جزییات طرح نظرسنجی از پایتخت‌نشینان درباره پروژه‌های اولویت‌دار ۱۴۰۲

مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران گفت: ما ۱۰ روز برای طرح بودجه‌ریزی مشارکتی زمان داریم و در مدت دو هفته کار مستمر قرار است تا نظر مردم را درباره پروژه‌های عمرانی و شهری محله، ناحیه و منطقه‌ای که در آن ساکن هستند، جمع‌آوری کنیم.

به گزارش خبرنگار شهر، امیر شهرابی در همایش گردهمایی سفیران طرح بودجه ریزی مشارکتی (من شهردارم) گفت: شهردار تهران تکلیفی بر عهده ما قرار داده است مبنی بر اینکه درباره پروژه هایی که قرار است در سال ۱۴۰۲ اجرایی شود، از مردم سوال شود.

مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران با بیان اینکه برخی از این پروژه ها توسط مدیران شهری پیش بینی شده و برخی نیز توسط مردم از طریق سامانه ۱۳۷ پیشنهاد شده است، افزود: ما قرار است به شما عزیزان و پرسنل شهرداری تهران به عنوان سفیران شهرداری زحمت دهیم تا نظر مردم را در این باره بپرسید.

وی ادامه داد: یکی از راه های ارتباط گرفتن با مردم فضای مجازی است‌؛ سابقه این کار در دولت بوده تا درباره پروژه های کشور سوال شود، اما تجربه پرسش رو در رو و حضوری با مردم در رابطه با پروژه های شهری شیوه جدیدی است که برای نخستین بار در شهرداری تهران قرار است اجرا شود. اینکه پروژه های عمرانی با نظر مردم اجرایی شود، شیوه جدیدی است که نیاز به فرهنگ سازی دارد.

شهرابی با اشاره به اینکه ما ۱۰ روز زمان داریم و در این مدت باید بتوانیم به بهترین شیوه پرسشگری کنیم، یادآور شد: از شنبه هفته آینده این طرح شروع می شود و در مدت دو هفته کار مستمر قرار است تا نظر مردم را درباره پروژه های عمرانی و شهری محله، ناحیه و منطقه ای که در آن ساکن هستند، جمع آوری کنیم. فرهنگ سازی این موضوع کار راحتی نیست و از طریق حضور میدانی، این کار انجام می شود.

مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران در ادامه گفت: شما سفیران و نمایندگان شهرداری تهران هستید؛ نحوه تعامل با مردم و شهروندان در این پروژه بسیار مهم است. باید در این روند بتوانیم نظر آنها را جلب کنیم تا در نظرسنجی شرکت کنند.

وی با بیان اینکه این کار جدیدی در شهر تهران است و باید مردم را مجاب کنیم تا در این نظرسنجی شرکت کنند، افزود: باید در ارتباط با مردم صبور باشیم. مناطق از تمام ظرفیت های تبلیغاتی، مردمی و اطلاع رسانی استفاده کنند.

شهرابی ادامه داد: دو دسته از پروژه ها را سوال می کنیم؛ یکی پروژه های در حال اجرا و یکی نیز پروژه هایی که قرار است اجرا شود. پروژه هایی که بیشترین آمار را بیاورند در لایحه بودجه ۱۴۰۲ لحاظ می‌شود.

مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران یادآور شد: بر اساس خروجی ای که از سامانه می گیریم، تقدیر می شود و مکلف هستیم در قالب پاداش نقدی از همکاران تقدیر کنیم.

وی تاکید کرد: امیدواریم تجربه اول را به عنوان یک تجربه شیرین ثبت کنیم و به عنوان یک تجربه موفق مورد استفاده سایر شهرداری های کشور باشد.

انتهای پیام/

۳۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۷
کد خبر: 29913

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =