جزئیات تبدیل ستاد گردشگری شهرداری تهران به سازمان

سخنگو و عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص تبدیل ستاد گردشگری شهرداری به سازمان توضیحاتی را مطرح کرد.

علیرضا نادعلی در گفتگو با خبرنگار شهر، با بیان اینکه روند تبدیل ستاد گردشگری به سازمان طولانی شده است، اظهار کرد: این اقدام مورد حمایت ما در شوراست و به اعتقاد من شأن گردشگری تهران به اندازه‌ای است که باید یک سازمان و مجموعه‌ای برای این موضوع تشکیل شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه تاکنون در این خصوص کوتاهی شده و ما باید این کوتاهی را جبران کنیم، یادآور شد: با توجه به اینکه ایجاد یک مجموعه جدید، پهنه ای را برای جذب نیروهای انسانی فراهم می کند و نیاز به تأمین منابع مالی جدید را به دنبال دارد، این طرح باید مورد بررسی قرار بگیرد که ببینیم می‌توان با ظرفیت موجود نیروی انسانی و صرفه‌جویی در منابع، نسبت به ایجاد مجموعه اقدام کرد یا خیر؟

وی افزود: باید با یک همکاری جمعی و هماهنگی با شهرداری تهران، زمانی برای راه اندازی سازمان گردشگری در نظر گرفته شود و نمی‌توانیم زمان مشخصی را برای آن اعلام کنیم.

نادعلی تأکید کرد: باید همت خود را به کار بگیریم که هرچه سریعتر تبدیل ستاد گردشگری به سازمان به نتیجه برسد اما هنوز زمان آن مشخص نیست.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه جلسات متعددی با سازمان فرهنگی و هنری و معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری برای ویژه‌ برنامه‌های ایام تابستان برگزار شده است، گفت: برنامه های خوبی برای ایام باقی مانده از تابستان در اراضی عباس آباد، دریاچه خلیج فارس و دیگر اماکن گردشگری و محلات پیش بینی شده است.

تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام فرهنگی در پایتخت

وی در خصوص برگزاری پویش «چهارشنبه‌های فرهنگی» خاطرنشان کرد: این برنامه در مناطق پنج، هفت، ۹ و ۲۰ برگزار شده و تلاش ما این است که با همکاری شهرداران و نخبگان فرهنگی مناطق، پرچم اقدامات فرهنگی به نحوی به اهتزاز درآید که در کنار مشکلات شهر، مسائل فرهنگی گم نشود و مورد غفلت قرار نگیرد.

نادعلی با بیان اینکه در جریان این پویش، نشست هایی با شهرداران و نخبگان فرهنگی برگزار می شود، گفت: در این راستا بازدید از پروژه ها و موقعیت های ویژه فرهنگی مناطق صورت می گیرد و همچنین دیدارهایی با مردم منطقه انجام می شود.

وی تأکید کرد: برخی موارد مطرح شده این قابلیت را دارد که به عنوان طرح و لایحه ارائه شود و خروجی مناسبی برای ما در شورای شهر دارد و می توانیم این موارد را در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مورد بررسی قرار دهیم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه عدم توازن در سراهای محلات و چالش های تأمین منابع مالی برای تکمیل پروژه های فرهنگی از دغدغه‌های شهروندان در پویش چهارشنبه های فرهنگی به شمار می رود، تصریح کرد: تعدادی از این طرح‌ها با پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۰ درصد با تأمین اعتبارات جزئی تکمیل خواهد شد و سرانه فرهنگی مناطق را متحول خواهد کرد که این موضوع به توجه مدیریت شهری نیاز دارد که در حال انجام این امور هستیم.

وی ادامه داد: مردم در مناطق در برخی موارد آمادگی خود را برای همکاری در مباحث فرهنگی اعلام می کنند چراکه مسائل فرهنگی همچون پروژه های عمرانی و شهرسازی نیست و امکان بیشتری برای مشارکت مردم فراهم است. ما در مدیریت شهری باید تمرین کنیم که چگونه از این ظرفیت های مردمی به درستی بهره بگیریم.

انتهای پیام/

۲۹ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۲
کد خبر: 23758

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =