گودهای متعلق به سازمان نوسازی خطرساز نیستند

شهر: سازمان نوسازی شهر تهران ۶ گود رها شده در منطقه ۱۵ دارد که ۵ گود ایمن سازی شده و بی خطر هستند و یک گود دیگر در مرحله اخذ حکم قضایی برای اقدام نسبت به ایمن سازی و تعیین تکلیف است.همچنین پروژه های تعریف شده در این گودها به زودی عملیاتی خواهد شد.

کیوان خلیجی، معاون هماهنگی امور مناطق سازمان نوسازی شهر تهران در گفتگو با خبرنگار شهر، درباره گودهای رها شده متعلق به این سازمان در منطقه ۱۵ گفت: پروژه ای در خیابان انورزاده نبش کوچه هاشمی معروف به پروژه D۱ یا مریم وجود دارد که گود آن ۶ سال پیش ایجاد شده و تا کنون متوقف مانده است. قرار بود این زمین با املاک آموزش و پرورش تهاتر و در اختیار آموزش و پرورش قرار داده شود و بجای آن زمینی در اختیار شهرداری قرار داده شود که البته آموزش و پرورش هنوز زمینی را به ما تحویل نداده است و به همین دلیل پروژه متوقف مانده است.

او با بیان اینکه این گود درحال حاضر خطری ندارد، افزود: به خاطر اینکه گود دچار مشکل نشود و خطری ایجاد نکند با روش نیلینگ در سالهای گذشته پایدارسازی شده و در این دوره نیز عملیات پایش از سوی سازمان نوسازی روی این گود در حال انجام است و کوچکترین تغییر در وضعیت گود ثبت خواهد شد تا اگر به شرایط اضطراری برسد نسبت به ایمن سازی مجدد آن اقدام شود.

خلیجی ادامه داد: گود D۳  و D۴ پروژه های دیگری هستند که در اتوبان امام علی خروجی سید جوادی، تقاطع خیابان ناصری  واقع شده اند و در سنوات گذشته دیواره های این دو گود ایمن سازی شد. یکی از گودها ۷ و دیگری ۱۵ سال است که بلاتکلیف مانده و در حال حاضر پروانه آن توسط شریک تجاری ( بنیاد مستضعفان) در حال اخذ شدن است. همچنین بنیاد نقشه پایدارسازی این دو گود که پروژه ای مسکونی در آنها برای افراد کم بضاعت تعریف شده را تهیه کرده و تا یک ماه آینده کار پایدارسازی آن ها انجام می شود.

معاون هماهنگی امور مناطق سازمان نوسازی شهر تهران با بیان اینکه در خیابان ذوالفقاری گودی مشهور به پروژه AM۳ یا یاس که از ۱۵ سال پیش ایجاد شده وجود دارد که سازمان نوسازی آن را به شریکی واگذار کرده که البته شریک پروژه را رها کرده بود، افزود: در حال حاضر شریک، نوسازی را به داخل مجموعه برای انجام مقاوم سازی گود راه نمی دهد بنابراین اقدام قضایی علیه شریک انجام شده تا هم اجازه ورود بگیریم و هم حق و حقوق او را بدهیم و پروژه را تبدیل به یک مجموعه خدماتی کنیم که البته این امر تابع رسیدگی و دریافت مجوزهای قضایی است. امیدواریم تا دو ماه آینده پروسه قضایی آن تمام شود.

او با اشاره به گودی در خیابان ۱۷ شهریور نبش کوچه امید اشاره کرد و توضیح داد: این گود یک تراشه خاکی ۴۵ درجه ای دارد و عملا مشکلی از جهت ریزش ندارد و در واقع هیچ ساختمانی را تحت تاثیر قرار نمی دهد و اطراف آن یک فضای سبز و میدان میوه و تره بار با فاصله زیاد قرار دارد. به دلیل اینکه گود با زاویه ۴۵ درجه برداشته شده بنابراین مشکلی ایجاد نمی کند و خطری ندارد.

خلیجی با بیان اینکه بخشی از زمین متعلق به سازمان ملی زمین و مسکن است، اضافه کرد: درحال توافق با این سازمان هستیم که زمین را به آنها تحویل دهیم و در مقابل، آنها نیز هزینه های ساختی که آنجا انجام دادیم را به ما بدهند و زمین در اختیار آنها قرار داده شود تا آن را به ساخت مسکن برای یک مجموعه دولتی اختصاص دهند.

او در پایان درباره گود نوسازان ۱۴ پاسارگاد در خیابان خاوران متعلق به سازمان نوسازی یادآور شد: این گود نیلینگ جانبی و دائمی دارد و دائما رصد می شود بنابراین هیچ نگرانی بابت ایجاد خطر ندارد. دلیل این که عملیاتی در آن انجام نمی شود این است که با شریک اختلافاتی داریم  که البته تا یک ماه آینده حل می شود و جایگزین شریک تا پایان سال مشخص شده و عملیات را برای یک پروژه تجاری خدماتی شروع خواهد کرد.

خبرنگار: علی سی پی

۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹
کد خبر: 7853

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =