لازمه موفقیت کاپ؛ آموزش و مشارکت مردم

شهردار منطقه ۲۲ در جلسه آسیب شناسی طرح کاپ در محله صدرا، بر لزوم همت و پای کار آمدن مدیران شهری و مشارکت مردم برای اجرای موفقیت آمیز این طرح تاکید کرد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲؛ علی نوذرپور شهردار منطقه در این نشست، بعد از شنیدن گزارش اجرای طرح کاپ در محله صدرا گفت: برای اجرای موفقیت آمیز طرح کاهش پسماند باید برای هر ناحیه برنامه ریزی شود و هر یک کار مخصوص به خودش را انجام دهد، هرچند اجرای این برنامه با تاخیر انجام شود. شهرداران نواحی، شورایاری ها و هیات مدیره ها با برگزاری جلسات و رسیدن به نقطه نظرات مشترک پای کار بیایند. 

او بیان کرد: اجرای این طرح، توسط معاونت خدمات شهری، به تنهایی امکان پذیر نخواهد بود و این کاری وقت گیر است. حوزه معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه، باید از ظرفیت آموزش و فرهنگی استفاده کند. بخش اعظم کار، آموزش و همراه سازی مردم است. آموزش و مشارکت دو بال اجرای این طرح است. اگر همراهی مردم نباشد عملاً هیچ کاری انجام نخواهد شد.

 شهردار منطقه ۲۲ با اشاره به اهمیت تشویق و تنبیه شهروندان برای اجرای درست این طرح گفت: مسائل تنبیهی و تشویقی در شورای شهر طرح مسئله شود و مصوباتی برای تعیین جرائم و پاداش شهروندان در نظر گرفته شود. برای مثال، کسانی که زباله ها را تفکیک شده تحویل می دهند، از تخفیف تعرفه بهای خدمات بهره مند شوند و کسانی که از همراهی در اجرای این طرح خودداری می کنند، تعرفه بهای خدمات بیشتری پرداخت کنند و پیشنهاداتی از این قبیل.

او در بخش دیگری از سخنانش به تشکیل گروههای همیار و داوطلب در اجرای طرح اشاره کرد و گفت: مطالبه گری اجتماعی را در محلات فرهنگ سازی کنید. از دل مردم محله، همیاران پسماند را در گروه های نوجوان، جوان و حتی بانوان خانه دار تشکیل دهید و اجازه داده نشود بی نظمی در کاهش، تفکیک و تحویل پسماند صورت بگیرد.

نوذرپور بیان کرد: احترام به حقوق شهروندان و رعایت انضباط شهری به عنوان تکلیف شرعی برای حفظ و سلامت جامعه است و در این مورد باید با رویکرد امر به معروف و نهی از منکر همراه شود.

او ادامه داد: برای تقویت مشارکت اجتماعی، سمن های محیط زیستی را پای کار بیاورید و برای کمک و حمایت از طرح و حل مشکلات محله از حمایت این سمن ها استفاده کنید.

۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰
کد خبر: 4623

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =