از آسفالت‌ریزی ۲ برابری در ۴ شب نسبت به ۹ سال گذشته تا عقب‌ماندگی ۱۰ میلیون تنی در سنوات قبل

معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران در کنار اجرای پروژه‌های بزرگ عمرانی شهر، در راستای جبران عقب‌ماندگی در آسفالت معابر پایتخت که در سال‌های اخیر مورد غفلت قرار گرفته بود، وارد عمل شد تا مردم در ماه‌های اخیر شاهد اجرای طرح خدمت در خصوص توزیع و تولید آسفالت برای بهسازی معابر باشند.

به گزارش خبرنگار شهر، یکی از حوزه‌های عملکردی ملموس در حوزه فنی و عمرانی، آسفالت معابر و محلات است که شاید با سرعت بیشتری نسبت به پروژه‌های بزرگ بتواند رضایتمندی عمومی را به همراه داشته باشد.

مدیریت شهری دوره ششم در اولین سال فعالیت خود در راستای جبران عقب‌ماندگی‌های موجود در آسفالت معابر شهر در مناطق ۲۲ گانه گام برداشت و در طول یک سال اخیر به ویژه در ۶ ماه ابتدایی سال جاری با شتاب نسبت به این موضوع اقدام کرد.

از آسفالت‌ریزی ۲ برابری در ۴ شب نسبت به ۹ سال گذشته تا عقب‌ماندگی ۱۰ میلیون تنی در دوره قبل مدیریت شهری

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، معابر موجود در مناطق ۲۲ گانه به اندازه پنج بار آسفالت کردن خیابان ولیعصر(عج)، آسفالت شده اند.

عقب‌ماندگی ۱۰ میلیون تنی آسفالت در پایتخت

عباس شعبانی در یکصد و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران به شرح خدمات، اجرای پروژه‌های عمرانی و آغاز به کار مجدد طرح‌های تعطیل شده و به جا مانده از سال‌های گذشته پرداخت و آسفالت ریزی را نیز یکی از این طرح‌های مورد غفلت عنوان کرد که امروز قوت و شدت گرفته است.

وی اعلام کرد: ما شاهد عقب ماندگی ۱۰ میلیون تنی در تولید و توزیع آسفالت هستیم اما با تلاش هایی که امسال صورت گرفت، امروز از مرز ۶۰۰ هزار تن آسفالت عبور کردیم.

شعبانی در این جلسه از تولید و توزیع آسفالت در ۶ ماه ابتدایی سال به میزان ۵۹۶ هزار تن خبر داد و افزود: اگر اعتبارات لازم موجود بود میزان توزیع نیز افزایش پیدا می کرد؛ امروز تنها روسیاهی که مناطق را رو سفید می‌کند آسفالت است.

از آسفالت‌ریزی ۲ برابری در ۴ شب نسبت به ۹ سال گذشته تا عقب‌ماندگی ۱۰ میلیون تنی در دوره قبل مدیریت شهری

وی با اعلام اینکه از ابتدای سال تا آبان ماه آزادراه تهران- اصفهان را آسفالت کردیم، یادآور شد: طرح خدمت در ۲۲ منطقه اجرا و ۱۹۰ هزار تن آسفالت در مناطق توزیع شد. مناطق به اندازه ۵ بار آسفالت خیابان ولیعصر(عج)، به عرض ۱۶ متر آسفالت شد.

رضایتمندی مردم از اجرای طرح خدمت و آسفالت معابر

پیش از این نیز سید محمد آقامیری رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و دومین جلسه شورا اقدام شهرداری در اجرای طرح خدمت و آسفالت معابر را اتفاقی ارزنده عنوان کرد و از رضایتمندی بالای مردم از اجرای این طرح خبر داد.

وی با بیان اینکه در طرح خدمت شهرداری تمام انرژی کارکنان بخش آسفالت در یک منطقه متمرکز می شود، گفت: من در منطقه ۱۷ حضور داشتم و نظارت میدانی بر عملکرد طرح خدمت داشتم و بر اساس آنچه مشاهده کردم، این طرح بسیار جالب و مورد رضایت مردم است.

آقامیری ادامه داد: در این منطقه از سال ۱۳۹۲ تا ۱۴۰۰ نزدیک به ۱۷ هزار و ۳۴۵ تن معبرسازی شده بود اما دو برابر ۹ سال گذشته در عرض چهار شب معبرسازی و آسفالت ریزی صورت گرفت که یک رکورد محسوب می شود. ۱۶.۷ درصد از معابر این منطقه در طول یک هفته آسفالت شدند. در طول ۶ ماه گذشته ۲۲۰ کوچه آسفالت شده که ۱۹ معبر اصلی و ۱۰۱ معبر فرعی است.

از آسفالت‌ریزی ۲ برابری در ۴ شب نسبت به ۹ سال گذشته تا عقب‌ماندگی ۱۰ میلیون تنی در دوره قبل مدیریت شهری

عضو شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه رضایتمندی مردم از این طرح بسیار بالا بوده است، اظهار کرد: برای اولین بار بود که آسفالت قبلی برداشته و مجددا آسفالت انجام می شد. در نیمی از مناطق طرح خدمت اجرا شده و باید گزارشی از این اقدامات ارائه شود چراکه اقدامی قابل تقدیر است.

آقامیری در جلسه یکصد و هفتم شورا نیز ضمن تقدیر از تلاش معاونت فنی و عمرانی شهرداری برای اجرای طرح‌های نیمه تمام گفت: پروژه‌هایی همچون شهید بروجردی و شوشتری و طرح های مقاوم سازی پل ها در چهار سال گذشته تعطیل شده بود اما امسال مقاوم‌سازی ۱۸ پل در دستور کار قرار گرفت که هشت طرح تا پایان سال به نتیجه می رسد. ما در جریان هستیم که احیا کردن قراردادها چه اندازه زمان بر بوده است. اینکه طرحی که پیمانکار چهار سال آن را تعطیل کرده، مجدداً آغاز شود اقدام بسیار ارزشمندی است.

فعالیت بدون حاشیه معاونت فنی و عمرانی شهرداری در سطح شهر

سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران نیز در یکصد و ششمین جلسه شورا گفت: معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران به دور از حاشیه و با قوت در حال انجام کار در پروژه‌های عمرانی پایتخت است. تلاش های ارزنده را ارج می گذاریم؛ این نوع کارها جسارت، همت و تلاش نیاز داشت که این اتفاق خوب را شاهد هستیم.

از آسفالت‌ریزی ۲ برابری در ۴ شب نسبت به ۹ سال گذشته تا عقب‌ماندگی ۱۰ میلیون تنی در دوره قبل مدیریت شهری

وی اظهار کرد: فعالیت کردن در بخش عمرانی بسیار سخت است و پیمانکاران با شرایط تورم پای کار آورده شده اند و معارض‌ها رفع شده است. در حال حاضر پروژه شهیدبروجردی و اتصال آن به پروژه یادگار امام(ره) که سالها متوقف باقی مانده بود، با قوت پیگیری می شود.

تشکری هاشمی تأکید کرد: در ۹ پروژه عمرانی بدون حاشیه اقدامات لازم صورت گرفت و ما باید از اقدامات خوب تقدیر کنیم تا کسی که کار خوبی انجام می دهد بداند که دیده خواهد شد. طبیعی است که کمبودها را نیز تذکر می دهیم تا شورا و شهرداری با آبرومندی دوره خود را به پایان برسانند.

روند آسفالت ریزی در معابر پایتخت همچنان ادامه دارد

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز در گفت و گو با خبرنگار شهر گفت: توزیع آسفالت در تهران در ۶ ماه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد قابل توجهی داشته به طوری‌که برای مثال در منطقه ۱۷ آسفالت‌ریزی نسبت به گذشته چند برابر شده است.

پرویز سروری با بیان اینکه مباحث عمرانی در شهر از نگاه مردم جایگاه ویژه‌ای دارد، اظهار کرد: مردم در این زمینه حساسیت دارند چراکه فعالیت عمرانی کالبد شهر را زنده نگه می‌دارد.

وی با تاکید بر اینکه اجرای طرح‌های عمرانی موجب افزایش سطح رضایتمندی عمومی می‌شود، خاطرنشان کرد: یکی از مصادیق این اقدامات، در اختیار داشتن برنامه‌ای مشخص برای آسفالت است چراکه با سفرهای شهری مردم سروکار دارد و در صورت عدم اصلاح آن خساراتی برای صاحبان خودروها ایجاد خواهد شد.

از آسفالت‌ریزی ۲ برابری در ۴ شب نسبت به ۹ سال گذشته تا عقب‌ماندگی ۱۰ میلیون تنی در دوره قبل مدیریت شهری

سروری ادامه داد: با وجود مشکل تامین قیر و گرانی آن خوشبختانه در ۶ ماه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل درصد قابل توجهی از رشد را در توزیع آسفالت در تهران شاهد هستیم و این روند همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم آسفالت محلات است، تصریح کرد: عموما به آسفالت شاهراه‌ها، بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها توجه می‌شود اما قرارگاه خدمت موجب شده که مردم آثار خدمت را در کوچه و محلات مشاهده کنند؛ برای مثال در منطقه ۱۷ در عرض ۵ یا ۶ ماه چندین برابر گذشته توزیع آسفالت صورت گرفته است.

عملکرد مطلوب شهرداری در توزیع آسفالت در تهران

ناصر امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورا نیز در گفت و گو با خبرنگار شهر، با اشاره به نقاط قوت عملکرد حوزه فنی و عمرانی شهرداری گفت: بر اساس گزارشات و آنچه شاهد هستیم در ماه های اخیر به اندازه کل سال قبل آسفالت در معابر انجام شده است.

وی تأکید کرد: هرچند به دلیل عقب ماندگی های گذشته در آسفالت معابر تهران، هنوز اقدامات جدید خود را نشان نداده اما عملکرد مناسبی را در توزیع آسفالت در سطح شهر تهران شاهد هستیم.

امانی با بیان اینکه در دستور کار قرار گرفتن چند پروژه بزرگ اتفاق مثبتی است، یادآور شد: بزرگراه شهید بروجردی، شهیدشوشتری و یادگار امام(ره) در دستور معاونت فنی و عمرانی قرار گرفته و در حال تلاش هستند که بر اساس زمان بندی در یک یا دو سال آینده طرح را به بهره برداری برسانند.

از آسفالت‌ریزی ۲ برابری در ۴ شب نسبت به ۹ سال گذشته تا عقب‌ماندگی ۱۰ میلیون تنی در دوره قبل مدیریت شهری

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران همچنین تصریح کرد: ۱۸ تقاطع دوربرگردان نیز در دستور کار شهرداری بوده که قرارداد منعقد شده و نیروها در حال فعالیت هستند که این طرح‌ها را می توان از نقاط قوت عملکرد حوزه معاونت فنی و عمرانی دانست. البته اعلام شده که در سه ماهه سوم سال، عدد پیشرفت فیزیکی افزایش خواهد یافت.

با توجه به آنچه اعضای شورای اسلامی شهر تهران و معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران اعلام کردند، در ۶ ماه دوم امسال آسفالت معابر با قوت در حال انجام است و تا پایان امسال، مردم مناطق ۲۲ گانه همچنان شاهد اجرای طرح خدمت در تهران خواهند بود.

انتهای پیام/

۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۸
کد خبر: 28822

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =