آغاز اجرای «طرح رصد» در منطقه ۲

اعضای شورای سلامی شهر تهران در راستای اجرای طرح رصد ضمن بازدید از محلات فرحزاد و اسلام آباد، در نشست تخصصی با جمعی از افراد تاثیرگذار، نخبگان و منتخبان محلات و مدیران شهری به بررسی مسائل و نیازهای شهری در محلات منطقه۲ پرداختند.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۲، محمد آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در این نشست گفت: طرح رصد طرحی هدفمند و کاربردی است تا با استفاده از نظرات نخبگان و معتمدان محله‌ها، مسایل شناسایی و اولویت بندی شده و به صورت هدفمند در مسیر کاهش مشکلات شهری و توسعه محلات تصمیم گیری شود.
او با بیان اینکه با اجرای طرح رصد  ۳۰موضوع مشترک در بین مناطق شناسایی شده است،گفت: شناسایی و اولویت بندی این نیازها در سیاستگذاری و تخصیص منابع  متناسب با نیازهای واقعی محلات تاثیر گذار خواهد بود.
میثم مظفر، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران نیز ایجاد بستر برای مشارکت شهروندان  را از رویکردهای شورای ششم برشمرد و افزود:  طرح شهروند بازرس یکی از استراتژی هایی است که می تواند با ایجاد بهره مندی از پتانسیل های مردمی ،تحول بنیادینی در محلات ایجاد کند.
او با اشاره به اینکه در طرح رصد ۷۳ مساله در منطقه ۲ شناسایی شد و برخی از محلات منطقه نیازمند توجه ویژه ای هستند، گفت: در قالب طرح ساماندهی روددره های فرحزاد، این ظرفیت های ارزشمند شهری باید به فضاهای زندگی بخش در منطقه تبدیل شود.
نرگس معدنی پور، رییس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران نیز در ادامه این نشست با اشاره به رویکرد شورای ششم در ایجاد بستر برای مشارکت اجتماعی شهروندان، گفت:  نگاه شورای شهر بر این است که در این دوره ۴ ساله از طریق حضور در محلات و تعامل با شهروندان، مشکلات محلات را شناسایی کرده  و در نهایت سیاستگذاری و برنامه ریزی برای رفع مسائل براساس اولویت ها  انجام شود.
او رویکر اجتماعی و فرهنگی در سیاستگذاری ها را از ویژگی های شورای ششم برشمرد و افزود: نگاه عدالت محور در ایجاد سرانه های ورزشی و فرهنگی، مدیریت اوقات فراغت و تفریحات سالم ،ترویج سبک زندگی اسلامی- ایرانی ، نگاه پیشگیرانه  به آسیب های اجتماعی و  توجه به کارکرد خانواده از رویکردهای شورای شهر است .
علی اصغر قائمی عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر هم گفت: شهر موجودی زنده است  که با مسائل نو مواجه شده و برهمین اساس، شورای شهر و مدیریت شهری نیاز دارد تا برای رفع نیازها و تصمیم گیری ها اطلاعات به روزی داشته و با مسائل از نزدیک آشنا شود.
او با اشاره به ضرورت مشارکت مردم در مدیریت شهر بیان کرد: بر همین اساس، شورای شهر به دنبال این است تا با استفاده از روش های توسعه یافته، بستر مشارکت شهروندان را در همه حوزه های شهری فراهم کند.
مهدی صالحی، شهردار منطقه دو نیز در این نشست به تشریح  اولویت نیازها و مسائل منطقه پرداخت و گفت: تکمیل شبکه حمل و نقل عمومی و ساماندهی روددره های فرحزاد و درکه از جمله مباحث مهم در منطقه است که نیازمند حمایت ویژه شورای شهر است.
او با بیان اینکه محلات فرحزاد و اسلام آباد و برخی از محلات جنوبی منطقه نیز جزو مناطق هدف در بحث بافت فرسوده به شمار می روند، گفت: امید می رود با راهکارهای موثر و حمایت شورای شهر شرایط محیطی این محلات ارتقا پیدا کند.

۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰
کد خبر: 15289

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =