در چند نوبت در سخنان خود به این موضوع اشاره کرد و دستوراتی نیز صادر شد که اگر نیازی به تهیه لایحه برای ارائه به مجلس بود اقدام‌های لازم انجام شود.

او بیان کرد: رئیس‌جمهور درباره تمام موضوعات خیلی امیدوارانه صحبت کرد و به نظر من اگر بتوانیم مدیریت واحد شهری را آغاز کنیم فارغ از چند سالی که زمان می‌برد تا به سرانجام برسد بسیار تأثیرگذار است.

او بیان کرد: مواردی ازاین‌دست نیز در حوزه خدمات شهری شهرداری تهران وجود دارد که اگر رخ دهد هزینه طرح‌های شهرداری کاهش و در مقابل آن نیز کیفیت کار افزایش پیدا می‌کند و در حال حاضر هم که بیشترین همدلی بین دولت ، مجلس و شهرداری وجود دارد بهترین زمان این اقدام است.

انتهای پیام/

۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۱
کد خبر: 14863

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =