اساسنامه سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران تصویب شد

همزمان با دویست و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، اساسنامه سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران که در دویست و دومین جلسه شورا پس از بررسی‌ها از دستور خارج شده بود، بررسی و به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار شهر، نوید خاصه باف، مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران در دویست و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی اساسنامه این سازمان با بیان اینکه بر اساس تبصره ۳ مشارکت سازمان از طریق خرید سهام در هر شرکت خارج از شهرداری منوط به مصوبه شورای شهر است، اظهار کرد: حتما و قطعا بدون مجوز این اقدام انجام نخواهد شد.

وی افزود: یکی از آسیب شناسی هایی که صورت گرفته این است که بی تدبیری و سیاسی بازی برخی مدیران، عموم پرونده های سازمان سرمایه گذاری را به مراجع قضایی کشانده که تمام این موارد با پیگیری ها قابل رفع است.

خاصه باف تاکید کرد: تا امروز چهار پروژه در محاکم قضایی تعیین تکلیف شده است و توانسته ایم از حقوق شهر دفاع کنیم.

وی با اعلام اینکه سرمایه گذار در جامعه ای که درگیر تورم است، پول خود را یا از کشور خارج می کند و یا پول خود را به ارز غیرمولد تبدیل خواهد کرد، گفت: ما به عنوان قانون گذار اگر تسهیل گری نکنیم حتما این اتفاق خواهد افتاد. ما در پنجره واحد سرمایه گذاری این امور را تسهیل گری می کنیم.

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهر تهران تأکید کرد: مناطق و سازمان ها به عنوان مثال برای اجرای پروژه بازسازی یک پارک کوچک گلایه داشتند که ۹ ماه باید در صف تصویب در سازمان سرمایه گذاری باشند. از زمانی که ما طرح جدید تصویب کردیم ۲۷۶ میلیارد تومان پروژه با تفویض اختیار به شهرداران مناطق، اجرایی شده و حالا می‌توانیم از مناطق برای اجرای پروژه های سرمایه گذاری انتظار داشته باشیم.

وی افزود: امروز مدیریت کلانشهری همچون تهران با روش سنتی امکان پذیر نیست و باید با مشارکت مردمی پیش رفت. ایجاد شرکت پروژه برای همین موضوع است و برای موارد خاص مکلف هستیم این شرکت ها را راه اندازی کنیم تا بتوانیم به صورت قانونی شرکت ها را مکلف به اجرای وظایف کنیم.

مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران هم با تأکید بر اینکه سرمایه گذاری، خرید، ایجاد، توسعه، فروش، واگذاری و اجاره انواع شرکت های سرمایه گذاری باید بر اساس مصوبه شورا انجام شود، اظهار کرد: تبصره هشتم اساسنامه سازمان سرمایه گذاری باید با اعمال این اصلاح مبنی بر لزوم دریافت مصوبه شورا به تصویب برسد.

مهدی اقراریان رئیس کمیته حقوقی شورا نیز با تأکید بر اینکه مجوز ایجاد شرکت می تواند زمینه ساز و بستر ایجاد فساد باشد، تأکید کرد: ما باید در مصوبات جلوی گلوگاه های فساد را بگیریم.

گفتنی است، در پایان اساسنامه سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران با حداکثر آراء موافق به تصویب رسید.

انتهای پیام/

۱۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۷
کد خبر: 47711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =