تاثیر "معاینه فنی اجباری خودروها" بر کاهش آلودگی هوای تهران چه میزان بوده است؟

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی تهران با بیان اینکه تأثیر اخذ معاینه فنی بر "سیاهه انتشار آلودگی هوا" بررسی می‌شود، گفت: بازنگری در سیاهه انتشار آلودگی هوای تهران با تأکید بر بررسی تأثیر معاینه فنی خودروها در میزان کاهش آلودگی در دستور کار قرار دارد.

به گزارش شهر، شادی مالکی؛ مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی تهران درباره جزئیات توافقنامه همکاری با شرکت کنترل کیفیت هوای شهرداری تهران اظهار کرد: مدت زمان این توافقنامه 4سال است و محورهای گسترش استفاده از موتورهای برقی در شهر، بازنگری و به‌روزرسانی نتایج اجرایی طرح کاهش آلودگی هوا و ایجاد هماهنگی برای گسترش برنامه معاینه فنی موتورسیکلت‌ها اجرا خواهد شد.

وی افزود: بازنگری در سیاهه انتشار تهران با تأکید بر بررسی تأثیر معاینه فنی خودروها در میزان کاهش آلودگی هوای تهران و ارتقای اجرای معاینه فنی با تأکید بر آزمون‌های مرتبط با سنجش آلودگی هوا از دیگر محورهای توافق‌نامه با شرکت کنترل کیفیت هوا است که دنبال می‌شود.

مالکی درباره انعقاد صورتجلسه همکاری مشترک با اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران عنوان کرد: این ‌جلسه با هدف اجرای برنامه‌هایی در راستای پیاده‌سازی اقدامات محیط زیستی در مراکز معاینه فنی از جمله مراکز معاینه فنی دوستدار محیط زیست و تبادل تجربیات در راستای بهبود وضعیت محیط زیست شهری صورت گرفت.

 مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی تهران با اشاره به انعقاد توافق‌نامه دیگری با سازمان آتش‌نشانی و شرکت خودرو سرویس شهر تصریح کرد: تسهیل در دسترسی خودروهای سازمان آتش‌نشانی به مراکز معاینه فنی در سه پهنه غربی، شرقی و جنوبی و اجرای تمهیداتی در راستای تسریع پذیرش این خودروها از محورهای این توافق‌نامه است همچنین انجام خدمات معاینه فنی خودروها و موتور سیکلت‌های طرف قرارداد با شرکت خودرو سرویس شهر و ارائه خدمات تعمیرگاهی به خودروهای معرفی شده در مراکز منتخب با احتساب 20 درصد تخفیف در اجرت خدمات صورت می‌گیرد.

مالکی درباره جزئیات برگزاری نشست مشترک با هیئت صنعتی کشور سنگال خاطرنشان کرد: در این نشست، کشور سنگال برای همکاری با ستاد معاینه فنی با هدف بهره‌مندی از خدمات مشاوره‌ای فنی و مهندسی برای راه‌اندازی مراکز معاینه فنی در سنگال و انجام پروژه‌های مطالعاتی در آن کشور اعلام آمادگی کرد.

وی درباره انعقاد توافق‌نامه همکاری با شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران اضافه کرد: این توافق‌نامه به مدت 4 سال با محوریت همکاری در ایجاد مراکز معاینه فنی جدید در مراکز خرید و  فروش خودرو با مشارکت بخش خصوصی است؛ امکان‌سنجی ساخت و راه‌اندازی مراکز خرید و فروش خودرویی ویژه در مراکز ممتاز و برتر، بهره‌گیری از مراکز معاینه فنی سیار در مراکز خرید و فروش خودرویی از دیگر موارد این تفاهمنامه است.

 مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی تهران با اشاره به ارائه خدمات رفاهی جدید در مراکز معاینه فنی (تأمین سوخت و استقرار کافه ون) به تسنیم گفت: با هدف ایجاد رضایت و رفع نیاز مشتریان، ستاد معاینه فنی با همکاری شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران نسبت به راه‌اندازی خودرو سوخت‌رسان سیار و ون کافه در دو مرکز نیایش و شهید آبشناسان اقدام کرد همچنین در مراحل بعد، این خدمات در صورت استقبال و مثبت بودن نتیجه نظرسنجی در سایر مراکز واجد شرایط راه‌اندازی خواهد شد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

۲۷ تیر ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۷
کد خبر: 39744

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =