آمار فوتی از کارتن‌خواب‌ها در بارندگی‌های اخیر نداشتیم/ آماده‌باش گشت‌های فوریت‌های اجتماعی در زمان بارندگی

مدیرعامل سازمان رفاه خدمات اجتماعی و مشارکت های مردمی شهرداری تهران گفت: آمار فوتی از کارتن‌خواب‌ها و یا معتادان متجاهر در بارندگی‌های اخیر نداشتیم.

احمد احمدی صدر در گفت و گو با خبرنگار شهر گفت: طبق برنامه ریزی های مدون و روتینی که سازمان دارد، طرح ساماندهی و جمع آوری معتادان متجاهر، کارتن‌خواب ها و بی خانمان ها به دو صورت جمع‌آوری توسط گشت های فوریت اجتماعی مستقر در سطح شهر و همچنین تماس شهروندان با سامانه ۱۳۷ انجام می شود.

وی با بیان اینکه گشت های فوریت اجتماعی سازمان در طول این ایام و در مجموع در طول سال در سطح شهر مستقر هستند؛ افزود: همچنین شهروندان با تماس با سامانه ۱۳۷ می توانند سازمان را در ساماندهی و جمع آوری بی خانمان ها و کارتن‌خواب ها کمک کنند.

مدیرعامل سازمان رفاه خدمات اجتماعی و مشارکت های مردمی شهرداری تهران با اشاره به بارندگی های اخیر شهر تهران و اقدامات سازمان رفاه ادامه داد: به طور معمول در زمان بارندگی ها تعداد گشت های فوریت های اجتماعی در سطح شهر بیشتر می شود. همچنین در بارندگی های اخیر با تذکراتی که به مناطق جهت ساماندهی معتادان، کارتن‌خواب ها و بی خانمان ها دادیم، باعث شد تا تعداد بیشتری از این افراد در سامانسراها و گرمخانه ها سامان دهی شوند.

وی با اشاره به اینکه در طول شب های بارندگی ظرفیت  تمامی گرمخانه ها به طور کامل پر نشد، بیان کرد: در طول زمان بارندگی در مجموع ۳ گرمخانه از حداکثر ظرفیت خود استفاده کرد. البته مابقی گرمخانه ها ظرفیت های خالی  برای پذیرش افراد را داشت.

احمدی صدر یادآور شد: اینکه چرا در طول روزهای بارندگی ظرفیت گرمخانه ها و سامانسراها پر نشد شاید به این دلیل است که در بارندگی های اخیر هوای تهران سرد نبود و تنها بارش باران را شاهد بودیم. از سوی دیگر برخی از کارتن‌خواب ها سرپناهی را برای در امان ماندن از باران برای خود ایجاد کرده بودند به همین دلیل به گرمخانه ها مراجعه نکردند.

وی با بیان اینکه بارندگی های اخیر در جنوب تهران به عنوان محل تجمع کارتن‌خواب ها به اندازه شمال غرب تهران نبود، تاکید کرد:  در بارندگی های اخیر آماری مبنی بر فوت کارتن‌خواب ها و بی خانمان ها در سطح شهر نداشتیم. سیل تهران در منطقه امامزاده داوود بود که در جریان آن تعدادی از مردم جان خود را از دست دادند اما آماری مبنی بر فوت کارتن‌خواب ها در این ایام نداشتیم.

مدیرعامل سازمان رفاه خدمات اجتماعی و مشارکت های مردمی شهرداری تهران در ادامه با اشاره به طرح ساماندهی معتادان متجاهر گفت: در حال حاضر در بحث ساماندهی معتادان متجاهر شهرداری تهران ۳هزاز ظرفیت پذیرش را با ساخت و بهره برداری مراکز ماده ۱۶ ایجاد کرده است که در اختیار سازمان های متولی قرار گرفته است.

وی افزود: از این تعداد ظرفیت تا به امروز ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ نفر را به مراکز ماده ۱۶ انتقال داده ایم که نزدیک به به ۷۰ درصد از جمعیت معتادان متجاهر بوده است و انشالله ۳۰ درصد مابقی نیز با افزایش ظرفیت ها به مراکز منتقل می شوند.

انتهای پیام/

۱۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۶
کد خبر: 24452

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =