نمایشگاه شهر آفتاب به دلیل عدم استفاده در حال از بین رفتن است

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: نمایشگاه شهر آفتاب به دلیل عدم استفاده، تعطیل شده و این سرمایه ملی در حال از بین رفتن است و این درحالی است که نمایشگاه بین‌المللی تهران جز آلودگی هوا و تحمیل ترافیک به آن منطقه کارایی دیگری ندارد.

به گزارش خبرنگار شهر، مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران سه شنبه- ۹ آذر ۱۴۰۰- پس از پایان جلسه شورا در جمع خبرنگاران ضمن یادآوری و گرامیداشت سالگرد شهید مدرس که اسوه نمایندگان مجلس و مردم است، گفت: نمایندگان هم باید واقعا دنباله رو چنین شخصیت های ارزنده ای باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص بودجه سال ۱۴۰۱ که در آن ردیف بودجه‌های شهرداری حذف شده است بیان کرد: پیش از این در جلسات و نامه‌نگاری‌ از طرف شورا و جلسات معاونین شهرداری، از همکاران در برنامه و بودجه خواسته بودیم ردیف بودجه‌های مربوط به شهرداری را افزایش دهند، اما متاسفانه آنچه تحت عنوان بودجه ۱۴۰۱ شهرداری به دولت رفته است، حذف تمام تبصره‌ها و ماده‌هایی بوده که پیش بینی کرده بودند به شهرداری‌های کل کشور پرداخت شود.

چمران در خصوص علت این امر توضیح داد: اینگونه گفته شد، چون مجلس یک درصد به ارزش افزوده اضافه کرده است پس شهرداری‌ها دیگر نیازی ندارد و این ردیف بودجه حذف می‌شود یک کار غیر منطقی و غیرکارشناسی است.

او اضافه کرد: از ابتدا ارزش افزوده همواره متعلق به شهرداری‌ها بوده است و جایگزین تجمیع عوارض شهرداری آمده بود و بعد گفته شد که تجمیع عوارض برداشته می شود و به جای آن مالیات بر ارزش افزوده جایگزین می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه اکثر شهرداری های کشور برای پرداخت حقوق کارمندان و رفتگران با مشکل مواجه هستند، افزود: باید تمامی موارد حذف شده در دولت اصلاح شود و  امیدواریم این کار انجام شود، در غیر این‌صورت به نارضایتی‌های بیشتر مردم خواهد انجامید.

چمران درباره نمایشگاه شهر آفتاب به عنوان بزرگ‌ترین نمایشگاه کشور گفت: این نمایشگاه با بودجه بالا و با زیربنای بسیار خوب و با پیش بینی نیازمندی هایی مانند هتل، فروشگاه و سالن در حال ساخت بوده است اما به دلیل عدم استفاده تعطیل شده است و این سرمایه ملی دارد از بین می‌رود و این درحالی است که نمایشگاه بین‌المللی تهران جزو آلودگی هوا و تحمیل ترافیک به آن منطقه کارایی دیگری ندارد.

او عنوان کرد: با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام داده بودیم  بنا بود به تدریج این نمایشگاه‌ها به شهر آفتاب منتقل شود که متاسفانه اجرایی نشد و الان هم جز خسران چیز دیگری ندارد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران درخصوص اختیار شورا برای انتقال نمایشگاه بین‌المللی تهران به شهر آفتاب گفت: براساس بندی که وجود دارد شورا می تواند از ادامه فعالیت مشاغل مزاحم جلوگیری کند، و در سال های گذشته این اتفاق افتاد و یکی از نمایشگاه ها تعطیل شد.

چمران بیان کرد: فعالیت نمایشگاه بین‌المللی تهران هم در حال حاضر سبب تشدید آلودگی هوا و مزاحمت می‌شود و طبق مصوبه‌های موجود در دولت و شورای شهر باید این نمایشگاه در تهران تعطیل شده و برنامه‌های نمایشگاهی همه در نمایشگاه شهر آفتاب برگزار شود.

۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۱
کد خبر: 15003

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =