جلسه مشترک دولت و شهرداری نویدبخش تحول در مدیریت شهری است/ عزم دولت بر انجام تکالیف قانونی حوزه حمل‌ونقل

سید مجتبی شفیعی درباره جلسه دیدار روز پنجشنبه -۴ آذر ۱۴۰۰- شهردار تهران و معاونان او با رئیس جمهور، توضیحاتی ارائه کرد.

سیدمجتبی شفیعی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهر، درباره جلسه دیدار تیم مدیریت شهری دوره ششم با ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشور، بیان کرد: این جلسه بسیار پراهمیت بود. مدت بسیاری از آخرین جلسه رئیس جمهور با مدیریت شهر تهران می‌گذشت. نفس تشکیل این جلسه برای ایجاد تحول مثبت در حوزه مدیریت شهری، امید بخش است چرا که بسیاری از برنامه‌های کلان مدیریت شهری به ویژه در زمینه حمل و نقل از جهت تأمین منابع و کمک‌های دولت برای توسعه زیرساخت‌های حمل و نقلی در شهر تهران، وابسته به حمایت‌های دولتی است.

معاون شهردار تهران ضمن اشاره به عدم ارائه کمک‌های دولتی در چند سال گذشته، عنوان کرد: ۱۱ یا ۱۲ سال است که یک دستگاه اتوبوس هم از سمت دولت به شهرداری تحویل داده نشده است.

شفیعی در ادامه بیان کرد: در این جلسه علاوه بر توضیحات کاملی که شهردار تهران درباره ظرفیت ها، مشکلات و نیازهای شهرداری تهران درباره تعامل شهرداری با دولت مطرح کرد، بنده نیز چند نکته را خدمت رئیس جمهور بیان کردم و او هم با روی گشاده پذیرای مسائل بود و با دقت فراوانی وارد تعدادی از جزئیات مسائل شد.

او به تأکید و دستور رئیس جمهور مبنی بر انجام تکالیف قانونی دولت در جهت حمایت از موضوعات مدیریت شهری به ویژه حمل و نقل اشاره کرد و افزود: این امر بزرگ‌ترین اتفاقی است که اگر اجرایی شود، بهبود وضعیت حمل و نقل و ترافیک شهر تهران رخ خواهد داد.

معاون شهردار تهران ضمن اشاره به تأکیدات و دغدغه‌های مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیرشان درباره موضوع ترافیک، گفت: اگر دولت به تعهدات قانونی گذشته خود نظیر پرداخت مطالبات به روز نشده شهرداری (هزاران میلیارد تومان) در حوزه حمل و نقل، انجام تکالیف قانونی دولت در حوزه حمایت از توسعه حمل و نقل عمومی و زمینه‌های تأمین مالی، تخصیص بخشی از جرائم رانندگی وصول شده از طرف دولت (سال‌هاست عدد قانونی تکلیفی را  به شهرداری پرداخت نمی‌شود)  و بسیاری از امکانات و ظرفیت‌هایی که در حوزه تأمین منابع در اختیار دولت است و می‌تواند برای توسعه حمل و نقل عمومی و زیرساخت‌های حمل و نقلی شهر تهران هزینه کند، جامعه عمل بپوشاند، نوید بخش یک تحول بزرگ در حوزه حمل و نقل شهر تهران خواهد بود.

شفیعی در ادامه خبر داد که معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، دستور رئیس جمهور درباره لایحه‌های بعدی اجرایی کشور را دنبال می‌کند تا این لایحه‌ها تبدیل به برنامه و تخصیص منابع تبدیل شود و درنهایت شهروندان تهرانی از برکات آن بهره مند شوند.

او شایعاتی مبنی بر تغییر ساعت اجرای طرح ترافیک از روز دوشنبه -۸ آذر ۱۴۰۰- را رد کرد و توضیح داد: همچنان مصوبه شورای ترافیک شهر تهران به این صورت است که گام دوم تغییرات ساعت اجرای طرح ترافیک منوط به بازگشایی کامل مراکز آموزشی است. باتوجه به اینکه تغییر خاصی در روز دوشنبه هفته جاری قرار نیست اتفاق افتد، شهروندان نگرانی بابت تغییر ساعت اجرای طرح ترافیک نداشته باشند.

۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۴
کد خبر: 14850

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =