از ضرورت تقویت ناوگان مترو و اتوبوسرانی با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی تا پیگیری افزایش حقوق کارکنان رسمی در هیئت دولت

اعضای شورای اسلامی شهر تهران در هفتاد و نهمین جلسه شورا در نطق پیش از دستور خود در خصوص میهمانی ۱۰ کیلومتری عید غدیر، برگزاری همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری، حقوق کارکنان شهرداری و اجرای پروژه‌های مشارکتی سخن گفتند.

به گزارش خبرنگار شهر، علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در هفتاد و نهمین جلسه شورا در خصوص برگزاری میهمانی ۱۰ کیلومتری در خیابان ولیعصر، اظهار کرد: ما نکته ای را از ابتدای دوره ششم مدیریت شهری مطرح کردیم که این موضوع، مشارکت مردمی بود. این جزء دفعاتی است که می توانست با الهام از پیاده روی اربعین اتفاق بیفتد.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد ظرفیت مردمی در روز گذشته به کار گرفته شده بود، خاطرنشان کرد: بررسی و آسیب شناسی در خصوص رویداد دیروز صورت بگیرد و با حداقل صرف هزینه مادی از سوی مدیریت شهری و مشارکت مردم، چنین رویدادهای فرهنگی ارزشمند برگزار شود. این روز موقعیت خوبی برای کسب تجربه بود.

نادعلی ضمن تقدیر از بخش های مختلف شهرداری برای مشارکت در اجرای این برنامه تصریح کرد: دستگاه های دیگر در کنار شهرداری نسبت به شرایط روز گذشته آسیب شناسی انجام دهند.

وی به دیدن نیمه خالی از سوی برخی افراد اشاره کرد و گفت: این موضوع در فضای مجازی دیده می شد که جمعیت حزب اللهی یک خیابان تهران را در اختیار گرفتند و در آن جشن حضور داشتند در حالیکه از تمام اقشار و با هر پوششی شاهد حضور مردم بودیم.

لزوم تقویت ناوگان مترو و اتوبوسرانی با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی

علی اصغر قائمی عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به برگزاری همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری به عنوان یک اقدام خوب و مثبت اظهار کرد: نیاز داریم تقویت ناوگان اتوبوسرانی و مترو با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی انجام شود.

وی ادامه داد: برخی از فرصت های سرمایه گذاری که در گذشته مشارکت کننده داشته به طور مجدد در این همایش معرفی شده و به اعتقاد من اقدام خوبی نبوده است. مطالعات فنی و اقتصادی که امضای معتبری داشته باشد، در برخی فرصت های سرمایه گذاری قابل مشاهده نبود که تقاضا می کنیم بر اساس اسناد با امضای معتبر معرفی شود تا سرمایه گذاران با خیال راحت وارد سرمایه گذاری شوند اما در مجموع برگزاری این رویداد، اقدام مثبتی بود که امیدواریم تداوم داشته باشد.

گزارش آثار و نتایج همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری ارائه شود

حبیب کاشانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه برگزاری میهمانی ۱۰ کیلومتری اتفاق خوبی بود، گفت: تمام بخش ها آورده خود را در برنامه روز گذشته در جهت باورها و اعتقادات خود به میدان آوردند. این رویداد تنها به خیابان ولیعصر منحصر نشد بلکه در دیگر مناطق و بوستان ها نیز شاهد برگزاری مراسمات بودیم.

وی از حضور مردم از سایر استان ها در این مراسم خبر داد و افزود: جمعیت حاضر در خیابان ولیعصر زیاد بود و از ساعت ۲۰:۳۰ اعلام شد که دیگر، افراد در جشن حضور پیدا نکنند چون فضا فراهم نیست.

کاشانی با بیان اینکه گزارشی از سوی شهردار در خصوص نتایج همایش فرصت های سرمایه گذاری ارائه شود، اظهار کرد: مردم باید بدانند چه سودی از این همایش در بخش های مختلف از سوی سرمایه گذاری در شهر ایجاد خواهد شد.

شهردار تهران افزایش حقوق کارکنان رسمی را در هیئت دولت پیگیری کند

ناصر امانی دیگر عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر با اشاره به مشکلات مردم منطقه ۱۹، تصریح کرد: در ۱۰ ماه گذشته سه شهردار در این منطقه تغییر کرده و این گلایه صحیح است.

وی تأکید کرد: ما در شهرداری نیروهای زیادی داریم و مردم تقاضا دارند که از نیروی بومی در منطقه بهره گرفته شود. از شهردار تهران تقاضا داریم در اولین فرصت یک شهردار که قابلیت جابجایی و تغییر نداشته باشد، برای منطقه ۱۹ منصوب کند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ضمن حمایت از حقوق کارکنان، یادآور شد: مردم ناراضی هستند و با مشاهده مسئولان، به آنها حمله می کنند. این موضوع در دولت اعلام شد که ۱۰ درصد حقوق کارکنان دولتی افزایش پیدا کند اما از ۱۲ هزار نفر نیروی شهرداری تهران، دو هزار نفر حتی یک ریال افزایش حقوق نداشته اند.

امانی افزود: افزایش حقوق کارکنان شهرداری مناسب نبوده است. از شهردار می خواهیم در هیئت دولت به جدیت مشکل حقوق کارکنان را مطرح و افزایش حقوق و فوق العاده خاص کارکنان را پیگیری کند. شهرداری بار مالی این اقدام را پذیرفته و هیچ باری برای دولت ندارد لذا از شهردار تهران می خواهیم درخواست صدور مجوز از سوی دولت برای این اقدامات را با جدیت مورد پیگیری قرار دهد.

ضرورت صلاحیت‌سنجی و شفافیت اطلاع‌رسانی در پروژه‌های مشارکتی

مهدی اقراریان رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران ضمن ابراز امیدواری از ایجاد شهر علوی در پایتخت گفت: شهر علوی شهری است که فاصله شمال و جنوب آن کم باشد و امیدواریم در دوره ششم مدیریت شهری، این موضوع محقق شود.

وی ضمن تقدیر از برگزاری همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری خاطرنشان کرد: در حال حاضر سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران با چالش های حقوقی متعددی رو به رو است که پروژه های مشارکتی ادوار گذشته یکی از این مشکلات به شمار می رود.

اقراریان ادامه داد: طرف قرارداد اجازه ندارد بخشی از آن را به دیگران واگذار کند اما به دلیل وجود خلأ قانونی و یا بی اطلاعی شهروندان، بخشی از پروژه را از مشارکت کننده با شهرداری خریداری کرده اند در حالیکه مشارکت کننده مجاز به فروش نبوده است. تقاضای ما این است که اطلاع رسانی کافی در این زمینه صورت بگیرد تا پیش فروش پروژه ها از سوی مشارکت کنندگان با قیمت پایین انجام نشود.

وی با تأکید بر اینکه صلاحیت سنجی در پروژه های مشارکتی باید مورد توجه قرار بگیرد، یادآور شد: تقاضای من این است که در پروژه های مشارکتی، شفافیت در اطلاع رسانی در اولویت قرار بگیرد و مردم از خرید در مسیر دست دوم و سوم خودداری کنند چرا که با مشکل مواجه خواهند شد و شهرداری در آن شرایط قادر به دفاع از حقوق مردم نخواهد بود.

شهرداری بر اجرای پروژه‌های مشارکتی نظارت کند

مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به استقبال خوب سرمایه گذاران از همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری اظهار کرد: تقاضا داریم معاونت مالی و اقتصادی گزارش کتبی در خصوص این همایش که به صورت واقعی و حضور سرمایه گذاران برگزار شد، ارائه دهد.

وی تأکید کرد: شهرداری در حین اجرای کار باید بر پروژه ها نظارت داشته باشد و اعلام کند که مجوز فروش وجود ندارد و از تخلفات این چنینی جلوگیری شود.

انتهای پیام/

۲۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۶
کد خبر: 23876

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =