مسئولین فنی و بازرسی وزارت بهداشت باید گزارشات را انتقال می دادند

مهدی داوری از ارسال همه رونوشت های ایمنی ساختمان های درمانی به وزارت بهداشت خبر داد.

به گزارش شهر، مهدی داوری، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در واکنش به گفته های معاون درمان وزارت بهداشت مبنی بر اعلام نشدن ساختمان های درمانی فاقد ایمنی توسط مدیریت شهری و سازمان آتش نشانی به وزارت بهداشت، گفت: سازمان آتش نشانی طی بازدید های خود میزان ایمنی ساختمان ها را به مالکین و بهره برداران اعلام می کند.

او افزود: انتظار می رود مسئولین فنی و بازرسی وزارت بهداشت گزارشات آتش نشانی را گزارش دهند.

داوری بیان کرد: یعنی وزارت بهداشت ساز و کار لازم را برای متوجه شدن نا ایمنی اماکن طبق دستورالعمل ها دارد اما اگر سیستم های بازرسی اعلام نمی کنند این آمادگی را داریم که به خود مسئولین وزارت بهداشت هم وضعیت ساختمان های درمانی را اعلام کنیم. 

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران افزود: فرآیند نظارت بازرسی و ایمنی به این گونه است که باید به مالکین و بهره بردار اعلام شود و به نظر ممکن است سیستم نظارت وزارت بهداشت این گزارشات را اعلام نکرده و قصد داریم رو نوشت همه اماکن درمانی را به وزارت بهداشت ارسال کنیم.

او ادامه داد: طبق ضوابط و دستورالعمل وزارت بهداشت مسئولین فنی این اماکن موظف هستند وضعیت ایمنی ساختمان ها را که از سوی آتش نشانی اعلام شده، گزارش بدهند. علاوه بر اینکه برای رفع مشکل باید اقدام کنند لازم است تا به وزارت بهداشت هم اعلام کنند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به برخی نا هماهنگی ها گفت: مستقیما رونوشت وضعیت ساختمان های درمانی را به وزارت بهداشت ارسال خواهیم کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری برنا، داوری در پایان تاکید کرد: از نظر ما اقداماتمان کافی بوده چرا که دستورالعمل های ثانویه در وزارت بهداشت وجود داشته است که مسئولین فنی و بازرسی وزارت بهداشت باید این گزارشات را انتقال می دادند.

۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۵
کد خبر: 2233

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =